Norvegian

Karma dla kotów rasy Norvegian: odżywcza dieta dla mocnej budowy i gęstego futra. Perfekcyjne składniki dla norweskiego leśnego kota.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Kot Norweski Leśny, czyli Norvegien – wielkość, charakter, żywienie

  Jako rasa kot norweski leśny to zwierzę coraz popularniejsze w Polsce. To zwierzęta, które zachwycają nie tylko wyglądem. Ważny jest też charakter. Koty norweskie leśne to bowiem zwierzęta niezależne i spokojne, które przywiązują się do właścicieli, dobrze dogadują się też z innymi kotami czy psami w domu. Z uwagi na instynkt łowiecki nie nadają się natomiast jako współtowarzysze dla królików, ptaków czy gryzoni. Nie są też problemem w rodzinach z dziećmi, ponieważ to zwierzęta przyjaźnie nastawione do ludzi, nawet pomimo początkowego dystansu. Jeżeli nawet kot norweski leśny nie ma ochoty na zabawę z dzieckiem, raczej nie zareaguje agresją, ale odwróci się i pójdzie w drugą stronę.

  Biorąc pod uwagę wielkość, kot norweski leśny może osiągać nawet 40 centymetrów i ważyć do 8 kilogramów. Średnia długość ich życia kształtuje się w przedziale od 14 do 16 lat. Skrócić mogą je choroby (np. kardiomiopatia przerostowa, glikogenoza typu IV). Mniejszym problemem są kule włosowe w przewodzie pokarmowym. Żeby im zapobiec, dobrze jest stosować preparaty odkłaczające dla kotów.

  Żywienie – jaka karma dla Kota Norweskiego Leśnego?

  Hodowla kotów norweskich leśnych nie jest szczególnie skomplikowana i nie różni się od tego, jak i czym karmi się inne koty. Najważniejsze, aby karma dla kota norweskiego leśnego bazowała na wysokiej jakości mięsie. Oprócz tego ważne są warzywa, które dostarczają m.in. witamin. Dodatkowo można wspomóc się suplementami dla kota. Przydają się też składniki wspomagające zdrowie kota, w tym olej z łososia. Unikać należy natomiast karm dla kotów, które mają wiele dopełniaczy i chemii.

  Jeżeli zdecydujecie się Państwo na karmy dla kotów norweskich leśnych w sklepie Zoona, możecie mieć pewność, że to pożywienie najwyższej jakości z oferty renomowanych i cenionych producentów. Oferujemy:

  • suche karmy dla kotów norweskich leśnych,
  • karmy mokre dla kotów norweskich leśnych,
  • karmy weterynaryjne dla kotów norweskich leśnych.

  Mamy tutaj pożywienie dla osobników dorosłych, schorowanych i po zabiegach, ale także karmy dla kociąt tej rasy. Proszę pamiętać, że dawkowanie powinno być zgodne z zaleceniami lekarza weterynarza lub informacją na opakowaniu produktu.

  Akcesoria i karmy dla Kotów Norweskich Leśnych w sklepie Zoona

  Jeżeli interesują Państwa norweskie koty leśne, cena za osobniki tej rasy jest dość wysoka, ponieważ z rodowodem mogą one kosztować ok. 3000 złotych. Każdy właściciel, który zdecyduje lub zdecydował się na takiego kota, wszystko dla jego zdrowego i długiego życia znajdzie w sklepie Zoona.

  Mamy tu przede wszystkim najlepszej jakości karmy dla kotów norweskich, ale również suplementy diety i kocie przysmaki. Szeroką ofertę produktów uzupełniają akcesoria dla kotów norweskich leśnych. Proszę pamiętać, że sierść kota tej rasy – omijając ogon – należy wyczesywać przynajmniej raz w tygodniu, a w okresie linienia nawet codziennie. W tym celu warto zaopatrzyć się w szczotki i zgrzebła dla kotów. Oczywiście mamy też inne akcesoria dla tych sierściuchów (m.in. obroże, adresówki, szelki, legowiska, drapaki dla kotów i wiele więcej). To wszystko znajdziecie Państwo na Zoona.pl. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów!