Yorkshire Terrier

Karma dla Yorkshire Terrier: doskonała dieta dla małych psiaków z wielkim charakterem. Dbaj o zdrowie i energię swojego Yorka z naszymi produktami.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

  Yorkshire terrier – ile żyje, żywienie, usposobienie

  Jeżeli interesuje Państwa pies miniaturka, yorkshire terrier najprawdopodobniej będzie jednym z lepszych wyborów. To miniaturowa rasa psów o dość nietypowym umaszczeniu.

  • yorkshire terrier – waga: ok. 3 kilogramów,
  • yorkshire terrier – wysokość: ok. 20 centymetrów.

  Mimo niewielkiego wzrostu yorkshire terrier jest psem z charakterem. To czworonóg, który nosi się bardzo dumnie i szczeka, żeby pokazać, kto tu rządzi. Jak przystało na terriera, potrafi również z odwagą bronić swojego terytorium, aby za chwilę tulić się radośnie do swojego opiekuna.

  Jeżeli zastanawiacie się Państwo, ile żyje yorkshire terrier, mamy dobrą wiadomość. To psy długowieczne, które potrafią dożyć nawet 16 lat. Oczywiście ważne są warunki, w jakich hodowany jest yorkshire terrier. Proszę pamiętać, że to pies uwielbiający spacery, podczas których powinien mieć możliwość powęszyć i utrzymać umysłową stymulację. Yorkshire terrier lubi też biegać, aportować i bawić się ze swoim właścicielem. Zaleca się, żeby psu zapewnić przynajmniej około 30 minut aktywności każdego dnia.

  Dla dobrego stanu zdrowia ważne jest także odpowiednie karmienie. Yorkshire terrier powinien być żywiony specjalistyczną karmą wysokiej jakości, która dostarczy do organizmu zwierzęcia wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

  Pies yorkshire terrier – żywienie

  Miniaturowy terrier to pies o szybkiej przemianie materii. Dlatego należy go karmić często, ale małymi porcjami. Ważne, żeby kawałki karmy były stosunkowo niewielkie i dopasowane do pyszczka terriera.

  Jeżeli zdecydujecie się Państwo na karmy dla psów z oferty sklepu Zoona, macie pewność, że to wysokiej jakości pokarm dla psów rasy yorkshire terrier. Podstawą jest mięso – głównie jagnięcina i cielęcina, które są dobrym źródłem białka i tłuszczów. Są one niezbędne zwierzęciu, ponieważ dostarczają energii i wpływają na jego rozwój. Proszę jedynie pamiętać, żeby porcje nie były zbyt duże, co może doprowadzić do otyłości lub biegunki. Z kolei zbyt mała ilość karmy skutkuje problemami z sierścią i skórą. Oprócz mięsa w karmach dla psów rasy yorkshire terrier znajdują się ryże i kasze jako źródła węglowodanów. Oczywiście nie brakuje też warzyw i owoców, które są pełne witamin.

  Jaka karma dla yorkshire terriera?

   

  Jeżeli to żywienie szczeniaka, yorkshire terrier może być karmiony nawet sześć razy w ciągu dnia. Z wiekiem liczba posiłków się zmniejsza, a dorosły pies może otrzymywać od właściciela karmę już tylko dwukrotnie w ciągu dnia – rano i wieczorem. Proszę pamiętać, że zwłaszcza w przypadku samodzielnie przygotowanych posiłków należy podawać zwierzęciu specjalne suplementy i witaminy dla psów, szczególnie te bogate witaminy i minerały.

  Akcesoria i karmy dla psa rasy yorkshire terrier w sklepie Zoona

  Niezależnie od tego, w jakim wieku jest Państwa yorkshire terrier – szczeniak czy pies dorosły – jesteśmy przekonani, że z naszymi karmami będzie on odżywiany w sposób prawidłowy. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na karmy dla psów z oferty sklepu Zoona, na pewno do jego organizmu trafi wskazana ilość niezbędnych składników odżywczych.

  Jednak w Zoona mamy też wiele akcesoriów, które pomagają w hodowli psa, jakim jest yorkshire terrier. Należy pamiętać, że sierść tych czworonogów musi być codziennie szczotkowana i czesana, do czego polecamy zgrzebła dla psów. Zalecamy także gryzaki dentystyczne, szczególnie że to zwierzęta mające skłonność do próchnicy. Ofertę uzupełniają najróżniejsze legowiska, zabawki dla psów, klatki, miseczki, poidła, ubranka i wiele więcej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów na Zoona.pl!