Uszy

Uszy kota: ważny element zmysłów i zdrowia. Pielęgnuj i chroń przed infekcjami, dbając o czystość i zdrowie słuchu Twojego kociego przyjaciela.

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

  Uszy kota – zapalenie ucha

  Chore i brudne uszy kota są jednymi z najczęściej występujących schorzeń u małych, domowych pupili. Wywołuje to niepokój wśród właścicieli i nie bez przyczyny. Nawet niewielkie zmiany powinny wzbudzić ostrożność i czujność. Z pozoru nieistotne zaburzenia mogą doprowadzić do znacznego upośledzenia słuchu, a nawet jego całkowitej utraty. Co więcej, słuch jest nierozłącznie związany z równowagą, dlatego każdy uszczerbek na jednym zmyśle, oddziałuje automatycznie na drugi. Zwierzę może więc doświadczyć także zaburzeń równowagi. Warto wiedzieć w jaki sposób rozpoznać choroby uszu kota i w jaki sposób je leczyć. W naszym sklepie znajdą Państwo szereg preparatów, które skutecznie poradzą sobie z wszelkimi infekcjami uszu kota i pozwolą na ich wyczyszczenie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

  Kocie uszy – przyczyny chorób

  Przyczyny stanów zapalnych uszu u kota można podzielić na pierwotne (czyli wrodzone – skórne reakcje uczuleniowe, atopowe zapalenie skóry, alergie pokarmowe itp.) i wtórne. Do tych pierwszych należą m.in nabyte infekcje wywołane pasożytami czy bakteriami. Zapalenie może być wywołane również zaburzeniami keratynizacji, polipami kanału słuchowego, rozmaitymi chorobami immunologicznymi, a nawet zmianami nowotworowymi.

  Przyczyny wtórne są znacznie częstsze i powstają w wyniku zakażenia nabytego w czasie życia kota. Wystąpienie konkretnych czynników (np: zabrudzenie, zmiana pH, chwilowy spadek odporności) predysponuje do wystąpienia chorób uszu. Najbardziej popularnym zaniedbaniem jest dopuszczenie (lub przegapienie) wniknięcia sporej ilości wilgoci do kanału słuchowego (np: podczas niefortunnej kąpieli). Nadmierna wilgoć szybko doprowadza do rozwoju wielu chorób uszu u kota. Każda taka sytuacja to doskonała pożywka do rozwoju kolonii bakteryjnych lub drożdżakowych.

  Czyszczenie uszu kota

  Po zorientowaniu się, że do uszu Państwa zwierzęcia wlała się nadprogramowa porcja wody, należy dokładnie wyczyścić kanał słuchowy. W tym celu mogą Państwo użyć naszego specjalnego preparatu do czyszczenia uszu, który skutecznie rozpuszcza nadmiar woskowiny. Brudne uszy u kota nie będą dłużej problemem. Aplikacja jest niezwykle prosta, a dzięki temu, że płyn jest łagodny, nie zawiera substancji konserwujących, substancji zapachowych ani alkoholu – nie podrażni delikatnej błony śluzowej uszu pupila. Regularne czyszczenie uszu u kota to podstawa w zabezpieczeniu zwierzęcia przed wystąpieniem infekcji.

  Zaczerwienione uszy u kota – o czym mogą świadczyć?

  Najczęściej zaczerwienienie świadczy o toczącym się stanie zapalnym. Po postawieniu diagnozy przez specjalistę, mogą Państwo zastosować nasz preparat do uszu o właściwościach antybakteryjnych, który stosowany jest w przypadku stwierdzenia gram ujemnych bakterii w badaniu. W naszej ofercie znajdą Państwo również preparaty na inne bakterie, pasożyty czy drożdżaki, a także produkty dbające o zęby kotanerki kotów czy serce pupila.