Dachshund

Karma dla jamnika: doskonała dieta dostosowana do Twojego jamnika. Dbaj o zdrowie i radość swojego psa z naszymi dedykowanymi produktami.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

  Karma dla jamnika – czyli pies Dachshund,  – karmienie, ubranka, ile żyją jamniki?

  Zastanawiasz się jaka jest odpowiednia karma dla jamnika? Skupmy się na początek, co to za rasa. Mimo iż na pierwszy rzut oka może tak nie wyglądać, pies jamnik jest czworonogiem myśliwskim. To psy o dość nietypowej budowie ciała, które mają wydłużone ciało oraz krótkie łapy. Warto mieć na uwadze, że wyróżnia się kilka rodzajów jamników. Psy tej rasy dzieli się pod względem rozmiarów i sierści, tj.:

  • podział jamników pod względem długości ciała (jamnik standardowy, jamnik miniatura – miniaturowy, jamnik króliczy);
  • podział jamników pod względem długości sierści (jamnik krótkowłosy, jamnik długowłosy, jamnik szorstkowłosy).

  Jeżeli wziąć pod uwagę charakter, jamnik to zwierzę bardzo inteligentne i zdeterminowane. Jednocześnie jamniki są odważne, żywe i przyjazne. Jako że jest to pies z natury myśliwski, jamnikowi należy zapewnić sporo ruchu. W związku z tym długie spacery są nawet wskazane. Z drugiej strony proszę pamiętać, aby z jamnikami spacerować ze smyczą dla psa. W związku z tym, że ma on silnie rozwinięty instynkt łowiecki, może bowiem szybko pomknąć za wywąchaną zwierzyną (np. królikiem).

  Żywienie jamników, czyli jaka karma dla jamnika?

  Jeżeli zastanawiacie się Państwo, ile żyją jamniki, są to psy, które dożywają nawet ponad 15 lat. Jednocześnie trzeba pamiętać, że są to zwierzęta narażone na obciążenia szkieletu i stawów. Oprócz tego to psy z tendencją do cukrzycy, chorób serca, chorób neurologicznych, nowotworów, zwyrodnień kręgosłupa, dyskopatii czy przepukliny dysku.

  Na pewno musicie Państwo zwrócić uwagę na karmienie jamnika. Ważne, aby te czworonogi nie miały nadwagi, dlatego ich dieta musi być dobrze zbilansowana. To jednak nie wszystko, ponieważ należy też zwracać uwagę na to, ile gramów karmy dla jamnika będzie podawanej w jednej porcji. Psy jamniki to czworonogi z tendencją do nadwagi. W żadnym wypadku nie należy więc ich przekarmiać. Z tego powodu uważać należy też ze przysmaki dla psów.

  Oczywiście najlepsza karma dla jamnika to pożywienie oparte na wysokiej jakości mięsie. W zależności od jej rodzaju może to być:

  • sucha karma dla jamnika,
  • półsucha karma dla jamnika,
  • mokra karma dla jamnika.

  Z kolei pod względem wieku zwierzęcia karmy mogą być następujące:

  • karma dla jamnika seniora,
  • karma dla jamnika szczeniaka.

  Oprócz tego warto pamiętać o karmach weterynaryjnych dla psów, które są zalecane przy różnych problemach zdrowotnych czworonoga, w tym po zabiegach operacyjnych.

  Akcesoria i karmy dla jamnika w sklepie Zoona

  Jeżeli macie Państwo w swoim domu jamnika, zapraszamy do sklepu Zoona. W jednym miejscu zebraliśmy wszystko, co jest niezbędne do hodowli tych czwórnogów. Przede wszystkim polecamy wysokiej jakości pożywienie. Jeżeli to karmienie szczeniaka jamnika, zalecana jest specjalna karma dla małych psów tej rasy (karma dla jamnika Junior). Oczywiście mamy też karmy dla psów dorosłych i seniorów. Polecamy także smakołyki i przekąski dla psów, które należy podawać z umiarem. Dobrą karmą dorosłego psa najlepiej karmić dwa razy dziennie. Szczególnie jeżeli jamniki mają długą sierść, zalecamy też preparaty dla psów na kleszcze, zwłaszcza że to czworonogi, które lubią penetrować różne zarośla i nory.

  Jednak w sklepie Zoona skupiamy się nie tylko na zdrowym żywieniu jamników. Polecamy też liczne akcesoria, które są niezbędne do hodowli psów tej charakterystycznej rasy, np.:

  • ubranka dla jamników (m.in. kurtki dla jamnika),
  • szelki dla jamnika,
  • legowisko dla jamnika,
  • zabawki dla jamnika i wiele więcej.

  Niezależnie od tego, jaki jest to jamnik – szczeniak czy pies dorosły – z artykułami Zoona na pewno zapewnicie mu Państwo długie i komfortowe życie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów na Zoona.pl!