Boxer

Karma dla Boksera: doskonała dieta dla Twojego Boxera. Wspomagaj jego zdrowie i kondycję z naszymi dedykowanymi produktami.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Boxer, czyli pies bokser –  usposobienie, hodowla, karma dla boksera

  Zastanawiasz się jaka jest odpowiednia karma dla boksera? Skupmy się na początek, co to za rasa. Mimo iż pies bokser wygląda dość groźnie, w rzeczywistości jest to pies wesoły i przyjazny. O tym, jakie ma usposobienie rasa psa bokser, najlepiej świadczy to, że są one wykorzystywane w dogoterapii. To psy skłonne do zabaw i delikatne w stosunku do dzieci. Jednocześnie są to zwierzęta czyste i mało wymagające, a to tego przywiązane do swojego opiekuna, aktywne i obrończe.

  Z pewnością boksery to psy o charakterystycznym wyglądzie. Ich sylwetka jest harmonijna i prezentuje się bardzo elegancko. Zwierzęta tej rasy mają kwadratową głowę i wysoko osadzony ogon. Z kolei szeroko rozstawione uszy boksera opadają do przodu. Zwykle ważą ok. 25 kilogramów i mierzą ok. 60 centymetrów.

  Proszę pamiętać, że pies rasy bokser wymaga aktywności. To psy, które wręcz uwielbiają długie spacery, lubią też zabawy na świeżym powietrzu ze swoim opiekunem. Doskonale odnajdują się również podczas tresury, do czego zalecamy smakołyki dla psów jako nagrody za wykonywanie komend i poleceń.

  Zastanawiając się, ile żyją boksery, należy wskazać na wiek ok. 10-11 lat. Cieszą się średnim zdrowiem, nie są też zbyt odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Oczywiście, żeby pies dożył swojej starości u boku właściciela, bardzo ważne jest właściwe karmienie. Pies bokser powinien być karmiony specjalistyczną karmą, która dostarczy do jego organizmu wszystkich składników odżywczych.

  Co je bokser – najlepsza karma dla boksera

  Jeżeli zastanawiacie się Państwo, czym karmić boksera, przede wszystkim wskazać należy na suche mięso. W przypadku diety BARF, a więc samodzielnego przygotowywania posiłków, niezbędna może być pomoc psiego dietetyka. Proszę też pamiętać, żeby dietę swojego czworonoga uzupełniać o suplementy dla psów. Łatwiej o odpowiednie żywienie psa zadbać przez specjalistyczne karmy.

  Zastanawiając się nad tym, jaka karma dla boksera będzie najlepsza, polecamy produkty dostępne w sklepie Zoona. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na pokarm z naszej oferty, macie pewność, że to karma dla boksera najwyższej jakości, bogata w mięso i wolna od zapychaczy oraz utleniaczy. Może to być:

  • sucha karma dla boksera,
  • mokra karma dla boksera.

  Oprócz tego w swojej ofercie mamy karmy weterynaryjne dla psów, które sprawdzą się przy różnych dolegliwościach i schorzeniach. Proszę też zwrócić uwagę na to, jak karmić boksera. Zalecamy podawanie mu dwóch miseczek karmy na dobę – rano i wieczorem. Już po posiłku pies powinien dostać około 60 minut odpoczynku, co ograniczy ryzyko skrętu żołądka.

  Oczywiście zwierzęta mają inne zapotrzebowanie na składniki w zależności od aktywności, stanu zdrowia i wieku. Jeżeli to szczeniaki, boksery wymagają innej karmy niż osobniki dorosłe. Najlepsza karma dla szczeniaka boksera to pokarm bogaty w białko. Konieczne są też mineralne oraz wapniowo-witaminowe preparaty dla psów.

  Jeżeli nie wiecie Państwo, ile razy dziennie karmić boksera, kiedy jest to szczeniak, zalecamy podawać pokarm 3-4 razy dziennie. Proszę pamiętać, że karma dla szczeniaka boksera musi być miękka. Najlepsza jest karma Bokser Junior. Twardy pokarm małym bokserkom można zacząć podawać ok. 10. tygodnia życia.

  Akcesoria i karma dla boksera w sklepie Zoona

  Jeżeli Państwa domowym pupilem jest bokser, zapraszamy do sklepu Zoona. W naszej ofercie znajdziecie Państwo najlepsze karmy dla psów tej rasy. Oferujemy m.in.:

  • mokre i suche karmy dla szczeniaka boksera,
  • mokre i suche karmy dla dorosłego boksera,
  • karmy weterynaryjne dla psów rasy bokser,
  • przysmaki i smakołyki dla bokserów.

  Oprócz tego zebraliśmy bardzo wiele akcesoriów, które przydadzą się podczas pielęgnacji i hodowli bokserów. Należą do nich m.in. legowiska, gryzaki dentystyczne, silikonowe zgrzebła dla psów, szampony dla ras krótkowłosych, miseczki, poidła, kontenery, szelki, obroże, adresówki i wiele więcej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów na Zoona.pl!