BARF

Dieta BARF dla psa: naturalne składniki i surowe posiłki. Zapewnij Twojemu czworonogowi zdrowie i energię zgodnie z naturą. Wybierz najlepsze!

Wyświetlanie 1–36 z 136 wyników

  Czym jest dieta BARF dla psa? — Internetowy sklep dla zwierząt Zoona.pl

  BARF to skrót od angielskich słów Biologically Appropriate Raw Food, co oznacza specjalną dietę oparta na surowym mięsie, jak najbardziej zbliżoną do naturalnego pożywienia pierwotnych psów. W skład posiłku powinno wchodzić przede wszystkim surowe mięso, warzywa oraz BARF suplementy. Nasz sklep internetowy Zoona.pl oferuje szeroki wybór zdrowej karmy dla psów oraz suplementów, które przyczyniają się do prawidłowego wzrostu zwierząt. Jak każda dieta, tak również BARF, ma swoich zwolenników i przeciwników. Biologically Appropriate Raw Food może przyczynić się do polepszenia stanu zębów, sierści, czy zapobiegać występowaniu chorób. Z pewnością będzie też odpowiednia dla zwierząt z nietolerancjami pokarmowymi, gdyż nie zawiera wypełniaczy i substancji konserwujących.

  Dieta BARF — suplementy dla psów

  Suplementy BARF stanowią nieocenione źródło wszelkich składników odżywczych, które uzupełniają dietę. Firma Dolfos opracowała suplementy, które wspomagają utrzymanie zdrowia u psów, będących na diecie BARF. Jednym z nich jest Dolfos, DOLVET Protein, czyli suszona plazma krwi — to doskonałe źródło wysoko przyswajalnego białka zwierzęcego. Produkt zawiera wysoką ilość aminokwasów egzogennych wspierających układ odpornościowy zwierząt. Uzupełnia dietę BARF w żelazo oraz łatwostrawne białko. Może być stosowany zarówno u kotów, jak i psów.

  Suplementy dla psa BARF od marki Dolfos to także DOLVET Kelp, zawierający brunatne algi morskie Ascophyllum Nodosum. Są one bogate w witaminy, aminokwasy i minerały oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Stanowią też naturalne źródło jodu. Preparat wzbogaca dietę i korzystnie wpływa na układ pokarmowy, kostny, krwionośny, moczowy, oraz skórę i sierść. Walory smakowe podnoszą drożdże piwne, aby nawet najbardziej wybredny zwierzak mógł spożywać ten zdrowy suplement.

  Przechodząc na dietę BARF, warto pamiętać o tym, aby nie podawać psu wyłącznie mięsa mięśniowego. Ważne są również proporcje składników roślinnych, podrobów i suplementów. Samodzielne układanie menu może okazać się nie lada wyzwaniem, na szczęście dostępne są już gotowe produkty, które pomogą zachować dietę i zdrowie każdego zwierzaka. BARF nie zawiera żadnych szkodliwych dodatków ani konserwantów. Jest w pełni bezpieczna dla psów każdej rasy, bez względu na ich wiek. Świeże warzywa są bogate w węglowodany, a mięso w białka najlepszej jakości. Nieprzetworzony pokarm jest bogaty w enzymy i przeciwutleniacze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdego zwierzaka.

  Warto pamiętać, że podawanie psom wyłącznie surowych kości z mięsem może powodować pewne problemy gastryczne. Koniecznie należy obserwować kał zwierzęcia i jeśli staje się on zbyt suchy, należy wdrożyć właściwą suplementację. Jeśli pies ma zaparcia lub zatrzymanie stolca w okrężnicy, należy rozważyć zmianę diety.