Karma - Kot Rasowy

Karma dla kota rasowego: specjalnie dostosowana dieta, która podkreśla piękno i zdrowie rasowych mruczków. Kompletna troska o Twojego pupila

Bestsellery

Karma - Kot Rasowy

Wyświetlanie 1–36 z 39 wyników

  Karma dla kota rasowego. Które rasy kotów wymagają specjalnej karmy?

  Każdy kot jest inny i ma różne potrzeby żywieniowe. Mówiąc najogólniej, karma dla kota powinna być dobrana pod względem jego aktywności, wieku czy stanu zdrowia. W przypadku niektórych kotów istotną rolę odgrywa również rasa. Karma dla kota rasowego jest zalecana, a niekiedy nawet obowiązkowa. Szczególnie warto o tym pamiętać w przypadku żywienia kotów następujących ras: kot abisyński, bengalski, birmański, brytyjski, egzotyczny, amerykański bobtail, maine coon, europejski, norweski leśny, perski, ragdoll, rosyjski niebieski, sfinks, syberyjski, syjamski czy szkocki zwisłouchy.

  Karma dla kota rasowego – czym karmić?

  Jako że poszczególne rasy są od siebie często bardzo różne i mają inne potrzeby żywieniowe, nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, czym i jak karmić kota rasowego. Wiele zależy od samej rasy zwierzęcia, np.:

  • Koty perskie i egzotyczne – chwytają pokarm za pomocą spodniej części języka. Stąd wymagają karmy o specjalnym składzie, która jest bogata w cynk oraz biotynę. To składniki, które pozwalają utrzymać ich długie futro w dobrej kondycji.
  • Koty ras dużych (np. main coon) – ich dieta powinna być lekkostrawna, żeby nie narażać zwierzęta na otyłość. Jest to szczególnie ważne, że mają one większe skłonności do zapadania na choroby stawów i problemy kardiologiczne. Jako że często nie gryzą pokarmu, ale go łykają, ważny jest też odpowiedni kształt kawałków karmy.
  • Koty syjamskie i orientalne – to koty rozgryzające pokarm, dlatego powinny otrzymywać karmę, która to ułatwia. Oprócz tego są chude, ale mają ogromny apetyt. W związku z tym ich dieta powinna być właściwa pod względem kalorycznym. Nie można ich bowiem przekarmiać.

  Proszę pamiętać, że nie tylko karmienie kota rasowego wymaga specjalnej diety. To samo dotyczy innych zwierzaków zmagających się z różnymi problemami zdrowotnymi lub po zabiegach (np. stare koty bez zębów, po kastracji i sterylizacji, z cukrzycą, z niewydolnością nerek), którym zalecana jest specjalna karma weterynaryjna dla kotów.

  Karma dla kota rasowego w sklepie Zoona.pl

  Bezsprzecznie koty są bardzo wybrednymi zwierzętami pod względem jedzenia i należy zapewnić im najlepszą, optymalną dla nich dietę. Nie każde jedzenie nadaje się dla kota. Jednak inwestując w wysokiej jakości karmę i unikając błędów żywieniowych, można zminimalizować ryzyko zapadnięcia przez sierściuchy na wiele chorób.

  W sklepie Zoona.pl oferujemy wyłącznie najlepszy pokarm dla kotów. W swojej ofercie mamy karmy dla kotów rasowych i nie tylko. To karmy zawierające w sobie najlepsze białka, tłuszcze, makro- i mikroelementy, witaminy, węglowodany, przeciwutleniacze, glukozaminy, beta-karoteny oraz wodę. Zawsze są one składnikami karmy w proporcjach różnych w zależności od rasy kota, jego wieku, wagi czy stanu zdrowia.

  Polecamy też smakołyki i przysmaki dla kotów. Wspólnie zadbamy o właściwe odżywianie Państwa pupila. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów!