Pęcherz moczowy

Pęcherz u kota: dbaj o zdrowie układu moczowego. Zapobiegaj problemom i wspomagaj prawidłową pracę pęcherza u Twojego małego przyjaciela.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

  Suplementy i leki na pęcherz u kota

  Przewody moczowe, nerki i pęcherz u kota są często narażone na różne dolegliwości. Może to być zarówno proces zapalny w wyniku działania drobnoustrojów, jak i pojawienie się kamieni struwitowych z powodu nieprawidłowego pH moczu. Dbając o swoje czworonogi mogą Państwo podawać im specjalnie opracowane preparaty, które redukują ryzyko pojawienia się chorób układu moczowego takich jak zapalenie pęcherza u kota oraz wpłyną korzystnie na jego działanie. W naszym sklepie zoona.pl można kupić leki i suplementy na drogi moczowe kota.

  Suplementy i leki na zapalenie pęcherza u kota

  Leki na zapalenie pęcherza u kota należy zawsze podawać po konsultacji z lekarzem weterynarii. Ważne jest również wprowadzenie odpowiedniej diety. Dla czworonogów z tendencją do nawracających problemów z układem moczowym polecamy również specjalne karmy weterynaryjne dla kotów i suplementy oraz witaminy. Leki dla kota na zapalenie pęcherza służą do prowadzenia głównej terapii, a dodatkowo podawane preparaty wspierają prawidłowe działanie całego układu moczowego. W ich składzie mogą Państwo znaleźć zarówno sprawdzone ekstrakty z żurawiny, jak i pietruszki, które wykazują silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne w obrębie dróg moczowych. Zawierają również witaminę C i działają przeciwutleniająco.

  Struwity u kota – jakie suplementy podawać na układ moczowy?

  Wśród różnych rodzajów preparatów wspomagających działanie układu moczowego, oferujemy produkty przeznaczone dla kotów po zabiegach w obrębie dróg moczowych i ze zdiagnozowaną kamicą struwitową. Przygotowane w formie tabletek są zalecane dla kotów dorosłych oraz kociąt z nawracającymi infekcjami dróg moczowych. Znajdujące się w nich składniki ograniczają przyleganie bakterii do ściany pęcherza moczowego i działają bakteriostatyczne oraz moczopędnie. Obniżają również pH moczu.

  Profilaktyka i główne przyczyny zapalenia dróg moczowych u kotów

  W profilaktyce chorób układu moczowego bardzo istotną rolę pełni spożywanie dostatecznej ilości wody. Wiele z czworonogów nie pije wystarczającej ilości płynów, co może przekładać się na późniejsze problemy i zapalenie dróg moczowych u kota. Jest to szczególnie istotne, jeśli zwierzęta preferują głównie suchą karmę. Ważna jest także odpowiednio zbilansowana zawartość składników mineralnych w codziennej diecie kotów. Chodzi przede wszystkim o poziom wapnia, magnezu, sodu i fosforu. Pozwala to na utrzymanie właściwego pH moczu kotów i jednocześnie zapobiega wytrącaniu kryształków i kamieni struwitowych. Eksperci zalecają również częste podawanie kotom mokrej karmy o korzystnej dla nich wilgotnej konsystencji. Dla czworonogów ważna jest także aktywność fizyczna. Aby uniknąć więc przykrych dolegliwości, bólu i stanów zapalnych, warto zadbać o te podstawowe potrzeby, które w dużym stopniu mogą pomóc i zapobiegać problemom w obrębie układu moczowego u kota.