VETOQUINOL

W sklepie internetowym Zoona.pl znajdą Państwo szeroki wybór wysokiej jakości karm dla zwierząt oraz preparatów weterynaryjnych Vetoquinol. Zapraszamy!

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Vetoquinol to firma, która rozpoczęła swoją działalność W 1933 roku w małej, francuskiej aptece. Pierwsze produkty lecznicze stworzył farmaceuta Joseph Frechin, który zastosował hydroksychinolinę w leczeniu zwierząt. Jej właściwości antyseptyczne sprawiły, że lek Vetoquinol szybko odniósł sukces i podbił serca weterynarzy. Dziś firma zapewnia innowacyjne leki i nowoczesne rozwiązania. W sklepie internetowym zoona.pl oferujemy szeroki wybór najwyższej jakości produktów wspomagających zdrowie i jakość życia czworonożnych przyjaciół człowieka. Zapraszamy!

Medycyna weterynaryjna na najwyższym poziomie – sprawdź produkty Vetoquinol

Vetoquinol tabletki mogą być sprzedawane jako suplementy diety, a także jako lek wydawany z przepisu lekarza weterynarii. Vetoquinol lek ma szerokie spektrum działania i każdorazowe użycie powinno być konsultowane z lekarzem prowadzącym. Produkty tej marki mogą być podzielone ze względu na wskazania do stosowania. Znajdą tu Państwo Vetoquinol tabletki na odrobaczenie, przeciwinfekcyjne, zwalczające ból i zapalenia o różnym podłożu. Oprócz tego dostępne są leki wspierające pracę serca, nerek czy rozród. Są tu także suplementy, behawior i medycyna wewnętrzna.

Zarówno psy, jak i koty są stale narażone na ataki pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych, stanowiących realne zagrożenie dla zdrowia i życia czworonogów i ich opiekunów. Aby zwalczać i zapobiegać inwazji pcheł, kleszczy czy wszołów u zwierząt, polecamy Vetoquinol Flevox. Jest to środek służący do nakrapiania psów. Substancją czynną jest Fipronil, który ma działanie insektobójcze wobec inwazji dorosłych pcheł, utrzymuje się do ośmiu tygodni. Pchły giną w ciągu 48 godzin od wejścia na zwierzę, czyli są skuteczne w leczeniu alergicznego, pchlego zapalenia skóry.

Vetoquinol Zylkene może być podawany długotrwale i krótkotrwale, w zależności od indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Po 1-2 miesiące zalecana jest ocena działania preparatu. W przypadku stosowania produktu doraźnie, należy rozpocząć podawanie na 2-3 dni przed pojawieniem się nowego zwierzęcia lub domowników w domu, przeprowadzką, wyjazdem czy wizytą w lecznicy. Zylkene zawiera naturalny peptyd otrzymywany z mleka, czyli alfa-kazozepinę, która korzystnie wpływa na wyciszenie stanów lękowych i nadmiernej bojaźliwości. Produkt może być z powodzeniem stosowany w sytuacjach, w których zaburzony jest rytm dnia codziennego, aby poprawić zdolności przystosowawcze zwierząt i przywrócić ich naturalne zachowanie. Kapsułki należy podawać doustnie, można je otworzyć i dosypać do karmy, nie zapominając o zapewnieniu dostępu do świeżej wody.

Dla kotów polecamy karmę dietetyczną uzupełniającą Bezo–Pet®. Ma ona formę pasty i stosowana jest jako środek zapobiegający tworzeniu się oraz wspomagający w usuwaniu kul włosowych w przewodzie pokarmowym kota. Jest to preparat szczególnie pomocny w przypadku zwierząt o długiej sierści. W przypadku psa, który ma problemy z wątrobą warto zwrócić uwagę na preparat o nazwie Vetoquinol Zentonil, który wspomaga wątrobę, zwłaszcza gdy narażona jest na uszkodzenie związane ze stosowaniem leków hepatotoksycznych, takich jak fenobarbital, ketokonazol, czy niesteroidowe leki przeciwzapalne. Tabletki powinny być podawane na czczo lub co najmniej godzinę przed lub dwie godziny po posiłku, wtedy ich biodostępność jest na maksymalnym poziomie.