Poidła i karmidła dla kota

Poidła i karmidła dla kota: nieprzerwany dostęp do świeżej wody i karmy. Nowoczesne, higieniczne i praktyczne rozwiązania dla Twojego kocura.

Bestsellery

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czy poidełko dla kota może zachęcić go do picia wody?

Właściwe poidełko dla kota sprawi, że będzie on pił więcej. Proszę pamiętać, że nawet 75% żywego organizmu składa się z wody. Z organizmami kotów jest podobnie. Woda wchodzi w skład każdej komórki ciała zwierzęcia i jest niezbędna dla kluczowych procesów fizjologicznych (np. transport tlenu, wydalanie szkodliwych substancji, termoregulacja). O ile wielu właścicieli zwraca uwagę na właściwe odżywianie kota, o tyle często bagatelizuje sprawę nawodnienia. Tymczasem niedobory wody są bardzo niebezpieczne dla kociego organizmu.

Niestety, koty nie są chętne do picia wody. Dlatego w najlepszych mokrych karmach dla kotów woda stanowi nawet 85% ich składu. Dla lepszego nawodnienia przydają się też specjalne przysmaki dla kotów, w tym sosy i zupy. Jeżeli Państwa kot je suchą karmę, należy zadbać o to, żeby pił naprawdę dużo. Zaleca się od 50 do 60 ml na każdy kilogram masy jego ciała, aczkolwiek wiele zależy od jego aktywności fizycznej, wieku, stanu zdrowia, sposobu żywienia i warunków atmosferycznych. Żeby zainteresować futrzaka świeżą wodą, wymyślono specjalne poidełka dla kotów.

Jak wybrać poidło dla kota?

Jeżeli zastanawiacie się Państwo, jak wybrać dobre poidełko dla kota, musicie pamiętać, że sierściuchy lubią wodę świeżą, chłodną oraz płynącą. Wyjątkiem są małe oseski, które musza przyjmować mleko dla kociąt. Dlatego zwykłe miseczki dla kotów nie są najlepszym rozwiązaniem. Znacznie bardziej praktyczne jest poidełko fontanna dla kota. Ważny jest też materiał wykonania poidła dla kota:

  • plastikowe poidełko dla kota – najtańsze i najpopularniejsze, ale trudne w utrzymaniu w czystości, gdyż najszybciej osadza się na nich kamień;
  • metalowe poidełko dla kota – droższe i bardziej higieniczne, ale nie każdy kot lubi metaliczny posmak wody;
  • ceramiczne poidełko dla kota – najbardziej higieniczne i cenione przez koty, dlatego są też najdroższe.

Fontanna poidełko dla kota – jak wybrać najlepszą?

Bezsprzecznie poidełko fontanna to najlepszy produkt, jaki możecie Państwo wybrać dla swojego futrzaka. W zależności od sposobu przepływu wody wyróżniamy fontanny z jej wypływem przez rynienkę oraz spływem ciurkiem, jak ma to miejsce w klasycznej fontannie czy kranie. Jeżeli wybieracie Państwo takie automatyczne poidło dla kota, proszę zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • preferencje kota – należy sprawdzić, czy nie boi się on strumienia wody;
  • poziom hałasu – zależny m.in. od pompki, skali wibracji, przepływu i wysokości lustra wody;
  • elementy wymienne – wymagają wymiany filtra;
  • utrzymanie w czystości – należy je rozkręcać, płukać, czyścić i zakładać nowe filtry;
  • pojemność;
  • dodatkowe funkcje – na przykład poidełko dla kota z czujnikiem ruchu.

Jakie karmidło dla kota wybrać – zwykła miseczka czy automatyczny karmnik dla kota?

Również karmienie futrzaka może odbywać się w sposób automatyczny. O ile miseczki zalecane są przy podawaniu mokrego pokarmu, specjalny karmnik sprawdzi się przy suchej karmie dla kota. Automatyczne karmidło dla kota pozwala dozować jedzenie w określonej ilości i czasie, żeby optymalnie sprostać potrzebom żywieniowym sierściucha.

To rozwiązanie doskonałe dla osób zapracowanych, których często nie ma w domu, a chcą, żeby kot miał dostęp do świeżego jedzenia oraz wody. Karma z dozownika jest świeża, ponieważ nie wietrzeje. Jest więc też bardziej smaczna dla zwierzaka. W końcu koty to łakomczuchy, a więc często zjadają całą porcję, co może prowadzić do nadwagi. Automatyczny podajnik zmniejsza ryzyko obżarstwa futrzaka.

Karmniki i poidełka dla kotów w sklepie Zoona.pl

Jeżeli zależy Państwu na tym, aby kot był zdrowy, właściwa karma nie wystarczy. Należy ją też w odpowiedni sposób serwować swoim pupilom. W tym miejscu polecamy oferowane przez nas miseczki i karmniki dla kotów.

Oferujemy też bardzo różne poidła. Może to być zwykłe poidełko dla kota ceramiczne, metalowe lub wykonane z tworzywa sztucznego. Jeszcze lepiej, jeżeli zainteresuje Państwa specjalne i automatyczne poidełko dla kota na baterie, które jest wyposażone w czujnik ruchu, a woda płynie w nim strumieniem. Przykuwa to uwagę kota i skłania go do skosztowania chłodnej i świeżej wody. Zapraszamy do zakupów na Zoona.pl!