Stres

Stres u kota: objawy, przyczyny i rozwiązania. Dbaj o emocjonalne dobro Twojego mruczącego przyjaciela, wspierając go w trudnych chwilach.

Wyświetlanie 1–36 z 61 wyników

  Stres u kota – tabletki uspokajające dla kota

  Przedstawiamy preparaty antystresowe dla kotów w kategorii stres u kota. Wyjątkowe i raczej introwertyczne zwierzęta mogą często cierpieć w milczeniu i ukryciu, dlatego należy je bacznie obserwować, by nie przegapić niepokojących symptomów. Jak uspokoić kota? Polecamy bezpieczne i sprawdzone sposoby na ograniczenie lęków i stresu u kota. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na tabletki uspokajające dla kota. Produkty przygotowane na bazie naturalnych składników oraz imitujące kocie feromony szczęścia mogą zapobiec negatywnym skutkom przewlekłego napięcia nerwowego u czworonożnych przyjaciół.

  Stres u kota – przyczyny, leczenie i profilaktyka

  Jak każde zwierzę, kot również reaguje na niektóre bodźce w sposób indywidualny. Długotrwałe uciążliwe dźwięki remontu lub nagły hałas podczas sylwestrowych fajerwerków może zestresować czworonogi. Negatywny wpływ ma często także rozłąka z opiekunem, przeprowadzka do innego miejsca czy pojawienie się nowego kota lub innego członka rodziny w domu. W każdym z tych przypadków, Państwa kot może czuć dyskomfort, a jeśli nie poradzi sobie z nim przez dłuższy czas, problem może narastać.

  Obroża uspokajająca dla kota – jak odstresować kota?

  Jak uspokoić kota? Leczenie stresu u kotów z pewnością musi być prowadzone pod kontrolą lekarza weterynarii. W lżejszych przypadkach i działając profilaktycznie można stosować obrożę uspokajającą dla kota lub spray uspokajający dla kota. Te produkty przydadzą się przed planowaną przeprowadzką czy wtedy, gdy wiadomo, że w otoczeniu kota będą następować istotne zmiany. Obroże adaptacyjne założone na kocią szyję działają przez 24 godziny na dobę. Są nasączone preparatem zawierającym również wyciągi z waleriany, wpływającej na wiele kotów odprężająco, odstresowująco i wyciszająco.

  Stres kota – objawy

  W stresujących sytuacjach koty mogą reagować bardzo indywidualnie. Najczęściej jednak objawami zdenerwowania są drżenie ciała, nerwowe mycie, ślinotok, rozszerzenie źrenic, wokalizacje i usztywnianie ciała. Z czasem może występować nadmierne wypadanie sierści, a brak łaknienia sprawia, że miska kota wciąż jest nie opróżniana do dna.

  Zestresowane koty mogą również zacząć oddawać mocz poza kuwetą lub celowo powstrzymywać swoje potrzeby fizjologiczne, co wpłynie negatywnie na stan całego organizmu, a nawet na pojawienie się problemów z układem moczowym kota. Pojawiające się wymioty lub biegunka również mogą być objawami przewlekłego stresu u kotów.

  Środki uspokajające dla kota – produkty adaptacyjne, krople, spray, pasta czy obroża?

  Jak uspokoić kota? Aby złagodzić stres u kota mogą Państwo stosować specjalne dyfuzory z wkładem zawierającym substancje zbliżone do kocich feromonów. Znajomy, relaksujący zapach powoduje wyciszenie i uspokojenie, a dyfuzor umieszczony w gniazdku elektrycznym działa na dużej powierzchni, obejmującej często całe mieszkanie. Proponujemy także spraye adaptacyjne, którymi można spryskać transporter, legowisko lub inne miejsca, w których przebywa kot. Smaczne pasty z dodatkiem L-tryptofanu nazywanego hormonem szczęścia również wpłyną pozytywnie na samopoczucie domowego pupila. Proponujemy rownież krople uspokajające dla kota, które najłatwiej podać zestresowanemu pupilowi.