Kot na dworze

Kot na dworze: przygoda, odkrycie, wolność. Ważne wskazówki i akcesoria, by Twój mruczek czuł się bezpiecznie podczas zewnętrznych eskapad.

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Kot na dworze – wypuszczanie kota na dwór

Koty to zwierzęta, które bardzo dużo czasu spędzają w domu, jednakże wiele z nich decyduje się na wędrówki zarówno samotne, jak i w towarzystwie swojego właściciela. Spacer z kotem może być bardzo przyjemny dla obu stron, pod warunkiem, że zaopatrzą się Państwo w profesjonalne akcesoria na spacer z kotem. Jak zabezpieczyć zwierzę na dworze? Starannie wyselekcjonowany przez nas asortyment to gwarancja bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia mruczącego pupila. Dzięki nam nawet największy kot – domator czerpać będzie ze spaceru dużo przyjemności. Zachęcamy do zapoznania się z całą kategorią “Kot na dworze”.

Kot na dworze – kiedy zacząć wypuszczać kota na dwór?

Pierwsze spacery z kotem warto rozpocząć w okresie wiosennym lub letnim, gdy temperatura na zewnątrz jest komfortowa. Miejsce spaceru powinno być dobrze przemyślane, a sam spacer nie za długi. Spacer z kotem powinien być poprzedzony kompletem szczepień, gdyż na zewnątrz pupil może złapać różne choroby. Zamiar pójścia na spacer z kotkiem warto wcześniej omówić z jego weterynarzem. Lekarz z pewnością udzieli wszelkich wskazówek. Jak nauczyć kota wychodzić na dwór? Świetnym pomysłem jest przeprowadzanie krótkich spacerów np. na działce, w okolicznym skwerku lub małym parku, przy zapewnieniu maksimum bezpieczeństwa. Zwierzę na pierwszy raz powinno mieć obrożę dla kotów i smycz, by w przypadku stresującej sytuacji nie uciekło w nieznanym kierunku, gdyż może mieć potem problem z powrotem do właściciela. Warto dobrze przemyśleć także porę spaceru, aby w pobliżu było jak najmniej psów, które mogą spłoszyć kotka.

Akcesoria na spacer z kotem

Każdy właściciel kota chce, aby spacer z kotem przebiegł komfortowo, był dla niego miłym i ciekawym doświadczeniem. Z pomocą przychodzą akcesoria dla kotów na spacer dostępne w naszym sklepie. Do Państwa dyspozycji pozostawiamy smycze i szelki dla kota, które powinny być założone podczas takiej wycieczki. Koty mogą różnie reagować na bodźce zewnętrzne. Kot, który w domu jest bardzo odważny, na zewnątrz może być bardzo strachliwy. Niezależnie od tego, czy wychodzi na spacer tylko z właścicielem, czy praktykuje samotne spacery, warto zainwestować w adresówki i identyfikatory dla kota. Dzięki temu osoba, która spotka kota, nie będzie miała wątpliwości, czy jest on bezpański, czy należy do konkretnej rodziny. Z kolei, wybierając się w podróż, warto zabrać ze sobą transporter dla kotów.

Bezpieczeństwo kota podczas spaceru

Spacer na dworze może wiązać się dla kota z licznymi niebezpieczeństwami. Jednym z nich jest ukąszenie przez kleszcze i pchły. Z pomocą przychodzą obroże dla kota na kleszcze i przeciwpchelne, które zawierają składniki aktywne chroniące zwierzęta przed ukąszeniem. Eliminacja nie jest 100%, ale jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie w przypadku kota wędrującego. Bezzapachowe i wodoodporne obroże są dla kotka wygodne. W naszym sklepie internetowym Zoona.pl przygotowaliśmy uspokajające obroże dla kotów dorosłych oraz kociąt, które sprawdzą się w wielu stresujących sytuacjach, takich jak pojawienie się w domu nowego zwierzaka czy pierwsza wizyta u weterynarza.