Chihuahua

Karma dla Chihuahua: smakowita dieta dostosowana do Twojego Chihuahua. Wspieraj zdrowie i witalność swojego malutkiego przyjaciela z naszymi produktami.

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

  Pies chihuahua – charakter, żywienie, ile żyją i jaka karma dla chihuahua?

  Zastanawiasz się jaka jest odpowiednia karma dla chihuahua? Skupmy się na początek, co to za rasa. Psy wcale nie muszą być duże, czego najlepszym przykładem jest właśnie chihuahua. To najmniejszy pies świata. Jeżeli jest to szczeniak chihuahua, miniaturki tej rasy typu “teacups” mieszczą się nawet w filiżance. Najmniejsze psy nie mierzą nawet 15 cm i mogą ważyć ok. 500 g. Oczywiście nie jest to standard, ponieważ należy zauważyć, że zwykle dorosły pies chihuahua waży między 1500 a 3000 g. Cięższy być już nie może, przynajmniej jeżeli zwierzę ma brać udział w wystawach.

  Wyróżnia się dwie odmiany psów chihuahua, tj.:

  • chihuahua długowłosy – miękka, długa i falowana lub prosta sierść;
  • chihuahua krótkowłosy – miękka, błyszcząca i przylegająca do ciała sierść.

  Wbrew temu, co się może wydawać, pies chihuahua charakter ma zupełnie różny od tego, co na myśl przywołuje jego wygląd. Na pewno nie jest to typowy kanapowiec, ale wręcz przeciwnie – pies energiczny, żywy i ciekawski. Proszę pamiętać, że pies chihuahua potrafi zaczepić nawet znacznie większe zwierzęta. Jest to ważne, jeżeli nie jest to jedyny czworonogów w domu. Na pewno chihuahua dogada się z osobnikami innej rasy, ale muszą to być psy łagodne i ufne, które nie zrobią krzywdy najmniejszemu czworonogowi świata.

  Pies chihuahua potrzebuje ruchu, ale nie muszą to być długie spacery. Jeżeli jest taka możliwość, warto wypuszczać go na świeże powietrze. Można go również szkolić, ponieważ jest to pies inteligentny. Z pewnością przydadzą się do tego przysmaki dla psów. Proszę mieć na uwadze, że podczas szkolenia nie można krzyczeć na psy tej rasy, ale szkolić je pozytywnymi metodami.

  Co je chihuahua – jaka najlepsza karma dla chihuahua?

  Zastanawiając się, ile żyją chihuahua, należy wskazać na okres nawet 15 lat. Oczywiście bardzo wiele zależy od tego, jak dbacie Państwo o swojego przyjaciela. To zwierzęta, które mogą być narażone na niektóre choroby genetyczne. Oprócz tego ważne jest właściwe żywienie chihuahua.

  Jeżeli zastanawiacie się Państwo, czym karmić chihuahua, najprościej i najbezpieczniej zainwestować w specjalistyczne karmy z oferty najlepszych producentów. Dobrym przykładem jest karma Brit dla chihuahua. W naszej ofercie również znajdziecie Państwo właściwe pożywienie. Może to być:

  • sucha karma dla chihuahua,
  • mokra karma dla chihuahua.

  Oprócz tego mamy karmy weterynaryjne dla psów niezbędne przy różnych schorzeniach. Polecamy też witaminy i suplementy. Dietę swoich czworonogów możecie Państwo uzupełniać przekąskami dla psów. Proszę tylko zwracać uwagę na to, ile karmy dla chihuahua podaje się w jednej porcji. Powinny one być niewielkie, ponieważ nadwaga doprowadzi do problemów z kręgosłupem i stawami.

  Jeżeli nie wiecie Państwo, jak karmić chihuahua, proszę zwrócić uwagę na częstotliwość podawania posiłków swojemu zwierzęciu. Karma dla szczeniaka chihuahua powinna być podawana cztery razy na dobę, nieco starszego – trzykrotnie. Od 9. miesiąca życia zwierzę można karmić już tylko dwa razy dziennie. Oczywiście zawsze podstawą musi być odpowiednia karma dla chihuahua, ponieważ to psy o dużej wrażliwości na składniki pokarmowe oraz niskiej tolerancji na konserwanty i barwniki.

  Akcesoria i karma dla psa chihuahua w sklepie Zoona

  Jeżeli w Państwa domu mieszka pies chihuahua, w sklepie Zoona mamy wszystko, aby hodowla tego małego czworonoga nie przysparzała problemów. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wysokiej jakości karmy dla chihuahua, które zostały oparte na wysokiej jakości mięsie. Oprócz tego polecamy smakołyki dla psów, witaminy i inne suplementy diety.

  Doskonale rozumiemy, że zachowanie psa w dobrym zdrowiu przez długie lata to obowiązek podawania mu odpowiedniego pożywienia, ale też dbanie o zwierzę na innych płaszczyznach. Dlatego przygotowaliśmy właścicielom wiele akcesoriów, które pomagają w hodowli psów tej rasy, np.:

  • legowisko dla chihuahua,
  • obroża dla chihuahua,
  • szelki dla chihuahua,
  • transportery dla psów chihuahua i wiele więcej.

  Jesteśmy przekonani, że znajdziecie tutaj Państwo wszystko, co jest potrzebne do hodowli psów chihuahua. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów na Zoona.pl!