Pchły, kleszcze, pasożyty u kota

Pchły, kleszcze, pasożyty u kota: skuteczne metody obrony. Zabezpiecz swojego mruczka przed niechcianymi intruzami i dbaj o jego zdrowie.

Wyświetlanie 1–36 z 37 wyników

  Pchły, kleszcze, pasożyty u kota – akie zagrożenie stanowią zewnętrzne pasożyty u kota?

  Pchły, kleszcze, pasożyty u kota to najpopularniejsze problemy zewnętrzne. Jako że mruczki są stworzeniami, które bardzo dbają o swoją higienę, obecność pcheł wpływa na dyskomfort czworonogów. Jeszcze groźniejsze są kleszcze będące wektorami wielu bardzo groźnych patogenów.

   Pchły u kota mogą wywołać m.in.:

  • silny świąd i dyskomfort,
  • alergiczne pchle zapalenie skóry (zmiany skórne, sucha i spękana skóra, utrata fragmentów skóry),
  • bakteryjne zakażenie skóry,
  • anemię,
  • zakażenie pasożytami wewnętrznymi (m.in. tasiemcem).

  Z kolei kleszcz u kota może wywołać groźne dla zdrowia i życia futrzaka choroby odkleszczowe (m.in. anaplazmoza, hemobartonelloza, erlichioza). Rzadziej jest to babeszjoza oraz borelioza, która często przebiega bezobjawowo.

  Pasożyty zewnętrzne u kota – objawy

  Jeżeli podejrzewasz pchły, kota możesz wyczesać. To zabieg pielęgnacyjny, który pomaga sprawdzić obecność tych pasożytów, które mogą być trudno dostrzegalne zwłaszcza w długiej i gęstej sierści. Pamiętaj, że na skórze bytują osobniki dorosłe i larwy. Oprócz tego widoczne powinny być niewielkie odchody pcheł. Rozpoznasz je w łatwy sposób dzięki użyciu wilgotnego wacika. Odchody zabarwiają go na rdzawoczerwony kolor.  Oczywiście taki pasożyt u kota wywołuje także drapanie się i gryzienie, które skutkują podrażnieniem skóry.

  Kleszcz u kota najczęściej wkłuwa się w okolicy karku, brzucha, uszu, pachwin, pach oraz pyszczka, a więc tam, gdzie skóra jest delikatna. O ile wyczujesz go pod palcami, o tyle może być on trudno dostrzegalny, zwłaszcza jeżeli jest to młody osobnik. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie oglądać swoje zwierzaki. W miejscu ukąszenia możesz zaobserwować zaczerwienioną i obrzękniętą skórę. Jeżeli przeoczysz kleszcza, w późniejszym stadium zwróć uwagę na objawy ewentualnej choroby odkleszczowej (np. utrata apetytu, gorączka, apatia, światłowstręt, kulawizna, osłabienie, biegunka, wymioty, problemy z poruszaniem się).

  Czego nie lubią pchły kocie? Jaki środek na pchły dla kota?

  Domowe sposoby na pchły u kota często nie są skuteczne. Możesz sięgnąć po akcesoria dla kota do wyczesywania, po czym grzebień zwilżyć cytryną lub octem i przeczesać swojego zwierzaka. Największą skuteczność osiągniesz, jeżeli zastosujesz specjalistyczny preparat na pchły dla kota. W sklepie Zoona.pl mamy bardzo różne środki, które skutecznie zwalczą te zewnętrzne pasożyty (m.in. spray, krople, tabletki dla kota czy szampon na pchły dla kotów):

  • Spray na pchły dla kota – prepart na pchły dla kotów w aerozolu. To najszybszy i najprostszy sposób na pozbycie się pasożytów. Wystarczy spryskać sprayem swojego zwierzaka.
  • Szampon na pchły dla kota – środek na pchły, który wymaga wykąpania futrzaka, za czym kot nie przepada. Szczególnie że kąpiel powinna trwać nawet kwadrans.
  • Tabletki na pchły dla kota – preparaty stosowane doustnie. Zabijają pchły w kilka godzin.

  W Zoona.pl znajdziesz także obroże przeciw pchłom. Pamiętaj, żeby po każdym zabiegu pozbyć się z mieszkania pcheł oraz ich larw.

  Walka z kleszczami. Jakie tabletki na kleszcze dla kota?

  W Zoona.pl oferujemy także specjalne środki na kleszcze dla kota. Popularne są tabletki na kleszcze dla kotów, które zabijają zasiedlające skórę i sierść zwierzęcia pasożyty zewnętrzne. Jeżeli chcesz zastosować inny środek niż tabletka na kleszcze dla kota, masz taką możliwość. W naszej ofercie zawsze znajdziesz niezawodny preparat na kleszcze dla kota. Może to być spray na kleszcze lub krople. W sprzedaży mamy też specjalne obroże owadobójcze dla kota.

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów. W Zoona.pl na pewno znajdziesz coś na pchły i na kleszcze dla kotów. Oferujemy sprawdzone i bezpieczne preparaty na pchły i kleszcze od renomowanych producentów.