Uszy

Codzienna pielęgnacja psa powinna obejmować zęby, oczy i uszy. W sklepie Zoona.pl znajdą Państwo preparaty do uszu dla psa. Zapraszamy!

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

  Uszy suplementy dla psa – odpowiednia pielęgnacja i profilaktyka

  Do higieny uszu należy stosować sprawdzone preparaty, które będą eliminować zapalenia bakteryjne i grzybicze. Czyste uszy są różowe i nie wydzielają zapachu, brudne mają zanieczyszczenia, a także charakterystyczny aromat drożdży. Aby dbać o higienę psów, oprócz kąpieli, szczotkowania, obcinania pazurów u psa czy przemywania oczu psa, ważne jest także czyszczenie uszu. W sklepie internetowym Zoona.pl dostępne są preparaty do czyszczenia uszu psa, które są łatwe w aplikacji i chronią zwierzę przed chorobami. Budowa psiego ucha skutecznie uniemożliwia wydostanie się na zewnątrz różnego rodzaju zanieczyszczeń, dlatego tak ważne jest, aby delikatnie je oczyścić, usuwając wszelkie nieczystości mogące przyczynić się do powstania zapalenia ucha czy świerzbu.

  Sprawdzone preparaty do uszu dla psa

  Leczenie świerzbowca może przeprowadzić weterynarz, ale możemy także mu zapobiegać, czyszcząc uszy specjalnymi preparatami. W sklepie internetowym Zoona.pl oferujemy szeroki wybór środków do higieny uszu. Aptus Oripex to roztwór do czyszczenia uszu, który rozpuszcza nadmiar woskowiny usznej, łagodzi i pielęgnuje wrażliwą skórę przewodu słuchowego. Produkt nie zawiera substancji zapachowych ani alkoholu i jest hipoalergiczny. Można go stosować codziennie, a higieniczne jednorazowe fiolki chronią przed zanieczyszczeniem ucha i ułatwiają prawidłowe podanie preparatu.

  Preparaty do czyszczenia i na ból ucha u psa

  Preparaty do uszu dla psa, takie jak Trizaural, przyczyniają się do przywrócenia prawidłowej flory przewodu słuchowego. Mają właściwości antybakteryjne i zaleca się ich stosowanie przed podaniem właściwego środka terapeutycznego, który będzie odpowiedzialny za leczenie świerzbu u psa. Preparaty na świerzb u psa może przepisać lekarz weterynarii, który po stwierdzeniu zakażenia wdroży odpowiednie środki zaradcze.

  Jak wyczyścić brudne uszy u psa?

  Preparaty do czyszczenia uszu psa, takie jak Oticlar, zawierający ksylen o działaniu woskowino-litycznym, rozpuszcza woskowinę i ułatwia przenikanie substancji czynnych. Mentol i tymol mają właściwości antyseptyczne i odwadniające. Preparat może być stosowany do regularnej toalety uszu psów, raz do dwóch razy tygodniowo. W stanach chorobowych uszu podaje się go celem wstępnego oczyszczania kanału słuchowego, tak aby zasadniczy preparat miał jeszcze skuteczniejsze działanie.

  Zapalenie ucha u psa – leki bez recepty

  Otiseptol firmy Eurowet rozmiękcza zrogowaciały naskórek i zawiera olejek migdałowy, który wspomaga regenerację oraz likwiduje nieprzyjemny zapach. Produkt należy wkraplać bezpośrednio do przewodu słuchowego zwierzęcia, wpuszczając od 5 do 30 kropli. Ilość uzależniona jest od wielkości psa. Na koniec trzeba usunąć nadmiar płynu za pomocą wacika. Czynności należy powtarzać jeden lub dwa razy w tygodniu. Higiena przewodu słuchowego zewnętrznego oraz małżowiny usznej jest niezwykle ważna i pomaga zwierzętom zachować zdrowie przez bardzo długi czas.