Bulldog

Karma dla Bulldoga: siła i zdrowie w jednym. Odpowiednia dieta dla Twojego Bulldoga, by zapewnić mu energię i dobre samopoczucie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Bulldog, czyli buldog angielski – charakter, zdrowie, jaka karma dla bulldoga?

  Zastanawiasz się jaka jest odpowiednia karma dla bulldoga? Skupmy się na początek, co to za rasa. Pies buldog angielski to zwierzę, które ma dość charakterystyczny wygląd. Mimo iż dla wielu ludzi buldogi kojarzą się z naprawdę groźnymi zwierzętami, w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Buldogi angielskie są bowiem psami spokojnymi, nieco leniwymi i flegmatycznymi. Przede wszystkim mocno przywiązują się do swoich właścicieli. Problemów nie mają także z dziećmi. Buldog angielski charakter ma na tyle przyjazny, że jest to dobry wybór na psa dla całej rodziny. W stosunku do dzieci buldogi angielskie są bowiem czułe i cierpliwe.

  Jeżeli wziąć pod uwagę budowę psa, jakim jest buldog angielski, waga tego zwierzęcia dochodzi nawet do 25 kilogramów. Mierzą one ok. 40 centymetrów. Proszę pamiętać, że są to psy, które nie nadają się do pozostawiania na dłuższy czas w samotności. Jednocześnie nie są hałaśliwe oraz bardzo umiarkowane w obszarze zapotrzebowania na ruch. Oczywiście nie oznacza to, że całymi dniami pies powinien leżeć na kanapie. Spacery są wskazane, ale nie powinny męczyć czworonoga.

  W obszarze zdrowego zdrowia i długiego życia tych zwierząt kluczowe jest ich odpowiednie żywienie. Buldog francuski dożyje nawet 10 lat, jeżeli będzie właściwie karmiony przez właściciela. Najlepszym i najbezpieczniejszym pokarmem jest specjalistyczna karma dla buldoga angielskiego.

  Jak karmić buldoga angielskiego?

  Pies buldog angielski jest zwierzęciem dość trudnym w hodowli. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że osobniki tej rasy zapadają na wiele różnych schorzeń (m.in. ubytek przegrody międzykomorowej, rozszczep podniebienia, kamica nerkowa, zapalenie rogówki i spojówki, chłoniak skóry, niedorozwój tchawicy i wiele innych). W wielu przypadkach niezbędna jest interwencja lekarza weterynarza.

  Jeżeli Państwa psem jest lub będzie buldog angielski, karmienie osobnika tej rasy powinno być oparte na wysokiej jakości pożywieniu. Zastanawiając się, jaka karma dla buldoga angielskiego jest optymalna, należy zainwestować w pokarm oparty na mięsie. W karmach z oferty sklepu Zoona mięso stanowi nawet połowę składu. Oprócz tego karma zawiera zielone i korzeniowe warzywa. Proszę pamiętać, że buldogi angielskie mają skłonność do alergii pokarmowych. Wówczas niezbędna będzie karma weterynaryjna dla psów pozbawiona składnika wywołującego alergię.

  Najlepsza karma dla buldoga angielskiego jest zbilansowana i dostosowana do trybu życia psa. Ważne jest, żeby nie przekarmiać psów tej rasy, co może prowadzić do nadwagi. Konsekwencją mogą być zaburzenia w pracy wątroby, trzustki czy przewodu pokarmowego. Liczy się też wiek zwierzęcia. Karma dla szczeniaka buldoga angielskiego różni się bowiem od pożywienia dla osobników dorosłych. Co więcej, jeżeli w Państwa domu znajdzie się mały buldog angielski, szczenięta muszą jeść mniej, ale częściej. Początkowo są to nawet cztery lub pięć posiłków w ciągu dnia, później trzy lub cztery, a od 9. miesiąca życia zaledwie dwa podawane rano i wieczorem.

  Akcesoria i karma dla buldoga angielskiego w sklepie Zoona

  Jeżeli Państwa pupilem jest buldog angielski, karma z oferty sklepu Zoona na pewno będzie doskonałym wyborem na zdrowe i zbilansowane pożywienie dla psów tej rasy. Jeżeli są to szczeniaki, zalecana jest im karma dla buldoga angielskiego junior, oczywiście podawana z właściwą częstotliwością oraz w odpowiednich, małych porcjach. Właściwa karma niezbędna jest również dorosłym osobnikom. Jeżeli natomiast pies ma problemy zdrowotne, konieczna może być karma weterynaryjna. Proszę pamiętać, że oferujemy także liczne przysmaki dla psów.

  Oczywiście zwracamy uwagę nie tylko na właściwe żywienie Państwa czworonogów. Dlatego nasza oferta to również liczne akcesoria niezbędne przy pielęgnacji psa, podczas jego transportu czy na spacerze. Pośród dostępnych akcesoriów znajdziecie Państwo m.in. szampon, legowisko dla psa, klatkę czy kaganiec dla buldoga angielskiego. To wszystko na Zoona.pl. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów!