Pug

Karma dla Pug: smaczna dieta dla Twojego mopsa. Wspomagaj zdrowie i witalność swojego psa z naszymi specjalnie dostosowanymi produktami

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Pies rasy mops – pielęgnacja i żywienie mopsa

  Pies mops, określany też jako pug czy carlin, zalicza się do tych czworonogów, których nie można nie lubić. To psy, które mają bardzo charakterystyczny wygląd, w tym pyszczek. Na uwagę zasługuje też usposobienie mopsów. Są to bowiem psy bardzo sympatyczne, miłe i przywiązane do swoich właścicieli. Jednocześnie dobrze znoszą nieobecność opiekuna, ale proszę pamiętać, że mops nie znosi wykluczenia. To również psy serdeczne i łagodne dlatego są dobrym wyborem również dla rodzin z dziećmi.

  Te małe czworonogi o kwadratowej i masywnej sylwetce mierzą ok. 35 cm i ważą do 8 kg. Średnia długość życia mopsa wynosi od 12 do 15 lat. Jeżeli macie Państwo mopsa i chcecie, aby dożył on swojej starości, warto zwrócić uwagę na to, co jedzą mopsy. Oczywiście zalecana jest specjalistyczna karma dla mopsów.

  Jeżeli nie wiecie Państwo, jak karmić mopsa i co podawać swojemu pupilowi, jesteście we właściwym miejscu. W naszej ofercie znajduje się najlepsza karma dla mopsa. Podpowiadamy też, jak wygląda karmienie mopsa, aby te pieski o dużym apetycie nie miały nadwagi.

  Jaka karma dla mopsa?

  Wygląd mopsów może wskazywać, że to psy często cierpiące na nadwagę. Jednak Państwa mops nie będzie miał z tym problemu, jeżeli zadbacie o właściwy sposób żywienia bazujący na zdrowym pokarmie. Dobra karma dla mopsów to najlepszy wybór. Najlepszym tego przykładem jest karma Brit dla mopsa, a więc jednego z najlepszych producentów karm dla psów. Dzięki temu Państwa pupil uniknie problemów z nadwagą, ale też schorzeń związanych z sercem czy wątrobą. Wraz z karmą do jego organizmu będą trafiać wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

  Niezależnie od tego, czy jest to karma dla szczeniaka mopsa, czy może dorosłego osobnika tej rasy, dobrej jakości karmy dla mopsów w swoim składzie mają białko pochodzenia zwierzęcego z mięśni oraz podrobów (m.in. wołowina, cielęcina, jagnięcina, drób). Oprócz tego w karmach można znaleźć ryż, tłuszcz pochodzenia zwierzęcego oraz warzywa, zioła i owoce.

  Jeżeli decydujecie się Państwo na samodzielne przygotowywanie posiłków dla mopsów, proszę pamiętać o witaminach i suplementach dla psów. Oczywiście o wiele prościej zadbać o właściwe żywienie mopsów, stosując specjalistyczną karmę, tj.:

  • sucha karma dla mopsów – bogata w białko zwierzęce oraz warzywa i owoce, a jednocześnie pozbawiona zbóż;
  • mokra karma dla mopsów – bardziej smakowita i soczysta karma dla czworonogów.

  Możecie się Państwo zastanawiać, ile karmy dla mopsa wkładać od miseczki, żeby nie narazić zwierzę na nadwagę. Wiele zależy od wieku psa. Jeżeli to szczeniak, mops powinien być karmiony nawet cztery razy w ciągu dnia. Karmienie szczeniaka mopsa wymaga podawania większej ilości specjalnej karmy dla małych psów. Jednak już dla ok. 6-miesięcznego szczeniaka liczbę porcji należy zmniejszyć do trzech w ciągu dnia. Z kolei pies w wieku ok. 10 miesiąca życia powinien być karmiony dwukrotnie w ciągu doby – rano i wieczorem.

  Proszę nie przekarmiać psów, ponieważ mopsy to spore łakomczuchy. Zawsze należy stosować się do informacji na opakowaniu karmy dla mopsa. Bezpieczniej między posiłkami stosować przysmaki dla psów.

  Karma dla pug –  akcesoria dla mopsów w sklepie Zoona

  Jeżeli Państwa pupilem domowym jest mops, karma to nie wszystko, o czym należy pamiętać. Dla psa, jakim jest mops, jedzenie mamy naprawdę najlepsze. To znakomitej jakości karmy dla psów i przysmaki, które są rekomendowane przez weterynarzy i wysoko oceniane przez samych właścicieli mopsów.

  Jednak w swojej ofercie mamy także bardzo liczne akcesoria dla zwierząt, w tym również mopsów (m.in. zabawki, legowiska dla psa, transportery, smycze, obroże, szelki dla psów i wiele więcej). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów na Zoona.pl!