German Shepherd

Karma dla Owczarka Niemieckiego: siła i kondycja w jednym. Optymalna dieta dla Twojego German Shepherd, by zapewnić mu zdrowie i energię.

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

  Karma dla Owczarka Niemieckiego (German Shepherd) – hodowla, usposobienie, charakterystyka

  Zastanawiasz się jaka jest odpowiednia karma dla owczarka niemieckiego? Skupmy się na początek, co to za rasa. Owczarek niemiecki (german shepherd) to pies, który jest dość popularny w naszym kraju. To zwierzę, które kojarzy się niemalże z ludzką inteligencją i sprytem. Jednocześnie jest to pies odważny, nieustępliwy i opanowany, a przy tym bardzo aktywny i zwinny. Dlatego właśnie z owczarków niemieckich korzystają między innymi pasterze czy służby porządkowe.

  To wszystko prawda, jednak należy pamiętać, że hodowla owczarków niemieckich to również długa  i żmudna praca. Owczarek niemiecki wymaga bowiem dużego nacisku na trening i szkolenie, często z behawiorystą lub psim trenerem. Jeżeli spojrzymy na jego usposobienie, owczarek niemiecki jest bardzo przywiązany do swojego właściciela. Lubi też aktywnie spędzać czas, a więc na pewno nie jest to zwierzę dla kanapowców. Z uwagi na swój charakter, pies owczarek niemiecki niezbyt lubi dzieci, chociaż nie jest to regułą, szczególnie jeżeli dziecko i pies razem się wychowują.

  • owczarek niemiecki – waga: 22-40 kg,
  • owczarek niemiecki – wysokość: 55-65 cm.

  Proszę pamiętać, że wyróżniamy dwa rodzaje owczarków niemieckich, tj.:

  • owczarek niemiecki krótkowłosy (german shepherd stockhaar),
  • owczarek niemiecki długowłosy (german shepherd langstockhaar).

  Wielu właścicieli zadaje sobie pytanie o to, ile żyją owczarki niemieckie. Oczywiście wiele zależy tutaj od stanu zdrowia zwierzęcia, a więc i pożywienia. Częstym problemem jest dysplazja stawów biodrowych i łokciowych. Zdarzają się też alergie pokarmowe i problemy z trawieniem. Kluczem do wielu lat życia przy boku właściciela jest właściwa karma dla owczarka niemieckiego. Jeżeli jest to konieczne, należy sięgnąć po karmy weterynaryjne dla psów. Średnia długość życia czworonogów tej rasy wynosi od 11 do 13 lat.

  Jakie karmy dla owczarka niemieckiego?

  Tabela żywienia owczarka niemieckiego jest różna w zależności od wieku zwierzęcia, jego wagi, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Dieta psa tej rasy powinna składać się z wysokiej jakości potraw mięsnych, warzyw i węglowodanów. Oczywiście najprostszym wyborem, żeby dostarczyć do organizmu zwierzaka wszystkich niezbędnych składników odżywczych, jest specjalistyczna karma dla psa.

  Proszę pamiętać, że jeżeli jest to szczeniak, owczarek niemiecki potrzebuje wiele białka. Stąd konieczne jest wysokiej jakości mięso, ale też warzywa, witaminy dla psów i suplementy diety. Doskonale sprawdzi się specjalna karma dla szczeniaków (np. German Shepherd Puppy czy Junior). Młode pieski do 2. miesiąca życia należy karmić trzy razy na dobę, później już tylko dwukrotnie.

  Niezależnie od wieku zwierzęcia owczarek niemiecki powinien unikać czosnku, cebuli, słodyczy, roślin strączkowych, przypraw, kaszanki czy tłustych potraw. Szczególnie że jest to rasa ze skłonnością do zaburzeń trawiennych.

  Akcesoria i karmy dla owczarków niemiecki w sklepie Zoona

  Hodowla owczarka niemieckiego będzie o wiele prostsza, jeżeli zdecydujecie się Państwo na zakupy w sklepie Zoona. W jednym miejscu zebraliśmy najlepsze karmy dla psów tej rasy. W naszej ofercie znajdują się karmy weterynaryjne dla psów, ale też zwykły pokarm przeznaczony dla czworonogów tej wielkości. Ofertę uzupełniają specjalne karmy dla szczeniaka owczarka niemieckiego. Zalecamy też suplementy diety i przysmaki dla psów, które sprawdzą się przy ich tresurze.

  Oczywiście nasza oferta wychodzi daleko poza żywienie owczarków niemieckich. Polecamy też bardzo różne akcesoria, które pomogą w hodowli psów tej rasy, np.:

  • szelki dla owczarka niemieckiego,
  • buda dla owczarka niemieckiego,
  • legowiska dla owczarka niemieckiego,
  • obroża dla owczarka niemieckiego,
  • zabawki dla owczarka niemieckiego.

  Te i wszystkie inne produkty z naszej oferty znajdziecie Państwo na Zoona.pl. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i zakupów!