Kule włosowe
Kule włosowe u kota: problem trawienny i dyskomfort. Dowiedz się, jak je zapobiegać i wspierać trawienie dla zdrowego mruczenia Twojego pupila.
Bestsellery
Wyświetlanie wszystkich wyników: 8Posortowane według popularności
Kule włosowe u kota - objawy
Kule włosowe u kota - problem trawienny i dyskomfort Twojego pupila. Dbanie o higienę jest dla kota jednym z priorytetów. Codzienne mycie futra to rytuał, któremu oddaje się z niezwykłą dokładnością i przyjemnością. Niestety może to skutkować pojawieniem się kul sierści w jelitach i żołądku, a w konsekwencji również przykrych objawów i bólu. Proponujemy preparaty dla kota na kule włosowe, które zapobiegają ich tworzeniu i przyspieszają wydalanie z organizmu już istniejących. Skład preparatów jest przygotowany z niezwykłą starannością, a ich smak dodatkowo zachęca czworonogi do zjedzenia leczniczych past. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu zoona.pl
Kule włosowe u kota – jak odkłaczyć kota?
Pilobezoary, czyli kule włosowe są niemal nieodłącznym towarzyszem kociej niedoli. Sierść, którą czworonogi tracą podczas wykonywania intensywnych zabiegów higienicznych zbija się w twarde kule i zalega w przewodzie pokarmowym. Problem nazywany również zakłaczeniem organizmu powoduje często brak apetytu, bóle brzucha, zaparcia czy wzdęcia. Jeśli zauważą Państwo objawy, które mogą wskazywać na pojawienie się kul włosowych u swojego pupila, lekarz może wykonać odpowiednie badania usg i rtg, które potwierdzą te podejrzenia. Wśród stosowanych środków znajdują się preparaty przyspieszające wydalanie pilobezoarów, są to suplementy dla kota, które łatwo podać i stosowac w codziennej diecie. W trudniejszych przypadkach może być konieczne zastosowanie czopków doodbytniczych lub nawet lewatywy. Duże kule włosowe bywają również usuwane podczas zabiegów chirurgicznych.