Great Dane

Karma dla dog niemiecki: moc i zdrowie w jednym. Doskonała dieta dla Twojego Great Dane, by zapewnić mu energię i witalność na każdy dzień.

Wyświetlanie jednego wyniku

  Great Dane, czyli dog niemiecki – żywienie, hodowla, usposobienie

  Pies dog niemiecki jest uważany za zwierzę opanowane i spokojne. Jeżeli szukacie Państwo psa wiernego, inteligentnego, uczuciowego i przywiązanego do swojego opiekuna – dog niemiecki będzie dobrym wyborem. Oczywiście pod warunkiem, że ma to być pies naprawdę dużych rozmiarów. Proszę bowiem pamiętać, że psy tej rasy są zaliczane do największych zwierząt tego gatunku na świecie. Największy dog niemiecki mierzył ponad 110 centymetrów. Z reguły są one nieco niższe.

  • dog niemiecki – waga: od ok. 50 do 80 kilogramów,
  • dog niemiecki – wysokość: od ok. 75 do 90 centymetrów.

  Dogi niemieckie to psy o różnym umaszczeniu, np.:

  • dog niemiecki czarny,
  • dog niemiecki arlekin,
  • dog niemiecki szary,
  • dog niemiecki pręgowany.

  Mimo iż ze względu na swoje rozmiary dogi niemieckie mogą budzić obawy, są to psy bardzo spokojne, które lubią dzieci i bardzo źle znoszą samotność. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na czworonoga tej rasy, na pewno szybko przyzwyczai się on do wszystkich członków rodziny i innych zwierząt. Są przy tym aktywne, a więc nie sprawdzą się w domu czy mieszkaniu kanapowców.

  Przed decyzją o zakupie psa tej rasy, wielu właścicieli zwraca uwagę nie tylko na usposobienie, ale też to, ile żyje dog niemiecki. Jak w przypadku innych ras również tutaj kluczowe jest karmienie. Dog niemiecki powinien otrzymywać wysokiej jakości pokarm odpowiedni do swojej aktywności, wieku i wagi. Uważa się, że średnia długość życia psów tej rasy to ok. 10 lat. Okres życia mogą skrócić dolegliwości, z jakimi borykają się dogi niemieckie (np. wady serca). Często wymagane są wówczas specjalne karmy weterynaryjne dla psów.

  Dog niemiecki – karmienie. Jaka karma dla doga niemieckiego?

  Dog niemiecki należy do rasy psów szybkorosnących. Jeżeli w Państwa domu jest mały dog niemiecki, szczeniak może rozwijać się nawet do dwóch lat. Jednak szczególnej uwagi wymagają one w okresie od 4. do 12. miesiąca życia. Żeby wzrost zwierzęcia nie był zbyt szybki, karma dla szczeniaka doga niemieckiego powinna zawierać w sobie nie więcej niż 25-30 proc. białka. Zalecana jest wówczas karma dla doga niemieckiego Junior. Oprócz tego wskazane są suplementy diety oraz witaminy dla psów (m.in. wapń, fosfor, preparaty zawierające glukozaminę i chondroitynę). Młodego doga niemieckiego należy karmić trzy lub cztery razy dziennie.

  Mniej wymagające są dorosłe psy. Najlepsza karma dla doga niemieckiego to pokarm przeznaczony dla osobników tej rasy lub psów olbrzymich. Również w tym przypadku zaleca się dodatkowo suplementację preparatami. Powinny być to białkowo-witaminowe suplementy dla czworonogów. Po 6. roku życia przydadzą się też preparaty na stawy. Karmienie dorosłego doga niemieckiego należy przeprowadzić przynajmniej dwa razy w ciągu dnia. Lepiej jednak podawać więcej mniejszych porcji, aby nie narażać psa na rozszerzenie i skręt żołądka. Przynajmniej przez 30 minut po posiłku pies powinien mieć zapewniony spokój.

  Akcesoria i karmy dla doga niemieckiego w sklepie Zoona

  Dog niemiecki to pies duży, ale nie wymaga on szczególnej pielęgnacji. Jego sierść wystarczy wyczesać raz w tygodniu. Proszę też pamiętać o sprawdzaniu stanu uszu, w których mogą gromadzić się zanieczyszczenia. W naszej ofercie znajdziecie Państwo znakomite środki do pielęgnacji psów rasy dog niemiecki. Cena jest atrakcyjna, a jakość najwyższa. Oczywiście polecamy też inne akcesoria, dzięki którym hodowla tych olbrzymich psów jest łatwiejsza.

  Jesteśmy przekonani, że dzięki nim i znakomitym karmom dla dogów niemieckich, Państwa pupil zestarzeje się u boku swojego opiekuna. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów na Zoona.pl!