British Shorthair

Karma dla kotów rasy British Shorthair: wsparcie dla mocnych mięśni i zdrowego serca. Specjalnie skomponowana dla krótkowłosego brytyjczyka.

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

  Kot Brytyjski krótkowłosy, czyli British Shorthair – hodowla, charakter

  Koty brytyjskie cieszą się dużym zainteresowaniem i jest to w pełni zrozumiałe. Trzeba pamiętać, że to futrzaki cierpliwe, spokojne, a przy tym inteligentne. Hodowcy kotów brytyjskich zauważają, że są to zwierzęta, którym obca jest agresja. Dlatego bardzo chętnie są wybierane przez rodziny z dziećmi.

  Koty brytyjskie zachwycają również wyglądem. Oprócz tego są wierne i żyją w zgodzie z innymi zwierzętami. Co nie jest bez znaczenia, cieszą się również dobrym zdrowiem. Jeżeli zastanawiacie się Państwo, ile żyją koty brytyjskie, zwierzęta tej rasy dożywają nawet ponad 15 lat. Wśród chorób zagrażających ich życiu wskazać należy m.in. na kardiomiopatię przerostową, a więc poważną chorobę serca. Z kolei genetyczne choroby, które dotykają te sierściuchy, to m.in. wrodzona wielotorbielowatość nerek, wodogłowie lub hemofilia.

  Co jedzą koty brytyjskie?

  Jako że koty tej rasy mają skłonność do nadwagi, właściciel musi obowiązkowo zwracać uwagę na ich dietę. Hodowla kotów brytyjskich wymaga specjalistycznej karmy. Oczywiście z artykułami ze sklepu Zoona koty rasy brytyjskiej będą odżywiane w sposób optymalny dla ich wieku, aktywności i stanu zdrowia. Jesteśmy przekonani, że pośród naszego szerokiego asortymentu znajduje się najlepsza karma dla kota brytyjskiego.

  Jaka karma dla kota brytyjskiego?

  Jeżeli zastawiacie się Państwo, jak i czym karmić kota brytyjskiego, proszę zwrócić uwagę na wiek zwierzęcia. Karmienie kota brytyjskiego, jeżeli jest to młody osobnik, wygląda inaczej aniżeli dorosłego zwierzęcia.

  Jeżeli są to małe koty brytyjskie, zalecana jest karma dla kociąt. Najlepsza karma dla kota brytyjskiego Junior zawiera dużą ilość tauryny i luteiny. Jednocześnie małe koty rasy brytyjskiej powinny otrzymywać mnóstwo witamin, co pomaga budować ich układ odpornościowy. Przydadzą się więc również specjalne suplementy diety dla kota.

  Opinie na temat żywienia kota brytyjskiego

   

  Inaczej wygląda to w przypadku starszych kotów i zwierząt po różnych zabiegach. Jednak również w tym przypadku najlepsza karma dla kota brytyjskiego będzie dedykowana dla zwierząt z konkretnymi problemami.

  Niezależnie od tego, jaka będzie to karma, w przypadku dorosłych kotów powinna ona chronić układ moczowy i regulować rezerwy tłuszczu. Istotne jest, aby karma dla kotów brytyjskich zawierała odpowiednie ilości białka zwierzęcego, tłuszczy, olejów oraz witamin i aminokwasów. Należy też wiedzieć, ile razy dziennie karmić kota brytyjskiego, aby nie przekarmiać swojego pupila.

  Akcesoria i karmy dla kota brytyjskiego w sklepie Zoona

  Skoro wiecie już Państwo, jak karmić kota brytyjskiego, zapraszamy do sklepu Zoona. W jednym miejscu zebraliśmy mnóstwo różnego rodzaju pokarmu dla kotów tej rasy. Zastanawiając się, jaka karma dla małego kota brytyjskiego będzie najlepsza, a jaki pokarm jest rekomendowany dla zwierząt dorosłych, seniorów, po sterylizacji i innych zabiegach – wystarczy skorzystać z naszej oferty. Jako że zawsze na pierwszym miejscu stawiamy jakość, jest to:

  Jeżeli w Państwa domu znajdują się koty brytyjskie, cena na pewno nie gra roli. Jednak karmy w sklepie Zoona stanowią znakomity kompromis między jakością a ceną. Oprócz tego polecamy smakołyki dla kotów. Oferujemy również bardzo liczne akcesoria (np. miseczki, legowiska, kuwety, drapaki dla kota brytyjskiego). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów!