Pęsety

Pęsety dla psa – niezbędne narzędzie dla każdego właściciela. Skutecznie usuń kleszcze i dbaj o zdrowie swojego pupila w każdej sytuacji.

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Pęsety dla psa na kleszcze

  Każdego roku psy są narażone na atak kleszczy. Niestety niebezpieczny okres trwa przez wiele miesięcy i zaczyna się już wczesną wiosną. Te pasożyty zewnętrzne roznoszą choroby takie jak kleszczowe zapalenie mózgu, borelioza czy babeszjoza. Aby nie dopuścić do ukąszenia oraz bytowania, a w konsekwencji zarażenia psa, warto stosować jak najlepsze środki profilaktyczne, w tym specjalne obroże na kleszcze dla psa czy preparaty odstraszające pasożyty. Jeśli jednak już dojdzie ukąszenia, konieczna będzie pęseta do usuwania kleszczy u psa. Proponujemy proste i skuteczne w działaniu narzędzie, które przyda się każdemu właścicielowi czworonoga.

  Narzędzie do usuwanie kleszczy u psa

  Pies na dworze jest narażony na różnego typu ukąszenia. Przyczyną mogą być zarówno osy, komary czy pszczoły, jak i kleszcze bytujące w trawach. Usuwanie kleszcza u psa będzie znacznie łatwiejsze, jeśli użyją Państwo sprawdzonych i efektywnie działających narzędzi. Do takich należą pęsety dla psów, których konstrukcja pozwala na szybkie i sprawne pozbycie się pasożyta ze skóry zwierząt. Wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, można dezynfekować i używać przez wiele sezonów. W naszym sklepie przygotowaliśmy między innymi pęsety marki TRIXIE, która od wielu lat oferuje wysokiej jakości akcesoria do pielęgnacji i higieny dla czworonogów w różnym wieku.

  Zestaw do usuwania kleszczy u psa

  Do pozbycia się pasożyta, który wczepił się w psią skórę polecamy specjalne pęsety. Łatwe w obsłudze narzędzie umożliwia uchwycenie kleszcza z dużą precyzją i wyciągnięcie go w całości. Im wcześniej uda się usunąć kleszcza, tym lepiej dla zdrowia czworonoga. Przyłożenie pęsety jak najbliżej skóry psa pozwoli wyciągnąć pasożyta w całości, bez uszkodzenia jego korpusu czy głowy. Samo wyjęcie powinno być wykonane zdecydowanym, ale delikatnym ruchem. Po zabiegu usunięcia kleszcza należy zdezynfekować miejsce na skórze i obserwować czworonoga przez kilka następnych dni. Jeśli pojawi się zaczerwienienie lub niepokojące objawy w zachowaniu zwierzęcia, należy zasięgnąć porady lekarza weterynarii.