Wątroba

Wątroba kota: kluczowy narząd dla zdrowego metabolizmu. Dbaj o jej funkcję i zapewnij optymalne wsparcie dla Twojego mruczącego przyjaciela.

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

  Wątroba kota

  Wątroba kota, jako narząd pełni w organizmie bardzo ważne funkcje. Bierze udział w procesach metabolicznych i detoksykacyjnych. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z wątrobą kota, zwierzę może stać się bardziej osowiałe i przewlekle zmęczone, cierpieć na biegunki, zaparcia czy wymioty oraz brak apetytu. Jeśli więc zauważą Państwo, że miska kota jest stale niemal pełna, a jego stolce nabierają barwy ciemniejszej niż zwykle, należy nizwłocznie udać się do gabinetu weterynaryjnego.

  Chora wątroba u kota – dieta i preparaty wspomagające leczenie

  W sklepie zoona.pl dbamy kompleksowo o zdrowie Państwa czworonogów. Mamy więc również specjalnie przygotowane preparaty, które przydadzą się, kiedy wątroba kota potrzebuje wsparcia. Oferujemy także karmy weterynaryjne dla kotów z recepturą, wspomagającą funkcjonowanie tego narządu. Produkty w formie suplementów mogą Państwo kupić w postaci mieszanki paszowej w tabletkach czy smacznych past, które można dodawać kotom do ich codziennych posiłków.

  Preparaty wspomagają przemianę materii i jednocześnie przyczyniają się do redukcji masy ciała u czworonogów z nadwagą oraz tych przekarmionych. Zapobiegają przede wszystkim marskości (zwłóknieniu) i stłuszczeniu wątroby. Ich działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające chroni przed szkodliwym wpływem wolnych rodników atakujących komórki wątrobowe. Stosując lek na wątrobę dla kota, należy zawsze ściśle przestrzegać zaleceń lekarza, dostosowując dawki do masy ciała czworonoga i jego aktualnego stanu zdrowia.

  Preparaty ze starannie dobranym składem

  Wśród składników używanych w preparatach polecanych podczas terapii w dolegliwościach wątroby znajduje się między innymi sylibina. Ten flawonoid występujący w nasionach ostropestu plamistego (Silybum marianum) ma właściwości ochronne i uszczelnia błony komórkowe hepatocytów utrudniając przenikanie do nich substancji toksycznych. Zapobiega tym samym marskości (zwłóknieniu) wątroby Ma też działanie przeciwzapalne. Przed marskością chroni także dodatek witaminy E, a obecny w preparatach cynk pełni ważną rolę w procesie detoksykacji organizmu.

  Jak wybrać suplementy i leki na wątrobę dla kota?

  Wybór leków na wątrobę dla kota warto pozostawić lekarzowi weterynarii. W sklepie zoona.pl zaś można zaopatrzyć się w preparaty wspomagające regerację tego ważnego narządu, albo witaminy pomagające w rekonwalescencji kota. W naszej ofercie znajdują się preparaty z dodatkiem witamin z grupy B oraz ornityny i argininy. Dwa ostatnie związki z grupy aminokwasów wspomagają wątrobę w przypadku jej chronicznych dolegliwości. Niezbędne dla zdrowia tauryna to kolejna z substancji, którą znajdą Państwo w produktach wspomagających wątrobę. Oprócz licznych właściwości prozdrowotnych, tauryna również chroni tkanki wątroby przed zwłóknieniem. Z kolei znajdujące się w preparatach fosfolipidy biorą udział w trawieniu tłuszczów i wchłanianiu witamin.