Rottweiler

Karma dla Rottweiler: siła i kondycja w jednym. Optymalna dieta dla Twojego Rottweilera, by zapewnić mu zdrowie i energię na każdy dzień.

Bestsellery

Wyświetlanie jednego wyniku

  Rottweiler – usposobienie, hodowla, żywienie

  Jeżeli zależy Państwu na czworonogu, który będzie doskonałym stróżem całej rodziny, na pewno warto wziąć pod uwagę rasę rottweiler. Hodowla tych psów wcale nie musi być trudna i skomplikowana. Co więcej, wbrew temu, co się może wydawać, rottweilery sprawdzą się również w rodzinach z dziećmi.

  Zwracając uwagę na ich charakter, rottweiler jest psem opiekuńczym, co oznacza, że doskonale chroni słabszych członków rodziny. Oczywiście pod żadnym pozorem dzieci nie mogą same wyprowadzać psów tej rasy, podobnie jak zostawać z nimi bez opieki osób dorosłych. Zdarzyć się bowiem może, że rottweiler będzie nawet nadopiekuńczy, a wtedy zareaguje agresywnie wobec innych. Jednak biorąc pod uwagę charakter, rottweiler jest psem cierpliwym i trudno wyprowadzić go z równowagi.

  Spokojniejsze i łatwiejsze do wychowania są suczki. W przypadku samców opiekun koniecznie musi narzucać swoją wolę temu zwierzęciu. Zwłaszcza że pies jest inteligentny, chętnie się uczy i wykonuje komendy opiekuna. Trenować należy już szczenięta, w czym pomogą przysmaki dla psów. Rottweiler musi być wychowywany konsekwentnie, co nie oznacza, że surowo i ostro.

  • rottweiler – waga: od ok. 40 do 60 kilogramów,
  • rottweiler – wysokość: od ok. 55 do 70 centymetrów.

  To zwierzęta, które nie przepadają za upałami, natomiast nie mają problemu z deszczem, śniegiem czy mrozem. Dlatego latem warto zadbać, aby od czasu do czasu ten świetnie pływający pies mógł pobawić się w wodzie.

  Rottweiler żyje około 10 lat. Żeby tak się stało i mógł on zestarzeć się u boku swojego opiekuna, pies powinien być karmiony wysokiej jakości pożywieniem. Oczywiście najlepsza jest specjalistyczna i kompletna karma dla rottweilera.

  Żywienie rottweilera – jaka karma dla rottweilera szczeniaka i osobnika dorosłego?

  Rottweiler to pies aktywny fizycznie, co dotyczy osobników dorosłych, ale też szczeniąt. Jeżeli jest to mały rottweiler, szczenięta powinny być na diecie umożliwiającej im prawidłowy rozwój, szczególnie że rozwijają się one bardzo dynamicznie. Najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem jest specjalistyczna karma dla szczeniaka rottweilera, która będzie bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. Dobrze, jeżeli jest ona dodatkowo wzbogacona o glukozaminę i chondroitynę wspierające zdrowie stawów.

  Dorosłe psy powinny otrzymywać karmę przeznaczoną dla ras dużych. Oczywiście sprawdzi się też specjalna karma dla rottweilera. Najczęściej dieta psa tej rasy jest oparta na suchym pokarmie, jednak warto ją urozmaicić o mokrą karmę dla psa. Dorosły osobnik powinien być karmiony przynajmniej dwa razy na dobę. Częściej karmi się szczenięta i suki w ciąży lub karmiące.

  Oba rodzaje karmy dla rottweilera znajdziecie państwo w sklepie Zoona. Polecamy też smakołyki dla psów, które są bezcenne podczas treningu czworonoga tej rasy. Z kolei przy problemach zdrowotnych sprawdzą się karmy weterynaryjne.

  Akcesoria i karmy dla rottweilera w sklepie Zoona

  Każdy właściciel psa rasy rottweiler, karmy wysokiej jakości dostępne w atrakcyjnej cenie znajdzie w sklepie Zoona. Do żywienia zwierząt, w tym również psów, podchodzimy w sposób kompleksowy. W swoim asortymencie skupiamy wyłącznie najlepsze karmy dla psów, które są bogate we wszystkie składniki odżywcze. Mamy tutaj następujące karmy dla rottweilerów:

  • sucha karma dla szczeniaka rottweilera,
  • mokra karma dla szczeniaka rottweilera,
  • sucha karma dla dorosłego rottweilera,
  • mokra karma dla dorosłego rottweilera,
  • karmy weterynaryjne dla psów rasy rottweiler,
  • smakołyki i przekąski dla rottweilerów.

  Nie mamy wątpliwości, że z pokarmem z naszej oferty każdy rottweiler – szczeniak i duży pies – będzie właściwie odżywiony. Polecamy też liczne akcesoria przydatne podczas hodowli, spacerów, transportu czy pielęgnacji psa rasy rottweiler. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów na Zoona.pl!