Adresówki i identyfikatory dla kota

Adresówki i identyfikatory dla kota: gwarancja bezpieczeństwa i szybkiego powrotu do domu. Estetyczne, trwałe i praktyczne rozwiązania.

Bestsellery

Wyświetlanie jednego wyniku

  Adresówka dla kota – czy jest potrzebna?

  Adresówka dla kota to doskonałe akcesorium dla sierściuchów, które może nawet uratować ich życie, kiedy futrzak oddali się od domu. Proszę pamiętać, że koty to zwierzęta terytorialne, które chodzą swoimi ścieżkami, spełniając w ten sposób instynkty łowieckie. Wprawdzie koty korzystające z podwórka gubią się bardzo rzadko, ale i takiemu zwierzęciu przyda się odpowiednia zawieszka na obroży. Adresówki dla zwierząt są czytelną informacją dla znalazcy, że nie są one bezpańskie i nie poszukują nowego domu. Przydają się również w sytuacji kryzysowej, kiedy kotek dozna jakiejś krzywdy.

  Niestety, wielu właścicielom wydaje się, że w przypadku domowych futrzaków adresówka dla kota to zupełnie niepotrzebny gadżet. To duży błąd, w wyniku którego wiele kotów gubi się bezpowrotnie. Proszę mieć na uwadze, że koty mogą wymknąć się niepostrzeżenie na przykład przez uchylone drzwi czy okno. Bardzo często taki kot nie potrafi znaleźć drogi powrotnej do domu i się gubi. Obroża dla kota z adresówką jest wówczas bezcenna w odnalezieniu właściciela i domu sierściucha. Podobnie jest, jeżeli podróżują Państwo ze swoim zwierzakiem. Dobry transporter dla kota to wówczas zbyt mało. Konieczna jest też solidna i trwała zawieszka.

  Jakie dane powinna zawierać adresówka dla kota?

  Obroża dla kota z zawieszką to najprostszy sposób, żeby sprawnie i szybko zidentyfikować właściciela zwierzaka i się z nim skontaktować. Dlatego na adresówce dla kota powinny znaleźć się niezbędne informacje, tj.:

  • numer telefonu właściciela,
  • adres zamieszkania,
  • imię kota.

  Kluczowy jest numer telefonu, dzięki czemu znalazca będzie mógł w prosty sposób skontaktować się z właścicielem zgubionego mruczka.

  Adresówki dla kota – jaką wybrać?

  Skoro nie ulega wątpliwości, że adresówka dla kota jest wręcz niezbędna, pozostaje wybrać najlepszy tego rodzaju gadżet. Rynek daje duże możliwości w obszarze wyboru adresówki dla kota. Może to być m.in.:

  • Metalowa adresówka dla kota – najlepsza w tym obszarze będzie zawieszka dla kota z grawerem. Przede wszystkim jest to adresówka odporna na uszkodzenia mechaniczne i warunki pogodowe. Oprócz tego dobrze trzyma się obroży. Alternatywą jest zawieszka w formie odkręcanej beczułki, w której umieszcza się karteczkę z danymi informacyjnymi.
  • Plastikowa adresówka dla kota – tania zawieszka z imieniem dla kota oraz adresem i numerem telefonu właściciela. Takie zawieszki są lekkie i niewielkie, łatwo je też zauważyć. Karteczka wkładana w zawieszkę może być jednak słabo chroniona przed wilgocią.
  • Materiałowa adresówka dla kota – są to adresowe obroże dla kota, na których wyszywa się dane identyfikacyjne. Ewentualnie może to być materiałowa zawieszka z wyszytymi danymi, którą przyczepia się do obroży.

  Wybór właściwej adresówki jest zależny od kilku czynników. Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć aktywność sierściucha. Jeżeli jest to kot wychodzący, musi ona być szczególnie odporna i wytrzymała, kiedy futrzak będzie przedzierać się przez ogrodzenia, krzaki, wdrapywać się na drzewa itp. Jednocześnie musi być bezpieczna dla Państwa pupila. Stąd w takiej sytuacji polecamy zawieszki metalowe lub materiałowe. Plastikowe sprawdzą się w przypadku kotów domowych.

  Zawieszka dla kota z adresem w sklepie Zoona.pl

  Jeżeli chcą Państwo kupić trwałą adresówkę dla kota w atrakcyjnej cenie, zapraszamy do sklepu Zoona.pl. Oferujemy bardzo różne adresówki dla kotów. Różnią się one od siebie materiałem wykonania, wielkością, kształtem i kolorem. W jednym miejscu zebraliśmy zawieszki dla leniwych kotów kanapowców, ale też sierściuchów, które mają skłonności do harców i oddalania się od miejsca zamieszkania. W naszym sklepie znajdą Państwo identyfikator dla kota, dzięki któremu futrzak będzie bezpieczniejszy.

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów na Zoona.pl. Zwłaszcza że oferujemy bardzo różne akcesoria, które przydają się na spacerach i w podróży (m.in. szelki dla kota, obroże, smycze czy transportery).