Pasożyty

Psy należy odrobaczać regularnie, gdyż często padają ofiarami pasożytów. W sklepie Zoona.pl dostępne są odpowiednie preparaty. Zapraszamy!

Bestsellery

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Pasożyty – jak skutecznie pozbyć się niechcianych gości?

Jajka pasożytów mogą być przypadkowo połknięte przez zwierzęta i dostać się do różnych narządów, takich jak wątroba, mózg, oskrzela czy płuca. Są one bardzo groźne dla zdrowia zwierząt, dlatego koniecznie należy obserwować psy i sprawdzać ich odchody. Jeśli u Państwa psa doszło do zarażenia, to niezwłocznie należy udać się do lekarza weterynarii, który zaleci odpowiednie leczenie. W sklepie internetowym Zoona.pl oferujemy preparaty na odrobaczenie psa, które skutecznie pozbędą się problemu. Wystarczy podać zwierzęciu tabletkę. Psy najczęściej zarażają się glistami lub tasiemcem, w wyniku czego u szczeniąt może dojść do odwodnienia i niedożywienia. Psy dorosłe są nosicielami i wydalają pasożyty wraz z kałem. Objawy, które powinny wzbudzić niepokój to przede wszystkim problemy gastryczne, kaszel, katar czy wypływ wydzieliny z worków spojówkowych, może to być również ogólne osłabienie lub zmęczenie zwierzęcia.

Preparaty na odrobaczenie psa w sklepie Zoona.pl

Jeśli zdiagnozują Państwo pasożyty u psa, leczenie powinno być natychmiast wdrożone. Poza zakażeniem glistami u psów pojawia się też tasiemiec. Preparaty dostępne w naszym sklepie są niezwykle skuteczne i pomagają pozbyć się niechcianych intruzów. Tabletki przeciw pasożytom dla psa to na przykład Drontal Plus Flavour, które są produktami leczniczymi. Przeznaczone są one do zwalczania nicieni i tasiemców z przewodu pokarmowego psów. Nie należy ich stosować u szczeniąt poniżej drugiego tygodnia życia oraz suk w pierwszych dwóch trymestrach ciąży. Tabletka zawiera skuteczny środek, który należy podać bezpośrednio do jamy ustnej zwierzęcia lub wymieszać z karmą. Lek należy stosować jednorazowo, a w przypadku zakażenia Echinococcus spp. należy stosować dodatkową ochronę osób kontaktujących się z odrobaczonymi psami.

Można przyjąć, że ponad 80% psów miało chociaż raz styczność z pasożytami. Nicienie i tasiemce mają negatywny wpływ na narządy wewnętrzne zwierząt, powodują pogorszenie stanu zdrowia, a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do śmierci. Niestety mogą one również zostać przeniesione na człowieka i doprowadzić do poważnych powikłań u opiekunów. Dlatego tak ważne jest stosowanie rozmaitych preparatów na odrobaczenie psa, co skutecznie pomoże zwalczyć chorobę w zalążku, nie doprowadzając do poważniejszych perturbacji zdrowotnych.

Warto odrobaczyć sukę przed spodziewaną ciążą, gdyż szczeniaki mogą się zarazić pasożytami już w łonie matki lub zaraz po urodzeniu, pijąc jej mleko. Częściej zakażeniom pasożytniczym ulegają zwierzęta polujące na gryzonie i ptaki lub jedzące surowe mięso. Stosowanie właściwej diety oraz unikanie skupisk zwierząt to dobra praktyka służąca profilaktyce. Nie wszystkie pasożyty są widoczne w odchodach i nie zawsze dają one objawy. Regularne badanie kału oraz krwi pomoże w diagnozie i szybkim leczeniu.