Karmy - Psy Rasowe

Karmy dla psów rasowych: dostosowana do unikalnych potrzeb Twojego pupila. Wybierz doskonałą dietę dla zdrowia i energii swojej rasy.

Karmy - Psy Rasowe

Wyświetlanie 1–36 z 78 wyników

  Karmy dla psów rasowych – co powinny jeść psy rasowe?

  Obecnie mamy bardzo wiele ras psów, dlatego wybranie odpowiedniej karmy dla psów rasowych jest wręcz kluczowe. Jedne powstały w sposób naturalny, inne natomiast w drodze celowej hodowli, kiedy hodowcy rozwijali określone cechy charakteru i budowy ciała czworonogów. Jeżeli również Państwo macie w swoim domu lub mieszkaniu psy rasowe, musicie mieć na uwadze, że mają one nie tylko wyjątkowe cechy, ale również indywidualne potrzeby i wymagania żywieniowe. Wprawdzie żywienie psów rasowych nie jest niczym trudnym i skomplikowanym, ale przede wszystkim wymaga doboru odpowiedniego pokarmu. Jeżeli trafiliście Państwo do naszego sklepu, możecie spać spokojnie. W sklepie Zoona.pl oferujemy dobre karmy dla psów małych ras i dla czworonogów będących ich przeciwieństwem, którym przygotowaliśmy karmy dla psów ras olbrzymich.

  Sam fakt, że warto zainwestować w odpowiedni pokarm, nie budzi żadnych wątpliwości. Jak zauważyliśmy wyżej, psy rasowe mają swoje wymagania w obszarze pożywienia. Dlatego karma dla psów małych ras i dużych czworonogów z naszej oferty została skomponowana z uwzględnieniem kryteriów odpowiadających wymaganiom żywieniowym psów konkretnej rasy.

  Jaka karma dla psa małej rasy?

  Wielu właścicieli uważa, że najlepsza karma dla psów małych ras to specjalny pokarm dla szczeniąt. Błąd wynika z utożsamiania wzrostu zwierzęcia z mniejszym zapotrzebowaniem żywieniowym.

  Należy pamiętać, że małe psy mają szybki metabolizm. Jednocześnie mogą źle przyswajać niektóre produkty. Dlatego sucha karma dla psów małych ras powinna być bogata w białko. Jest ono lekkostrawne, a przy tym dostarcza wiele energii. Niezależnie od tego, jaka jest to karma – sucha czy karma mokra dla psów małych ras – dobrym wyborem będzie jagnięcina i cielęcina z dodatkiem warzyw, ryżu czy makaronu. Małym psom należy podawać od 4 do 6 posiłków w ciągu dnia.

  Jeżeli skorzystacie Państwo z naszej oferty, w sklepie Zoona.pl zebraliśmy bardzo różne karmy dla psów małych ras, np.:

  • karma dla psa Brit dla małych ras,
  • karma dla dorosłych psów małych ras,
  • karma dla starszych psów małych ras,
  • karma dla psów ras małych po sterylizacji.

  Jaka karma dla psów ras średnich?

  Psy średnie to m.in. zwierzęta pasterskie, myśliwskie i zaprzęgowe. Z reguły są to psy bardzo aktywne, które mają duże zapotrzebowanie na energię. Stąd należy im podawać karmy wysokoenergetyczne, które są bogatsze w tłuszcze, przeciwutleniacze, chondroitynę i glukozaminę.

  Sytuacja zmienia się, jeżeli taki pies jest mało aktywny (np. po kastracji, sterylizacji). Wówczas zalecana jest karma o obniżonej zawartości tłuszczu i z dodatkiem L-karnityny, która przyspiesza trawienie. Konieczne są też kwasy tłuszczowe omega, witaminy oraz biotyny.

  Jaka karma dla psów ras olbrzymich?

  Żywienie psów rasowych ras dużych jest wymagające. To psy podatne na skręt żołądka, stąd zalecana jest im głównie karma sucha. Nie jest prawdą, że duży pies musi jeść więcej i to normalne. Również olbrzymie czworonogi są narażone na nadwagę, szczególnie że są bardzo łapczywe w spożywaniu pokarmu. To z kolei stanowi duże ryzyko dla obciążenia stawów. Wystarczy, jeżeli duży pies będzie jadł 2 lub 3 razy na dobę, najlepiej karmę z dodatkiem L-karnityny wzmagającej spalanie tłuszczu. W Zoona.pl dostępna jest taka karma dla psów ras olbrzymich junior, ale też czworonogów dorosłych i leciwych staruszków.

  Żywienie psów rasowych ze sklepem Zoona.pl

  W Zoona.pl na pewno znajdziecie Państwo karmę odpowiednią dla swojego czworonoga. Pokarm mamy naprawdę różny (np. karma dla psa seniora małej rasy, małego juniora, karma dla szczeniaków dużych ras itp.). Żeby naszym Klientom było łatwiej znaleźć karmę dla swojego pupila, podzieliliśmy je pod względem ras (m.in. Yorkshire Terrier, Dachshund, Chihuahua, Maltese, Jack Russell Terrier, Shih Tzu, Poodle, Pug, West Highland White Terrier, Cavalier King Charles, French Bulldog, Beagle, Miniature Schnauzer, Cocker, Bulldog, German Shepherd, Labrador Retriever, Golden Retriever, Boxer, Great Dane, Rottweiler).

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą karm i przysmaków dla psów. Szczególnie że są to karmy rekomendowane przez najlepszych weterynarzy i kliniki w Polsce, w tym karmy weterynaryjne.