PUDEŁO NA TABLETKI GRATIS

VEBIOT arthroxan cat 30 tabletek

Producent:VEBIOT

Brak w magazynie

Zobacz również

Pokaż więcej

Opis

VEBIOT ARTHROXAN CAT 30 tabletek – OPIS:

Preparat dla kotów wspomagający prawidłowe odżywianie, w szczególności dla osobników z dysfunkcjami układu kostno-stawowego.

Przed włączeniem mieszanki paszowej uzupełniającej Arthroxan cat do diety Twojego kota rekomendujemy konsultację z lekarzem weterynarii

Wszelkiego rodzaje dysfunkcje układu ruchu są jednymi z najczęstszych przyczyn, z powodu których opiekunowie udają się do lekarza weterynarii z psem czy kotem. Często domyślamy się po zachowaniu psa czy kota, że Pupil ma chore stawy, gdy:

kuleje czy boi go łapa,

nie chce się ochoczo bawić

niechętnie wychodzi na spacer,

nie chce biegać w przypadku psa lub bardzo dużo śpi- w przypadku kota

dziwnie się porusza (nieprawidłowo)

Zastanawiamy się, co może być tego przyczyną. Najczęściej powyższe zachowania są efektem bólu stawów u psa lub kota. Ich natężenie może zależeć od wielu czynników, jak np.: wiek, rasa, nadwaga czy tryb życia.

Jak chronić układ kostnostawowy kota?

Jeśli Twój Pupil ma problem ze stawami – nie panikuj. Jest wiele możliwości terapeutycznych, aby twój pies czy kot powrócił do zdrowia. Przede wszystkim udaj się do lekarza weterynarii, najlepiej ortopedy. Lekarz weterynarii zbada pacjenta, zdiagnozuje i zaleci leczenie – pamiętaj, stosuj się do jego zaleceń! Uszkodzenie stawów u psa czy kota może być dla Pupila bardzo niebezpieczne. Chrząstka stawowa jest tkanką dość słabo unaczynioną, przez co procesy naprawcze odbywają się powoli i mało efektywnie. Uszkodzenie nawet w jednym stawie (np. chore kolano u psa) może objawiać się bólem i kulawizną oraz znacząco pogarszać komfort życia Pupila.

Preparat dla kotów wspomagający prawidłowe odżywianie, w szczególności dla:

osobników z dysfunkcjami układu kostno-stawowego

osobników starszych i otyłych z nadmiernie obciążonymi stawami

w celu wspomagania prawidłowego rozwoju kośćca i funkcjonowania układu ruchu

SKŁAD

Opis składników: 

Kolagen natywny typu II b-2Cool® zawarty w preparacie Arthroxan cat jest natywnym związkiem stanowiącym nawet 96% całkowitego kolagenu wchodzącego w skład tanki chrzęstnej. Związek ten wykazuje właściwości przeciwzapalne.

Glukozamina krystaliczna zawarta w Arthroxan cat wykazuje wysoką biodostępność. Glukozamina wchodzi w skład długołańcuchowych glikozaminoglikanów, które są komponentem strukturalnym macierzy tkanki chrzęstnej. Związek ten hamuje ekspresję genów odpowiedzialnych za produkcję mediatorów biorących udział w procesach zapalnych i wykazuje działanie antydegeneracyjne w obrębie stawów.

Siarczan chondroityny jest komponentem strukturalnym tkanki chrzęstnej wpływającym na właściwą ruchomość stawów. Związek ten poprzez zwiększenie gęstości tkanki chrzęstnej redukuje siły tarcia powierzchni stawowych.

Kwas hialuronowy jest ważnym składnikiem macierzy pozakomórkowej chrząstki oraz mazi stawowej. Związek ten posiada właściwości zmniejszające siły tarcia i moduluje reakcję zapalną w obrębie stawu.

DZIENNA PORCJA

Masa ciała kota    Dzienna porcja

Poniżej 5 kg            ½ tabletki

5 kg – 10 kg            1 tabletka

11 kg -15 kg           1½ tabletki

PRZEZNACZENIE

Przeznaczenie produktu: Preparat Arthroxan cat to mieszanka paszowa przeznaczona do uzupełniania diety kotów dorosłych i kociąt, w szczególności: osobników z dysfunkcjami układu kostno-stawowego, osobników starszych i otyłych narażonych na nadmierne obciążenie stawów oraz ras predysponowanych do wystąpienia nieprawidłowości układu kostno-stawowego. Lekarz weterynarii może również zalecić Arthroxan cat do uzupełniania diety Twojego kota w czasie rekonwalescencji i rehabilitacji po przebytych urazach lub operacjach w obrębie układu ruchu.