Stawy

Stawy u kota: klucz do mobilności i komfortu. Dbaj o zdrowie stawów i wspomagaj je, zapewniając pełnię ruchów Twojemu kotu.

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 36

  Stawy u kota – jak o nie dbać?

  Stawy u kota – Kot zawsze spada na cztery łapy i wydaje się, że jego ruchy są nieustannie płynne i gładkie. Kocie stawy czasem wydają się nie istnieć ze względu na duże możliwości ruchu, jednak mogą dać o sobie znać (i to dotkliwie!) jeśli coś zacznie się z nimi dziać. Ograniczony zakres ruchów stanowi poważny problem w codziennym życiu każdego czworonożnego przyjaciela.Jeśli chcą Państwo zadbać o stawy swojego kota, zachęcamy do skorzystania z oferty naszego sklepu, w którym znajduje się wiele preparatów i suplementów bogatych w składniki wspierające prawidłową pracę układu kostno-stawowego. Oprócz tego znajdą u nas Państwo wiele innych produktów m.in: preparaty na pchły, kleszcze, pasożyty u kota, kosmetyki do higieny i pielęgnacji kotów, suplementy, karmy, zabawki itp.

  Zwyrodnienie stawów u kota – leczenie

  Jedną z częstszych chorób, które dotykają koty jest choroba zwyrodnieniowa stawów, choć niestety diagnozowana jest rzadko ze względu na fakt, że koty potrafią doskonale maskować ból. Jest to naturalny instynkt zwierzęcia, które w rodzimym środowisku musi uważać na innych drapieżników. Dlatego potrzebna jest dokładna obserwacja wszelkich zmian w zachowaniu lub w sposobie poruszania się. Jeśli stan ten utrzyma się przez dłuższy czas – należy niezwłocznie udać się do weterynarza, który ustali dalsze etapy działania.

  Chore stawy u kota – objawy

  Przeprowadzone przez specjalistów badania szacują, że u kotów powyżej 12 roku życia choroba zwyrodnieniowa stawów dotyka nawet 90% zwierząt. Często schorzenie to jest ciężkie do zdiagnozowania i wykrycia, jednak objawia się silnymi dolegliwościami bólowymi i znacznym ograniczeniem swobody ruchów u kotów. Ze względu na to, że Państwa pupile potrafią świetnie kryć wszelkie problemy, które je spotykają, na początku choroby mogą Państwo nie odnotować żadnych oznak, w szczególności u starszych osobników. Objawami są bowiem spadek aktywności i osowiałość, a te symptomy mogą zostać mylnie przypisane utratą sił spowodowaną wiekiem. Tymczasem ograniczenie aktywności może być skutkiem rozwijającej się choroby i dużej bolesności stawów. Jak więc rozpoznać, że kota bolą stawy? Przede wszystkim uwagę powinno przykuć każde zmniejszenie aktywności, niechęć do zabawy, powolne i nieco sztywne ruchy lub unikanie wykonywania określonych czynności (podbieganie, skakanie lub zeskakiwanie z jakiejś wysokości), przedłużające się drzemki i niechęć do jakiejkolwiek aktywności. Typowym objawem jest również unikanie przez kota pieszczot, ponieważ nieświadomie właściciel może wywołać nieprzyjemne dolegliwości poprzez przypadkowe dotknięcie stawów lub ich ściśnięcie.

  Preparaty na stawy dla kota

  Dysplazja stawu biodrowego u kota, zwichnięcie stawu biodrowego, czy stan zapalny nieznanego pochodzenia wymagają wizyty u weterynarza oraz stosowania się do jego zaleceń. Jednak samo zapobieganie i profilaktyka mogą odbywać się w domu. Wystarczy suplementować dietę pupila odpowiednimi witaminami dla kota oraz dbać o zapewnienie dobrej mokrej kociej karmy.

  W naszym sklepie internetowym znajduje się wiele suplementów, których celem jest zwalczenie ewentualnego stanu zapalnego, wzmocnienie układu kostno-stawowego i zabezpieczenie przed wystąpieniem chorób narządów ruchu. Lek na stawy dla kota pozwoli na wielogodzinną aktywność zwierzęcia bez uczucia bólu czy dyskomfortu!