Świnki morskie

Świnki morskie: urocze gryzonie o łagodnym charakterze. Świetne dla rodzin, kochają towarzystwo i są łatwe w opiece. Idealny mały kompan

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

  Świnki morskie – charakterystyka gatunku

  Każdy zna miłe i przytulne zwierzątko do hodowli w domowych warunkach jakim są świnki morskie. Zwana również kawią domową jest dobrze rozpoznawalna w każdym sklepie zoologicznym. Gatunek tego gryzonia został udomowiony przez południowoamerykańskich Indian w czasach prekolumbijskich. Szybko zaskarbił sobie sympatię ludzi na całym świecie ze względu na swój wygląd i miłe usposobienie. Charakterystyczne dla świnki morskiej są jej małe wymagania dotyczące pielęgnacji, higieny i diety. Zaskakuje natomiast energiczny temperament, który nie jest oczywisty na pierwszy rzut oka na to zwierzątko. Interesujące jest też to, że świnki morskie chętnie nawiązują kontakt z opiekunem, a po kilku próbach potrafią powtarzać sztuczki i bawić się podobnie jak pies.

  Akcesoria i przysmaki dla świnek morskich

  Żywienie świnek morskich jest niezwykle ważne, jednakże chcąc zadbać o poprawny rozwój gryzoni trzeba także zapewnić im odpowiednie warunki do życia. W naszym sklepie internetowym Zoona.pl znajdą Państwo wszystko, co niezbędne do sprawowania opieki nad świnką morską. Oferujemy transportery, dzięki którym świnka będzie przetransportowana do domu w sposób bezpieczny, a także klatki w różnych rozmiarach, które z powodzeniem można dopasować zarówno do pojedynczej świnki, jak i gromadki kilku zwierzaków. Na szczególną uwagę zasługują także zabawki dla gryzoni takie jak kule, tunele, kryjówki i place zabaw oraz kosmetyki pozwalające dbać o ich higienę. Zachęcamy do sprawdzenia wszystkich naszych propozycji.

  Elementy żywienia świnki morskiej

  Przysmaki dla świnki morskiej to tylko jeden z elementów codziennego pożywienia gryzoni. Absolutną podstawą jest dobrej jakości sianko dla gryzoni bogate w błonnik, które wspiera pracę układu pokarmowego i dodatkowo pomaga ścierać zęby trzonowe. Kawia domowa powinna mieć ciągły dostęp do sianka. Oznacza to, że należy regularnie dosypywać nowego sianka i usuwać ewentualny susz, który np. dostał wilgoci od jedzenia lub picia. Drugą ważną sprawą jest pokarm. Musi być go odpowiednia ilość, a sama karma musi być dobrze zbilansowana. Jeśli zależy Państwu na doskonałym wyborze, to polecamy karmy dostępne w naszym sklepie. Są to produkty wybrane przez weterynarzy.