Kot

Kot: niezależny, tajemniczy, pełen wdzięku. Idealny towarzysz domowy, przynoszący radość, spokój i ciepło do każdego domu

Wyświetlanie 1–36 z 1328 wyników

  Kot  – charakterystyka i specyfika

  Koty domowe należą do rodziny Felidae, znaną potocznie jako kotowate. Pochodzenie tych udomowionych zwierząt sięga Bliskiego Wschodu, gdzie ich przodkowie, dzikie koty, zaczęły żyć w bliskości ludzi. Rozmiar kota może się różnić w zależności od rasy; zwykle ich waga mieści się w przedziale od 2 do 9 kg, choć niektóre rasy mogą ważyć znacznie więcej.

  Przeważnie koty żyją od 12 do 15 lat, ale nie jest rzadkością, gdy osiągają wiek powyżej 20 lat. Co do wyglądu, koty posiadają szeroką gamę umaszczeń, począwszy od jednolitych kolorów, przez pręgowane wzory, aż po plamiste i wielobarwne futro. Charakter tych zwierząt może być zróżnicowany i zależy zarówno od rasy, jak i indywidualnych cech; wiele kotów jest niezależnych, ale jednocześnie towarzyskich i pełnych ciekawości.

  Koty są zwierzętami mięsożernymi i ich dieta skupia się głównie na mięsie. Posiadają bardzo rozwinięte zmysły, w tym ostry wzrok i słuch, co pozwala im doskonale funkcjonować nawet w słabym świetle. Komunikują się za pomocą różnych dźwięków, takich jak mruczenie, miauczenie, syczenie czy warknięcia. Wielu młodych kotów prowadzi głównie nocny tryb życia, będąc aktywnymi zwłaszcza po zmroku. W kwestii rozrodu, ciąża u kotki trwa zwykle około dziewięciu tygodni.

  Wszystko czego zwierzak potrzebuje kot – produkty i artykuły

  W sklepie internetowym Zoona.pl znajdą Państwo szeroki wybór produktów i artykułów przeznaczonych dla kotów. Są wśród nich suplementy diety, karmy i przysmaki dla kota, a także zabawki czy produkty do pielęgnacji. Z doświadczenia wiemy, że prawidłowy rozwój zwierząt zależy od bardzo wielu czynników. Jest to przede wszystkim dieta, ale także odpowiednia aktywność fizyczna i opieka weterynaryjna. Wszystkie te składniki składają się na szczęśliwe i długie życie każdego kota. W trosce o bezpieczeństwo podopiecznych oferujemy produkty dla kotów najwyższej jakości, pochodzące wyłącznie od renomowanych producentów, takich jak VetExpert, Carnilove, Specific, Royal Canin czy Hill’s.

  Kot w domu – produkty dla kota, bez których trudno się obejść

  Dla kociąt przydatne będą maty chłonące, dzięki którym kociak szybko nauczy się korzystać z kuwety. Wiadomo nie od dziś, że koty nie znoszą kąpieli, w związku z czym w naszej ofercie znalazł się szampon suchy dla kotów i kociąt, który odświeża i oczyszcza sierść bez konieczności użycia wody. Higienę jamy ustnej zapewnia czyścik do zębów, uszy można doczyścić specjalnym czyścikiem. Ponadto oferujemy preparaty wspomagające leczenie infekcji skórnych czy suplementy diety, które uzupełnią pokarm bytowy o niezbędne mikro- i makroelementy oraz witaminy. Produkty dla kota są wysokiej jakości i w 100 proc. bezpieczne.

  Artykuły dla kotów do zabawy

  W naszym sklepie internetowym Zoona.pl znajdą Państwo szeroki wybór różnego rodzaju zabawek stymulujących rozwój kotów. Podstawowe artykuły dla kotów to na przykład drapak dla kotów, na którym zwierzak będzie się mógł wyciągnąć, a także wyczyścić pazury. Dla małych kotów polecamy zabawki interaktywne, które stymulują ich prawidłowy rozwój i odruchy. Produkty dla kota, które pomogą zrzucić mu zbędne kilogramy to różnego rodzaju wędki oraz tunele, gdzie zwierzak będzie mógł się bawić do woli. Produkty dla kotów to także zabawki, które można napełnić ulubionym przysmakiem, by zapewnić kotu wielogodzinną zabawę połączoną z przyjemnością jedzenia. Oprócz zabawek warto także pomyśleć o akcesoriach dla kotów na dwór, mogą to być wszelkiego rodzaju obroże, szelki czy smycze. A podczas wspólnych podróży na pewno niezbędny będzie transporter. Jeśli zwierzak nabawi się pasożytów, takich jak pchły, kleszcze czy wszy, to proponujemy zastosowanie kropli, obroży lub innych preparatów, które skutecznie pozbędą się problemu, a także zabezpieczą zwierzę na dłuższy czas, aby mogło swobodnie eksplorować swoje ulubione terytorium.