Nerki
Nerki kota: ważne dla zdrowia i równowagi. Dbaj o ich prawidłowe funkcjonowanie i wspieraj zdrowie nerkowe Twojego mruczącego towarzysza.
Bestsellery
Wyświetlanie wszystkich wyników: 23
Suplementy na nerki kota
Problemy z nerkami u kota pojawiają się znacznie częściej niż u psów. Wiąże się to zarówno z predyspozycjami genetycznymi, niewłaściwą dietą, jak i nawracającymi infekcjami w obrębie dróg moczowych. Często na nerki kota niekorzystnie wpływa również otyłość. W naszym sklepie internetowym zoona.pl znajdą Państwo preparaty ze specjalnie opracowaną recepturą i składnikami wspomagającymi funkcjonowanie nerek. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tej oferty.
Nerki u kota – newralgiczny punkt w organizmie
Podatne na choroby układu moczowego koty są również narażone na pojawienie się niewydolności nerek. Jeśli ten narząd – odpowiedzialny za wydalanie toksyn z organizmu – nie działa prawidłowo może dojść nawet do śmiertelnego zatrucia czworonoga. Należy więc szczególnie zwracać uwagę zarówno na dietę pupila, jak i na jego przyzwyczajenia i od razu reagować, jeśli pojawiają się niepokojące objawy.
W przypadku diety, ważne jest podawanie posiłków zawierających wysokowartościowe białko, z którym nerki muszą sobie radzić w procesie metabolizmu. Złej jakości białko obciąża je dodatkowo i spowalnia pracę. Każdy kot powinien także pić odpowiednią ilość wody. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy najczęściej spożywa suchą karmę. Warto zachęcać go do zaspokajania pragnienia, podsuwając miski z wodą tam, gdzie lubi często przebywać. Pomocne mogą okazać się również fontanny – poidełka, stanowiące doskonałe źródło wody.
Leki na nerki dla kota, czyli czym karmić chorego pupila?
Wśród proponowanych suplementów oferujemy produkty oparte na naturalnym ekstrakcie z korzenia rzewienia lekarskiego. Przygotowaliśmy preparaty w formie proszku, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie nerek. Dzięki zawartości soli wapnia, wodorowęglanu sodu, chitozanu, fruktooligosacharydów i ekstraktu z oliwek przywracają prawidłowe warunki metaboliczne w przypadku przewlekłej choroby nerek kotów. Z kolei w formie pasty znajdą Państwo preparat z żurawiną i tauryną lub dodatkiem suszonych drożdży, bogatych w wartościowe substancje wzmacniające odporność. Pasta z chitosanem przyspiesza natomiast usuwanie toksyn z organizmu i wspomaga pracę układu moczowego.
Leczenie nerek u kota
Choroby nerek często pojawiają się wraz z innymi współistniejącymi schorzeniami. Może to być zarówno cukrzyca, jak i otyłość, do której skłonności mają starsze koty. Objawami, które mogą zaniepokoić właściciela są między innymi apatia, nadmierne pragnienie, wymioty, biegunka, nieprzyjemny zapach z pyszczka, a także odwodnienie lub częstomocz. Podejmowane leczenie jest zależne od przyczyn powstania niewydolności nerek. Do pełnej diagnozy potrzebne są zarówno wyniki USG, jak i badania laboratoryjne, w tym analiza moczu. Lekarz prowadzący terapię wdroży odpowiednie leki, ale Państwo jako opiekunowie mają również możliwość podawania zalecanych karm weterynaryjnych. Dzięki odpowiedniemu składowi, pokarm wspomaga leczenie i uzupełnia niedobory substancji odżywczych. Ważne jest także kontrolowanie ilości podawanych płynów.