Podkładki pod miskę dla kota

Podkładki pod miskę dla kota: chronią podłogę, zapobiegając rozlewaniu. Estetyczne, łatwe w czyszczeniu i nieślizgające się. Komfort dla Ciebie i kota.

Bestsellery

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Podkładka pod miskę kota – czy jest potrzebna?

Koty to zwierzęta bardzo czyste, które bardzo dbają o higienę. Jednak podczas konsumowania karmy dla kotów jest niemal oczywiste, że futrzak porozrzuca jedzenie. Taka natura tych czworonogów. Proszę pamiętać, że te zwierzęta lubią mieć pokarm jak najniżej. Dlatego koty nie są zachwycone, kiedy posiłek jest podawany na jakimś podwyższeniu. Miska dla kota jest tutaj optymalna, ale zwierzakowi można podawać karmę nawet na samej podkładce.

Podkładka pod miski dla kota to akcesorium bardzo proste i tanie. Przede wszystkim jest lekiem na rozrzucanie wokół jedzenia przez sierściucha. Im jest ona większa, tym lepiej, chociaż zdarza się, że kot wyniesie karmę nawet poza największą podkładkę. Mimo wszystko na pewno jest to akcesorium, które pozwala zachować miejsce spożywania posiłku przez kota w czystości.

Jaka podkładka pod miski dla kota?

Wybór podkładki pod miskę kota nie jest skomplikowany. Jednocześnie na rynku jest bardzo wiele takich produktów. Jeżeli możemy coś zalecić, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • Materiał wykonania – podkładki pod miski dla kota są wykonane z tworzyw sztucznych. Najlepsza jest silikonowa podkładka pod miskę dla kotów, która niesie w sobie wiele zalet. Przede wszystkim jest ona łatwa w utrzymaniu w czystości, szczególnie że można ją nawet prać w zmywarce. Oprócz tego podkładka silikonowa pod miski dla kota jest bezpieczna dla samego pokarmu. Silikon nie wchodzi bowiem w reakcję z karmą czy smakołykami dla kotów.
  • Antypoślizgowa powierzchnia – bardzo ważna kwestia i naprawdę warto zadbać, żeby była to podkładka wykonana z antypoślizgowego materiału. Dzięki temu nie będzie suwać się po podłodze w kuchni, a jednocześnie stanowić solidną podstawę dla kociej miseczki. Silikonowa podkładka pod miskę dla kotów spełnia to kryterium.
  • Rozmiar – mniejsze podkładki będą służyły tylko jednej miseczce, te większe dwóm lub nawet więcej, jeżeli w domu jest kilka kotów. Najczęściej podkładki pod miseczki dla kotów mają wymiary ok. 40 × 30 centymetrów.
  • Kształt i motyw – nie ma on wielkiego znaczenia, ewentualnie tylko dekoracyjne. Rynek jest bardzo bogaty w takie podkładki, które są różne pod względem kształtu i motywu. Podkładka pod miskę dla kota może być półokrągła, prostokątna lub być w kształcie kociej łapki. Podobnie jest z nadrukami (np. kocia łapka, kot znany z popkultury, tulące się koty itp.).
  • Podniesione brzegi – taka podkładka pod miskę kota jest bardziej praktyczna. Oczywiście nawet pomimo podwyższonych krawędzi podkładki Państwa kot i tak może wynieść karmę poza jej powierzchnię, ale w mniejszej skali.

Podkładki pod miski dla kota w sklepie Zoona.pl

Jeżeli interesują Państwa solidne, trwałe i praktyczne podkładki pod miski dla kota, zapraszamy do sklepu Zoona.pl. Jesteśmy przekonani, że w naszej ofercie znajdziecie Państwo znakomite akcesoria tego rodzaju, które będą stanowić doskonały podkład pod miski dla kota oraz poidła dla kotów.

W jednym miejscu zebraliśmy bardzo różne podkładki pod miski dla kota pod względem kolorów, kształtów i rozmiarów. Zawsze są to podkładki antypoślizgowe, które są wykonane z materiału łatwego w utrzymaniu w czystości i bezpiecznego dla karmy kota. Zapraszamy do zakupów na Zoona.pl! Z takim akcesorium o wiele łatwiej utrzymać miejsce spożywania karmy przez sierściucha w czystości.