Maltese

Karma dla Maltese: smakowita dieta dla Twojego Maltańczyka. Zapewnij mu zdrowie i piękno futro dzięki naszym dostosowanym produktom.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

  Maltese, czyli maltańczyk. Jak wygląda hodowla maltańczyka?

  Jako rasa pies maltańczyk wywodzi się z basenu Morza Śródziemnego. To mały pies o cechach ras egzotycznych. Maltańczyki są m.in. posłuszne, czułe, łagodne, wyluzowane i inteligentne. To również psy aktywne, a mimo iż na to nie wyglądają – chociażby z uwagi na rozmiary – także żywiołowe i nieustraszone.

  Dorosły maltańczyk mierzy od 20 do 25 cm i waży ok. 4 kg. Ich średnia długość życia waha się od 12 do 15 lat. Oczywiście, żeby cieszyć się u swojego boku maltańczykiem przez tak długi czas, należy zapewnić mu właściwe warunki bytowe.

  Jeżeli tutaj Państwo jesteście, najwidoczniej macie w swoim domu maltańczyka i chcecie mu zagwarantować najlepsze możliwe warunki do rozwoju. Chętnie w tym pomożemy. W jednym miejscu znajdziecie Państwo wiele różnych akcesoriów, które pomogą w hodowli Państwa pupila (m.in. specjalistyczny psi szampon dla maltańczyka, akcesoria spacerowe, ubranka dla maltańczyka).

  Jednak przede wszystkim skupimy się na odżywianiu czworonoga tej rasy. Podpowiemy, co jedzą maltańczyki, a jakich pokarmów nie należy podawać tym czworonogom. Oczywiście proszę pamiętać, że zawsze najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem są właściwe, specjalistyczne karmy dla maltańczyka. Te rzecz jasna również mamy w swojej ofercie.

  Jakie karmy dla maltańczyków?

  Co jest zrozumiałe, wielu właścicieli zadaje sobie pytanie, czym karmić maltańczyka. Nie będziemy oryginalni, jeżeli wskażemy na karmy. W zależności od rodzaju pokarmu w naszej ofercie jest dostępna wysokiej jakości:

  • mokra karma dla maltańczyka,
  • sucha karma dla maltańczyka.

  Proszę też zwrócić uwagę na wiek zwierzęcia. W tym celu jest zalecana specjalna:

  • karma dla szczeniaka maltańczyka,
  • karma dla maltańczyka dorosłego.

  Jeżeli będzie to rekomendowana przez weterynarzy, najlepsza karma dla maltańczyka, możecie mieć Państwo pewność, że domowy pupil będzie rozwijał się prawidłowo. Dobra karma dla maltańczyka zawsze charakteryzuje się bowiem zbilansowaną zawartością składników odżywczych. Przede wszystkim takie jedzenie dla maltańczyka bazuje na mięsie. W składzie karmy znajdują się też owoce, warzywa i naturalne dodatki, które poprawiają wygląd sierści czworonoga (np. olej z łososia, drożdże piwne). Znakomitym tego przykładem jest karma Brit dla maltańczyka. To karma dla maltańczyka bez zbóż, co jest tutaj kluczowe.

  Jeżeli z jakiegoś powodu nie macie Państwo dostępu do specjalistycznego pożywienia, warto wiedzieć, co może jeść maltańczyk oprócz karmy. W takiej sytuacji zaleca się gotowane mięso mięśniowe, podroby czy ryby morskie, oczywiście najwyższej jakości. Uzupełnieniem diety mogą być gotowane warzywa (np. seler, pietruszka, marchew, liście sałaty). Natomiast nigdy maltańczykom nie należy podawać m.in. czekolady, cebuli czy kolb kukurydzy.

  Proszę też zwrócić uwagę na to, jak karmić maltańczyka, tj.:

  • pies maltańczyk szczeniak – 4 lub 5 posiłków dziennie,
  • pies maltańczyk dorosły – 2 posiłki dziennie (rano i wieczorem).

  Akcesoria i karmy dla maltańczyka w sklepie Zoona

  Jak Państwo widzicie, hodowla i karmienie maltańczyka wcale nie musi być trudne. Wręcz przeciwnie – specjalistyczna karma dla psa maltańczyka zapewni mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze we właściwych proporcjach. Oprócz tego proszę pamiętać o przysmakach dla psów. Maltańczyki to czworonogi, które dość szybko uczą się komend, a więc warto je za to nagradzać. Oczywiście nasza oferta skupia w sobie również karmy weterynaryjne dla psów, także maltańczyków (np. karma hipoalergiczna dla maltańczyka).

  Ofertę uzupełniają różne akcesoria, które pozwolą właściwie pielęgnować zwierzę (np. szampon dla maltańczyka). Z kolei podczas spacerów, szczególnie że to aktywne czworonogi, niezbędne mogą okazać się solidne szeleczki dla maltańczyka. Zapraszamy do zakupów. Mamy wszystko, co jest niezbędne do hodowli maltańczyków!