Kuwety

Kuwety dla kota: dyskretne i higieniczne miejsce do załatwiania potrzeb. Wygodne, łatwe w czyszczeniu, idealne dla każdego kociego domownika.

Wyświetlanie jednego wyniku

  Kuwety dla kota – jakie wybrać?

  Jeśli w domu znajduje się kot (lub dopiero ma tam zagościć), to trzeba zadbać o to, by niczego mu nie brakowało. W tym celu należy dokładnie przemyśleć zakupy w sklepie zoologicznym. Aby zaoszczędzić Państwa czas, zapraszamy na stronę internetową naszego sklepu, w którym znajdą Państwo wszystkie niezbędne akcesoria dla zwierząt, a także preparaty chroniące przed atakiem drobnoustrojów chorobotwórczych, pasożytów, robaków czy pcheł. Oferujemy również suplementy i witaminy dla kota, produkty do higieny i pielęgnacji, środki czyszczące do powierzchni zabrudzonych przez pupili. Jeśli są Państwo miłośnikami podróży, z pewnością przydadzą się szelki, transportery dla kotów, smycze czy obroże. Kuwety dla kota również znajdują się w sklepie Zoona.

  Kuweta dla kota – zamykana, samoczyszcząca, wysoka, niska, duża, czy mała?

  Wybór kuwety nie należy do najłatwiejszych ze względu na rozmaitość typów dostępnych na rynku. To jedna z pierwszych i ważniejszych decyzji, które muszą zostać podjęte przez świeżo upieczonego opiekuna futrzastego przyjaciela. Wbrew pozorom, pod uwagę należy wziąć naprawdę wiele aspektów. Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad wielkością, gdyż pojemnik na żwirek dla kota musi być dobrany do rozmiarów zwierzęcia oraz pomieszczenia, w którym będzie stał. Zależy to od możliwości mieszkaniowych. Jeśli w łazience lub docelowym miejscu przeznaczonym na kuwetę nie ma zbyt dużego metrażu, warto zdecydować się na mniejszy model kuwety. Nie może być jednak zbyt mały i niewygodny do użycia przez kota, ponieważ zwierzę przestanie w końcu go używać.

  Kuweta dla kota samoczyszcząca – kuwety dla kota z filtrem lub tak zwana samosprzątająca kuweta to nowoczesne rozwiązania, które pozwalają zachować najwyższy poziom czystości. Dlatego bez względu na to, gdzie zostaną umiejscowione, nie będą generować nieprzyjemnych zapachów. Biorąc pod uwagę zabezpieczenie się przed brzydkim zapachem moczu kota warto zapoznać się z naszą ofertą żwirków i piasków dla kota do toalety.

  Kuwety kryte dla kota – zamykane i otwierane

  Najpopularniejszym typem kuwet są otwarte, do których wsypuje się odpowiednie podłoże i żwirek. Najważniejszymi zaletami takiego rozwiązania jest ergonomiczność, niska cena, duża dostępność i fakt, że od razu widać całą zawartość, więc można łatwo stwierdzić kiedy należy posprzątać. Zdecydowanymi minusami jest jednak brak filtra oraz częste rozsypywanie żwirku dookoła kuwety przez kota.

  Ciekawym rozwiązaniem jest kuweta dla kota z sitkiem, dzięki której można skutecznie utrzymać najwyższy poziom higieny i czystości. Kuweta dla kota zabudowana pozwala zachować estetyczny wygląd, można ją ustawić w dowolnym miejscu w domu, a dzięki wbudowanemu filtrowi węglowemu – neutralizacja nieprzyjemnych zapachów to bułka z masłem! Ścianki z każdej strony kuwety chronią przed rozsypaniem żwirku. Minusami są jednak większa cena oraz zajmowanie większej ilości miejsca w domu. Może się też zdarzyć, że nie wszystkie koty będą chciały z niej korzystać.