Persian

Karma dla kotów rasy Persian: dostosowana dieta dla lśniącego futra i zdrowia. Specjalne składniki odżywcze dla Twojego perskiego księcia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

  Kot perski, czyli Persian – charakter, hodowla, karma

  Jeżeli w swoim domu czy mieszkaniu chcecie mieć Państwo pięknego kota o długiej sierści, który ma łagodne i spokojne usposobienie, kot perski będzie dobrym wyborem. Kot perski charakter ma zrównoważony i spokojny. Wprawdzie mały kot perski jest skory do psot i harców, dorosły pers raczej będzie wylegiwał się na kanapie. Oczywiście w domu musi znaleźć się jakiś drapak dla kota, przynajmniej jeżeli nie chcecie mieć Państwo poniszczonych mebli. Jako że są to koty łagodne i spokojne, będą też dobrym wyborem w przypadku rodzin z małymi dziećmi.

  Sama hodowla kotów perskich też nie sprawia większego problemu ich właścicielom. Należy jedynie pamiętać o właściwej pielęgnacji kotów tej rasy. Przede wszystkim ważne jest regularne, codzienne czesanie sierści kota. Oprócz tego już od małego kota perskiego można przyzwyczajać do czyszczenia zębów, a szczególnie uszu i przycinania pazurków.

  Ile żyją koty perskie?

  Wielu właścicieli, zastanawiając się nad sierściuchem tego gatunku, zadaje sobie pytanie o to, ile żyją koty perskie. Tak więc długość ich życia jest zbliżona do tego, ile żyją inne koty zaliczane do ras dużych. Kot perski żyje więc nawet 15-17 lat.

  Oczywiście wiele zależy od tego, w jaki sposób właściciel dba o swojego pupila. Jedną z chorób dziedziczonych przez persy jest wielotorbielowatość nerek. Koty tej rasy mają także skłonności do kardiomiopatii przerostowej oraz wad zgryzu. Oczywiście koty perskie muszą być także szczepione (małe koty perskie w odstępie 4 tygodni, dorosłe – raz w roku). W przypadku starszych kotów zaleca się również rokrocznie profilaktyczne badanie krwi czy USG jamy brzusznej. Proszę pamiętać, że futrzakom tej rasy zaleca się odkłaczające preparaty dla kotów.

  Żywienie, czyli jaka karma dla kota perskiego?

  Bardzo istotne dla dobrego zdrowia zwierząt jest właściwe żywienie kota perskiego. Zastanawiając się nad tym, czym karmić kota perskiego, w pierwszej kolejności należy wskazać na specjalistyczny pokarm. Proszę pamiętać, że dobra karma dla kota perskiego zawiera dużo wysokiej jakości mięsa. Oprócz tego w składzie karmy nie może zabraknąć niezbędnych witamin. Zalecamy szczególnie karmy mokre dla kotów, ponieważ persy mają problem ze spożywaniem odpowiedniej ilości wody.

  Akcesoria i karmy dla kotów perskich w sklepie Zoona

  Jesteśmy przekonani, że w naszej ofercie znajdziecie Państwo wszystko, co jest niezbędne dla persów. Jeżeli zastanawiacie się Państwo, co jedzą koty perskie, w sklepie Zoona na pewno znajdzie się karma optymalna dla tej dużej rasy kotów. Polecamy znakomitej jakości karmy dla kotów perskich – mokre i suche. Oprócz tego zebraliśmy rekomendowane przez lekarzy weterynarzy smakołyki dla kotów i suplementy diety.

  W naszej ofercie nie brakuje też jakże ważnych akcesoriów, w tym płaskich talerzyków dla kotów. W przypadku persów to szczególnie ważne, ponieważ mają one charakterystyczną budowę pyszczka. To wszystko i wiele więcej na Zoona.pl. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów!