Ragdoll

Karma dla kotów rasy Ragdoll: wsparcie dla miękkiego futra i witalności. Starannie dobrana dieta dla spokojnego, dużego ragdolla.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Rasa kota Ragdoll – żywienie, usposobienie, hodowla kotów Ragdoll

  Koty ragdoll są zaliczane do dużej rasy. To zwierzęta, które potrafią mierzyć do 40 centymetrów i ważyć nawet 9 kilogramów. Średnia długość ich życia waha się między 12 a 15 lat. Z całą pewnością są to zwierzęta, które przypadną do gustu wielu rodzinom. Nie tylko z uwagi na średniej długości jedwabiste futro, ale również swoje usposobienie. Koty ragdoll są opanowane, czułe i delikatne, a jednocześnie inteligentne i rozrywkowe.

  Jeżeli interesuje Państwa hodowla kotów ragdoll, proszę pamiętać, że to zwierzęta, które bardzo mocno przywiązują się do swoich opiekunów. W tym obszarze mają one coś z psów, ponieważ potrafią podążać za swoimi właścicielami niemal krok w krok i towarzyszyć im we wszystkich codziennych czynnościach. Dlatego na pewno nie jest to rasa, która dobrze znosi rozłąkę i samotność.

  Z jednej strony są to koty rozrywkowe, z drugiej natomiast – niezbyt skoczne. Dlatego podczas zabawy osobniki tej rasy nie powinny zdemolować wnętrza. Wystarczą im zabawki dla kotów i drapaki, a za miejsce zabaw częściej wybierają one podłogę. Jako że kot jest dość spokojny, potrafi też dobrze dogadywać się z innymi domowymi zwierzętami, w tym z psami. Należy tylko zwrócić uwagę na charakter pieska, aby nie był on zbyt natrętny. Koty ragdoll doskonale sprawdzą się także w rodzinach z dziećmi, aczkolwiek maluchy muszą wiedzieć, jak obchodzić się z tymi zwierzętami, żeby ich nie męczyć.

  Ragdoll – karmienie

  Jeżeli chcecie się Państwo cieszyć swoim pupilem przez długie lata, niezwykle istotne jest właściwe żywienie. Wielu właścicieli zastanawia się, co je ragdoll. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – zaleca mu się wysokiej jakości karmę przeznaczoną dla kotów tej rasy lub sierściuchów dużych ras. Nawet pomimo tego, że koty ragdoll nie mają szczególnych i specjalnych wymagań żywieniowych. Warto mimo wszystko zwrócić uwagę, z jakim zwierzęciem macie Państwo do czynienia i jaki jest to ragdoll. Jaka karma dla kota ragdoll będzie najlepsza, zależy bowiem od kilku różnych czynników.

  Proszę pamiętać, że każde zwierzę jest inne, a więc dieta powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb osobnika. Pod uwagę należy wziąć m.in. aktywność fizyczną zwierzęcia, jego wiek oraz ewentualne problemy zdrowotne. Dlatego też, jeżeli decydujecie się Państwo na kota rasy ragdoll, kocięta powinny otrzymywać inny pokarm niż osobniki dorosłe lub cierpiące z powodu jakichś schorzeń. Inaczej wygląda również samo żywienie kociąt ragdoll.

  Co jedzą koty Ragdoll?

   

  Najważniejsze, żeby dieta kotów ragdoll dostarczała do organizmu zwierzęcia wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Może to być trudne, jeżeli zdecydujecie się Państwo na osobiste przyrządzanie posiłków. Samo mięso, jeżeli nawet jest wyrobem wysokiej jakości, to odrobina zbyt mało. Ważne są także owoce i warzywa dostarczające minerałów, ewentualnie suplementy diety i witaminy dla kotów (np. tauryna wpływa na prawidłową pracę serca i wzrok). Najwygodniej i najbezpieczniej zainwestować w specjalistyczne karmy dla kotów z oferty znanych producentów.

  Sposób i częstotliwość dawkowania warto skonsultować z lekarzem weterynarzem lub kierować się wskazówkami producenta znajdującymi się na opakowaniu karmy dla kotów. Ważne, aby nie przekarmiać swoich zwierząt, ponieważ z uwagi na styl życia koty ragdoll są narażone na tycie.

  Akcesoria i karma dla kota Ragdoll sklepie Zoona

  Jeżeli zależy Państwu na dobrym zdrowiu swojego kota rasy ragdoll, cena pokarmu i akcesoriów służących jego komfortowej i zdrowej hodowli na pewno nie gra roli. Jednak w sklepie Zoona, mimo iż zawsze oferujemy produkty najwyższej jakości od najlepszych marek, oferujemy je w możliwie najniższej i atrakcyjnej dla klienta cenie. Możemy z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że karmy dla kotów ragdoll z naszej oferty mają znakomity stosunek ceny do jakości.

  Jednak to nie wszystko, ponieważ zebraliśmy też długą listę akcesoriów, które przydadzą się Państwu podczas hodowli kotów ragdoll. Oferujemy m.in. zgrzebła i szczotki dla kotów do wyczesywania sierści, kocie kosmetyki, ciążki do pazurków, akcesoria spacerowe, transportowe, legowiska i wiele więcej. To wszystko na Zoona.pl. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów!