Stawy

Stawy suplementy dla psa zapewniają wsparcie i elastyczność. Utrzymuj mobilność i komfort ruchu Twojego czworonoga z naszymi produktami.

Stawy psa

Wyświetlanie 1–36 z 48 wyników

  Właściwa suplementacja to zdrowe stawy w każdym wieku

  Problemy ze stawami pojawiają się u psów w wyniku różnych chorób. Mogę na nie cierpieć psy ras olbrzymich, gdyż im większe obciążenie stawów, tym łatwiej o urazy. Jedną z częstszych przyczyn problemów ze stawami jest otyłość. Pierwsze objawy, które powinny skłonić właściciela do uważniejszego przyglądania się zwierzęciu, to wyraźne odciążanie jednej kończyny, opuchlizna, sztywne stawy, problemy ze wstawaniem, wchodzeniem po schodach czy skakaniem. Leczenie chorób stawów polega na utrzymaniu właściwej wagi zwierzęcia, stosowaniu leków przepisanych przez lekarza weterynarii, a także specjalistycznych karm czy suplementów dla psa na stawy.

  Duży wybór suplementów dla psa na stawy

  W sklepie internetowym Zoona.pl znajdą Państwo preparaty dla psów na stawy, które wspomogą ich regenerację, a także zniwelują sztywność i poprawią komfort życia zwierzęcia. Dobrym rozwiązaniem są także witaminy na stawy, które pomagają w rekonwalescencji psa po przebytych urazach. Pies może dostawać je poza podstawową karmą gotową, uzupełniając wszelkie niedobory. Witaminy dla psa na stawy to przede wszystkim witamina C, która jest niezbędna do syntezy kolagenu i przeciwdziała jego degeneracji w organizmie. Suplementy dla psa na stawy często zawierają kwas hialuronowy, który jest odpowiedzialny za utrzymanie prawidłowej lepkości i sprężystości płynu maziowego w torebce stawowej. Przyczynia się on do poprawy sprawności ruchowej. Glukozamina regeneruje chrząstki oraz zwiększa ilość mazi w torebce stawowej. Chondroityna likwiduje tarcia pomiędzy ruchomymi elementami stawów, zmniejszając ich zużycie. A z kolei MSM, czyli związek siarki, jest podstawowym budulcem tkanki łącznej, przyspiesza regenerację stawów, a także działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Hydrolizowany kolagen stanowi podstawowe białko budujące chrząstki stawowe. Jego suplementacja w przypadku dysplazji i innych zwyrodnień stawów poprawia elastyczność i ruchomość, a także zmniejsza dolegliwości bólowe.

  Witaminy dla psów niezbędne na stawy – suplementy na stawy dla psów

  Suplementy dla psa z dysplazją to szybka pomoc w problemach zdrowotnych zwierząt w różnym wieku. Jednakże nie zastąpią one prawidłowej diety ani aktywności fizycznej zwierząt. Każdy dodatkowy kilogram może być przyczyną pogłębienia się problemów z poruszaniem się. Dysplazja stawu biodrowego utrudnia przemieszczanie, a nieleczona może być przyczyną zapalenia stawów. Należy szybko reagować na wszelkie niepokojące objawy i zapobiegać poważniejszym chorobom, które mogą powodować dyskomfort zwierzęcia.

  Tabletki na stawy dla psa

  Prevanol Protect to kapsułki dla psa na stawy. Łatwo się je dawkuje, są skuteczne i w 100% bezpieczne. Łagodzą dolegliwości związane z dysplazją, reumatyzmem czy zwyrodnieniem stawów. Sposób dawkowania znajdą Państwo na opakowaniu i uzależniony jest on przede wszystkim od wagi psa. Produkt zawiera kompleks lipidowy, pochodzący ze sproszkowanych, nowozelandzkich małży zielonych. Jest to nieocenione źródło witaminy E i C, cynku miedzi i magnezu. Preparat uzupełniający dietę bytową (karmę suchą dla psa) wspomaga łagodzenie dolegliwości stawowych u psów.

  Preparaty na stawy dla psa seniora

  Caniviton od firmy Vetoquinol to karma uzupełniająca dla psów, która wspomaga funkcję chrząstki stawowej. Tabletki zawierają glukozaminę, która stanowi budulec związków występujących w chrząstce stawowej. W przypadku nadwagi i podeszłego wieku zwierząt, zmniejsza się ilość naturalnie produkowanej glukozaminy, dlatego warto zadbać o suplementację.

  Scanvet ARTHROSCAN to uzupełnienie psiej diety, wspierające funkcjonowanie stawów. Wygodna forma podania, w postaci syropu, zdecydowanie ułatwia aplikację. Produkt zawiera glukozaminę, kwasy tłuszczowe Omega – 3, kolagen, kwas hialuronowy, czarci pazur, mangan oraz witaminę C. Może być z powodzeniem stosowany profilaktycznie u młodych psów, a także wspomagająco u zwierząt cierpiących na zmiany zwyrodnieniowe i stany zapalne czy po urazach i zabiegach ortopedycznych.