Miniature Schnauzer

Karma dla Miniature Schnauzer: idealna dieta dla Miniature Schnauzera. Wspomagaj zdrowie i elegancję swojego psa z naszymi produktami.

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Miniature Schnauzer, czyli sznaucer miniaturowy – hodowla, usposobienie, karma

  Sznaucer miniaturowy to niewielki pies, ale za to bardzo pewny siebie i odważny. Jeżeli szukacie Państwo czworonoga żywiołowego, pies tej rasy będzie odpowiednim wyborem. Warto też zwrócić uwagę na jego charakter. Sznaucer miniaturowy to bowiem pies o silnym charakterze i dużym temperamencie. Przy tym wszystkim jest to psiak przyjazny i przywiązany do swojego właściciela. Sznaucer miniaturowy usposobienie ma na tyle łagodne, że sprawdzi się w rodzinach z dziećmi, zwłaszcza nieco starszymi.

  Pies tej rasy będzie też dobrym wyborem dla ludzi aktywnych, którzy kochają spacery. Mimo iż w kłębie osiąga on do 35 centymetrów i waży do  8 kilogramów, nie jest to typowy kanapowiec. To pies lubiący aktywność, a przy tym łatwy w tresurze. Oczywiście ważne jest, jaką metodą tresujecie Państwo swojego pupila. Ze swojej strony polecamy metody pozytywne, dlatego od razu warto zaopatrzyć się w smakołyki dla psa. Pomogą przy tresurze, ale też na co dzień jako przekąska między posiłkami.

  Pies tej rasy jest też czworonogiem długowiecznym i z reguły cieszy się bardzo dobrym zdrowiem. Jeżeli nie ma schorzeń dziedzicznych (np. postępujący zanik siatkówki, katarakta), a przy tym jest właściwie odżywiany i pielęgnowany, sznaucer miniaturowy może dożyć u swojego właściciela nawet 15 lat. Oczywiście kluczowe znaczenie dla zdrowia zwierzęcia ma odpowiednie żywienie sznaucera miniaturowego.

  Jakie karmy dla sznaucera miniaturowego?

  Jeżeli Państwa pies ma jakieś problemy zdrowotne (np. problemy żołądkowe), dobrym wyborem będzie specjalna karma weterynaryjna. Proszę pamiętać, że sznaucer miniaturowy, jak wskazuje jego nazwa, to pies niewielkich rozmiarów. Cechą charakterystyczną takich osobników jest szybka przemiana materii. Dlatego dla sznaucerów zaleca się suche karmy dla psów przeznaczone dla ras miniaturowych. Oczywiście takie pożywienie znajdziecie Państwo w naszej ofercie. Oferujemy też specjalne karmy dla psów tej rasy.

  Najlepsza karma dla sznaucera miniaturowego to pożywienie, które dostarcza do jego organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dobrym wyborem będą karmy bazujące na rybach, które są bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Jako składnik mięsny sprawdzi się także jagnięciną. Jeżeli natomiast chcecie Państwo samodzielnie przygotowywać posiłki swojemu pupilowi, proszę pamiętać o mineralno-witaminowych suplementach dla psa.

  Oczywiście karma powinna być też dostosowana do wieku zwierzęcia, jakim jest sznaucer miniaturowy. Szczeniaki potrzebują innej karmy niż osobniki dorosłe. Dla najmłodszych psów tej rasy zaleca się karmę typu Junior. Inny jest też sposób żywienia. Do 4. miesiąca życia szczeniaki sznaucera miniaturowego należy karmić nawet 5-krotnie w ciągu dnia, nieco starsze pieski do 9. miesiąca życia już tylko 3-krotnie, a osobniki dorosłe jedynie 2-krotnie – rano i wieczorem.

  Akcesoria i karmy dla sznaucera miniaturowego w sklepie Zoona

  Jeżeli Państwa domowym pupilem jest właśnie sznaucer miniaturowy, karmy i akcesoria dla czworonogów tej rasy oferujemy w sklepie Zoona. W jednym miejscu zebraliśmy bardzo różny pokarm, w tym karmy weterynaryjne dla psów i specjalne dla sznaucerów. Oferujemy mokre i suche karmy dla psów, polecamy też psie przysmaki.

  Oczywiście nie skupiamy się wyłącznie na żywieniu sznaucerów miniaturowych. Dlatego w naszym szerokim asortymencie mamy też liczne akcesoria, które ułatwiają hodowlę i pielęgnację psów tej rasy, np.:

  • spacerowe szelki dla sznaucera miniaturowego,
  • przeciwkleszczowa obroża dla sznaucera miniaturowego,
  • legowisko dla sznaucera miniaturowego,
  • transportowa klatka dla sznaucera miniaturowego i wiele więcej.

  Wszystkie produkty z naszej oferty znajdziecie Państwo na Zoona.pl. Jesteśmy przekonani, że z nami hodowla sznaucera miniaturowego będzie o wiele prostsza i efektywniejsza, a pies przez długie lata będzie cieszył się dobrym zdrowiem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów!