Maine Coon

Karma dla kotów rasy Maine Coon: pełna energii, składników odżywczych. Idealna dla dużych kotów, dba o mięśnie, serce i lśniące futro.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

  Maine Coon – hodowla, charakter, żywienie

  Kot rasy maine coon to zwierzę typu orientalnego. Jeżeli wziąć pod uwagę ich wielkość, są to naprawdę bardzo duże zwierzęta, które od nosa do ogona mogą mierzyć nawet 100 centymetrów.  Z kolei, jeżeli zastanawiacie się Państwo, ile waży maine coon, proszę mieć na uwadze, że w przypadku dorosłego samca może to być nawet 8 kg. Natomiast przy pytaniu o to, ile żyją maine coony, wskazać trzeba tutaj na średni okres życia od 14 do 18 lat.

  Koty Maine Coon

  Koty maine coon charakter mają wręcz anielski. To zwierzęta, które są bardzo przywiązane do swoich opiekunów, ale też lubią łasić się do gości. Są cierpliwe, dobrze dogadują się z innymi zwierzętami, w tym z psami, a także są doskonałymi towarzyszami dla dzieci. Szczególnie że nie przeszkadza im hałas.

  Jeżeli zdecydujecie się Państwo na koty maine coon, proszę pamiętać, że nie jest to rasa, która szczególnie upodobała sobie zabawy na wysokości. Wystarczą jakież zabawki, na przykład dla małych kociaków. W przypadku większych zwierząt dobrym wyborem będzie drapak dla dużego kota maine coon. Jako że są to zwierzęta, które mają coś z psiego charakteru, uwielbiają też spacery i to na smyczy. Dobrze bawią się także podczas aportowania. Problemów nie sprawia im również jazda samochodem, szczególnie po zaznajomieniu ich z autem. Oczywiście przyda się wówczas sprawdzony i bezpieczny transporter dla kota maine coon.

  Koty maine coon są więc zwierzętami, które u boku właściciela mogą przeżyć długie lata. Okres życia kotów tej rasy skrócić mogą przede wszystkim predyspozycje genetyczne (m.in. wada serca kardiomiopatia przerostowa, torbielowatość nerek). Oprócz tego zwierzęta mają predyspozycje do wgłobienia jelit.

  Karma dla Maine Coon – jak karmić koty tej rasy?

  Jeżeli zdecydujecie się Państwo na koty maine coon, żywienie zwierząt tej rasy powinno bazować na specjalistycznej karmie. Dla kotów maine coon mokra karma jest najlepszym możliwym wyborem. Oczywiście bardzo ważne jest, żeby dieta była właściwie zbilansowana, uwzględniając wiek, wagę i aktywność fizyczną sierściucha. Na przykład dla kociąt zalecana jest karma dla maine coona Junior. Z kolei karma weterynaryjna dla kota będzie wskazana, jeżeli cierpi on na jakieś schorzenia.

  Zastanawiając się, co jedzą maine coony, lepiej nie podawać im samej suchej karmy. Natomiast możliwe jest połączenie mokrej i suchej karmy dla kota w proporcjach 50:50. Proszę pamiętać, że najlepsza karma dla kota maine coon to pożywienie oparte głównie na mięsie, bez zapychaczy, barwników i konserwantów. Dodatkowo warto stosować suplementy dla kotów. W ten sposób dostarczycie Państwu swojemu pupilowi niezbędnych witamin i minerałów. Jeżeli zastanawiacie się Państwo, jak często karmić maine coona, proszę to robić nawet sześciokrotnie w ciągu dnia. Za absolutne minimum uznaje się podawanie karmy trzy razy na dobę.

  Akcesoria i karmy dla kotów Maine Coon w sklepie Zoona

  Jeżeli interesuje Państwa wysokiej jakości karma dla kociąt maine coon, podobnie jak dla osobników dorosłych i zmagających się z różnymi schorzeniami, zapraszamy do sklepu Zoona. W jednym miejscu zebraliśmy bardzo różne karmy dla kotów tej rasy. To wysokiej jakości pokarm, który dostarczy dla kota wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach. Polecamy też suplementy diety i smakołyki dla kotów.

  Żeby hodowla kotów była jeszcze przyjemniejsza, komfortowa i prostsza oferujemy także wiele akcesoriów dla futrzaków tej rasy, np.:

  • drapak dla maine coona,
  • kuweta dla maine coona,
  • legowisko dla maine coona,
  • szczotka dla maine coona i wiele więcej.

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów na Zoona.pl!