Bengal

Karma dla kotów rasy Bengal: intensywne składniki odżywcze dla energicznych i aktywnych kotów. Wsparcie dla zdrowia i wspaniałego futra.

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Kot Bengalski, czyli Bengal – charakter, żywienie, pielęgnacja

  Koty bengalskie przede wszystkim przyciągają swoim wyglądem. To połączenie dzikiego kota bengalskiego z kotem domowym. Jeżeli dopiero rozważacie Państwo decyzję o zakupie takiego sierściucha, proszę pamiętać, że hodowla kotów bengalskich jest dość wymagająca.

  Same koty bengalskie są zwierzętami czułymi i przywiązanymi do właścicieli. Jednocześnie to zwierzęta ciekawskie i żywiołowe. Wbrew temu, co się mogłoby wydawać, w odróżnieniu od dzikiego przodka nie są agresywne, ale łagodne i przyjazne. Jeżeli już zdecydujecie się Państwo na kota bengalskiego, zdobycie jego zaufania trochę potrwa. Po zbudowaniu więzi należy zadbać, aby jej nie naruszyć, co może odbić się na psychice zwierzęcia. Kot rasy bengalskiej bardzo lubi towarzystwo swojego opiekuna, ale z pewnym umiarem. Dlatego nie zawsze chce być noszony na rękach, czy spać na łóżku właściciela.

  Koty bengalskie dobrze dogadują się z innymi zwierzętami, również z psami. Jednocześnie są dobrymi towarzyszami dla dzieci, szczególnie że są aktywne, zwinne i wesołe. Można je nawet zabierać na spacer, zwłaszcza że szybko uczą się chodzenia na smyczy. Spacery są nawet zalecane, ponieważ dzięki nim kot zaspokoi swoją ciekawość.

  Zdrowie i żywienie – jaka karma dla Kota Bengalskiego?

  Koty bengalskie cieszą się względnie dobrym zdrowiem. Średnia długość ich życia wynosi od 9 do 15 lat. Pośród chorób dziedzicznych wskazać należy na postępującą degenerację siatkówki, zdarza się również niedobór kinazy pirogronianowej. Uwagę należy też zwracać na stan kociego uzębienia, ponieważ zdarzają się choroby dziąseł i próchnica.

  Oczywiście, jeżeli zależy Państwu na dobrym zdrowiu swoich pupili, należy wiedzieć, co je kot bengalski. Tak więc bengal, podobnie zresztą jak inne koty, powinien być karmiony wysokiej jakości pożywieniem. Na pewno o wiele łatwiej od samodzielnego przygotowywania posiłków postawić na karmę z oferty cenionego producenta. Karma dla kotów rasy bengal powinna być bogata w białko, najlepiej na poziomie 40%. To ważne, ponieważ jest to zwierzę bardzo aktywne. W związku z tym wymagane są też inne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. W sklepie Zoona zebraliśmy najlepsze karmy dla bengali, które są pozbawione zapychaczy i chemii, ale bazują na znakomitej jakości mięsie. Dodatkowo polecamy preparaty i witaminy dla kotów.

  Mamy też coś specjalnego dla kotów po kastracji, innych zabiegach lub zmagających się z różnymi schorzeniami. W przypadku takich sierściuchów najlepsze będą dedykowane konkretnym grupom zwierząt z problemami karmy weterynaryjne dla kotów.

  Akcesoria i karmy dla Kotów Bengalskich w sklepie Zoona

  Kot rasy bengalskiej nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeżeli Państwa pupil będzie karmiony dobrej jakości karmą, jego szata na pewno przykuje uwagę. Wystarczy raz w tygodniu czesać zwierzę przy pomocy specjalnej szczotki dla kotów. Ważne, żeby nie robić tego zbyt często, co może zaszkodzić sierści i zniszczyć futerko zwierzaka. Oczywiście warto też sprawdzać czystość uszu kotka i przycinać jego pazury.

  Oczywiście polecamy także inne akcesoria, które są praktyczne, jeżeli w Państwa domu są koty bengalskie. Cena oferowanych artykułów jest atrakcyjna, a ich jakość najwyższa, ponieważ współpracujemy jedynie z najlepszymi w swojej branży. Oferujemy więc legowiska dla kotów, drapaki, zabawki i wiele więcej. Wszystkie produkty z naszej oferty znajdziecie Państwo na Zoona.pl. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów.