Cocker

Karma dla cocker spaniela: specjalnie dobrana, optymalne składniki dla zdrowia, energii i lśniącej sierści. Najlepszy wybór dla Twojego psa.

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Pies cocker spaniel – hodowla, usposobienie, żywienie

  Cocker spaniel angielski to niewielki pies, który w kłębie osiąga około 40 centymetrów i waży do 15 kilogramów. Jeżeli szukacie sobie Państwo psa o charakterystycznym, pięknym wyglądzie, czworonóg tej rasy będzie dobrym wyborem. To psy bardzo wszechstronne, które są inteligentne, sprytne, zwinne i szybkie. Dzięki temu mają cechy użytkowe dla psów myśliwskich, ale też sportowych. Jeżeli wymienić jakieś wady cocker spaniela, warto wskazać na jego upartość w określonych sytuacjach. Pies wymaga też odpowiedniej i regularnej pielęgnacji.

  Jednocześnie pies cocker spaniel usposobienie ma na tyle łagodne, że nadaje się doskonale na pupila całej rodziny. Proszę jedynie pamiętać, że jest to pies o sporym temperamencie, który potrzebuje dużo ruchu. Znakomicie odnajdzie się podczas spacerów i zabaw z dziećmi. Warto rozważyć również zabawki dla psa, szczególnie te interaktywne. Co nie jest bez znaczenia, cocker spaniel dobrze odnajduje się wśród innych zwierząt – tak psów, jak i kotów.

  Jeżeli zastanawiacie się Państwo, ile żyją cocker spaniele, przy prawidłowym żywieniu mogą one dożyć nawet 15 lat. Oczywiście pod warunkiem, że są w dobrej kondycji i zdrowiu. Dlatego podstawą powinna być właściwie zbilansowana karma dla cocker spaniela.

  Jaka karma dla cocker spaniela?

  Jak zauważyliśmy wyżej, pożywienie jest kluczowe, żeby pies żył długo u boku właściciela. Dlatego należy zastanowić się, co je cocker spaniel. Właściciel powinien wiedzieć, czym karmić szczeniaka cocker spaniela, a jak wygląda pokarm dla dorosłego osobnika i seniora.

  Najlepsza karma dla cocker spaniela to pożywienie specjalnie przeznaczone dla psów tej rasy. Proszę też pamiętać, że karma dla cocker spaniela szczeniaka różni się od pokarmu przeznaczonego dla osobnika dorosłego. Dla młodych piesków zalecana jest karma Cocker Spaniel Junior. Inaczej wygląda też częstotliwość żywienia szczeniaków. Jeżeli jest to pies cocker spaniel szczeniak, karmienie do 4. miesiąca życia należy przeprowadzać w małych porcjach cztery lub pięć razy w ciągu dnia, od tego okresu do 9. miesiąca życia 3-krotnie, a później już tylko dwa razy na dobę – rano i wieczorem.

  Prószę pamiętać, że rasa psów cocker spaniel jest zaliczana do psich łakomczuchów. Czworonogi mają duży apetyt, ale nie są wybredne, dlatego mają skłonność do tycia. Ważne więc, żeby dieta była właściwie zbilansowana. Uwzględnić należy wiek zwierzęcia, jego wagę, aktywność fizyczną i ewentualne problemy zdrowotne. Jeżeli pies cierpi na jakieś schorzenia, właściwa może być karma weterynaryjna.

  Jeżeli zdecydowali się Państwo na psa rasy cocker spaniel, żywienie szczeniaka i osobnika dorosłego z naszymi karmami jest znacznie prostsze. Przede wszystkim dostarczają one zwierzęciu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Podstawą karm jest wysokiej jakości mięso. Sucha karma dla cocker spaniela zawiera też wiele owoców i warzyw. Dodatkowo zalecamy specjalne suplementy dla psów (m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe omega -3 i omega-6, cynk, biotyna).

  Karmy dla cocker spaniela w sklepie Zoona

  Niezależnie od tego, jaki jest to cocker spaniel – szczeniak czy osobnik dorosły – w naszej ofercie znajdziecie Państwo wysokiej jakości karmy dla psów tej rasy. Jeżeli nie wiecie Państwo, jaka karma dla szczeniaka cocker spaniela będzie najlepsza, a co jeść powinien osobnik dorosły, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Znajdziecie tutaj mnóstwo różnych karm, które są dedykowane dla czworonogów tej rasy. Mamy też karmy ogólne przeznaczone dla psów ras średnich, w tym karmy typy Junior dla karmienia szczeniaka cocker spaniela.

  Zapraszamy też do zapoznania się z naszymi akcesoriami do pielęgnacji czworonogów. Z uwagi na sierść cocker spaniela zalecamy m.in. zgrzebła dla psów. To wszystko i wiele więcej dostaniecie Państwo na Zoona.pl. Zapraszamy do zakupów!