Schorzenia wątroby

Schorzenia wątroby karmy weterynaryjne: specjalistyczne rozwiązania żywieniowe. Wspieraj zdrowie wątroby Twojego psa z naszą ekspertyzą.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

  Problemy i schorzenia wątroby – jak je rozpoznać?

  Zaburzenia pracy wątroby mogą objawiać się w różny sposób – może to być zmniejszony apetyt, utrata wagi, rozwolnienie, wymioty, zwiększona ilość przyjmowanych płynów czy obfite oddawanie moczu. Jeśli zauważą Państwo u swojego psa te objawy, to należy udać się do lekarza weterynarii, który przeprowadzi diagnostykę i wdroży odpowiednie leczenie. Karma dla psa z chorą wątrobą powinna być lekkostrawna i wspomagająca trawienie, tak aby odciążyć wątrobę i zapobiegać powstawaniu nieodwracalnych uszkodzeń. Wątroba ma zdolność do regeneracji, więc szybkie wykrycie nieprawidłowości w jej działaniu zapobiegnie żółtaczce i innym poważnym schorzeniom.

  Dieta wspomaga leczenie chorób wątroby – karmy dla psów z chorą wątrobą

  W sklepie weterynaryjnym Zoona.pl dostępna jest karma weterynaryjna dla psa z chorą wątrobą pochodząca od takich producentów jak Calibra, Vet Expert czy Royal Canin. Weterynaryjna karma dla psa Hepatic od Royal Canin jest przeznaczona dla psów cierpiących na przewlekłe zapalenie wątroby, encefalopatię wątrobową, piroplazmozę czy zaburzenia metabolizmu miedzi. Produkt ten zawiera kompleks współdziałających przeciwutleniaczy, spowalniających degenerację hepatocytów. Ma także ograniczony poziom sodu oraz miedzi, które zmniejszają nadciśnienie wrotne oraz ucieczkę płynów poza naczynia krwionośne. Karma charakteryzuje się wysokim poziomem energii, uzyskanym z tłuszczu, dzięki czemu zapobiega nadmiernemu katabolizmowi białek. Terapię należy wdrożyć pod okiem lekarza weterynarii, a czas jej trwania zależy przede wszystkim od możliwości regeneracyjnych tkanki wątrobowej. Jeśli pies cierpi na schorzenia o przebiegu przewlekłym, to karmę można stosować do końca życia zwierzęcia. Wysokostrawne białko, pochodzenia roślinnego oraz l-karnityna usprawniają metabolizm tłuszczy w wątrobie i pomagają pokryć wysokie zapotrzebowanie wątroby na energię.

  Karma wątrobowa dla psa – pełna wysokiej jakości składników

  Karma dla psa z problemami wątroby to VetExpert Hepatic, która zawiera karczochy i fosfolipidy wspomagające funkcje wątroby. Karma ta ma umiarkowany poziom wysokiej jakości białka oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, wysoko strawne węglowodany i niski poziom miedzi. Przeciwwskazaniem do stosowania tej karmy jest hiperlipidemia, a także zapalenie trzustki.

  Firma Calibra ma w ofercie karmę dla psa na wątrobę, która oparta jest na ryżu i łososiu i zawiera obniżony poziom białka i sodu. Wspomaga rekonwalescencję po zatruciach i zapaleniu wątroby. Należy ją podawać zwierzętom cierpiącym na niewydolność wątroby. W naszym sklepie internetowym dostępna jest również karma dla psa z chorą wątrobą i trzustką. Takie produkty wyróżniają się wysoką zawartością składników ułatwiających przyswajanie pokarmów i ich trawienie. Naturalne źródła witamin i lekkostrawnego białka wspomagają leczenie i regenerację wątroby oraz leczenie trzustki.

  W sklepie zoologicznym Zoona.pl można również znaleźć produkty przygotowane dla zwierząt cierpiących na inne schorzenia. Posiadamy takie zestawy jak: karma dla psa z cukrzycą, czy karma dla psa z niewydolnością nerek, karma na drogi moczowe psów oraz wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą karm weterynaryjnych dla psów.