ROYAL CANIN hepatic canine 1,5kg

Producent:ROYAL CANIN

Specjalistyczna dieta weterynaryjna dla psów ze schorzeniami wątroby.

Dostępne - Wysyłka w 24h

53,70 

(35,80  / kg)

+

Zobacz również

Pokaż więcej

Kupowane razem

Produkty ROYAL CANIN

Podobne produkty

Ostatnio oglądane

Opis

Royal canin hepatic canine 1,5kg – opis

Royal Canin Hepatic Canine 1,5kg to specjalistyczna, dietetyczna karma dla psów, zaprojektowana z myślą o zwierzętach z problemami wątrobowymi. Karma ta posiada niską zawartość miedzi, co ogranicza jej nagromadzenie w komórkach wątroby.

Royal canin hepatic canine zawiera wysoki poziom wysokostrawnych białek, które pomagają w utrzymaniu masy mięśniowej, a jednocześnie zmniejszają obciążenie wątroby. Ta karma jest również bogata w składniki odżywcze, takie jak witaminy B i E, które pomagają w ochronie wątroby przed dalszym uszkodzeniem.

Dzięki zawartości specjalnych składników, takich jak flawonoidy, Royal Canin Hepatic Canine pomaga ograniczyć stany zapalne i fibrozę wątroby. Dodatkowo, posiada unikalną formułę, która wspiera zdrowie układu pokarmowego i jest łatwo przyswajalna.

Przeznaczona jest dla psów dorosłych wszystkich ras, które zmagają się z chorobą wątroby. Jej skład został skrupulatnie dobrane, aby wspierać prawidłowe funkcjonowanie tego niezwykle ważnego narządu. Royal Canin Hepatic Canine to pewność, że Twój pies otrzymuje właściwe wsparcie, nawet gdy boryka się z problemami zdrowotnymi.

WSKAZANIA:

– Przewlekłe zapalenie wątroby.
– Zespolenie wrotno-czcze.
– Encefalopatia wątrobowa.
– Uszkodzenie wątroby.
– Piroplazmoza.
– Żółtaczka.
– Zaburzenia metabolizmu miedzi.

PRZECIWWSKAZANIA:

– Ciąża, laktacja, okres wzrostu.

ZALETY PRODUKTU:

– Obniżony poziom miedzi przy podwyższonej ilości cynku zmniejsza akumulację miedzi w hepatocytach oraz uszkodzenie istoty międzykomórkowej spowodowanej cholestazą.
– Kompleks współdziałających przeciwutleniaczy spowalnia degenerację hepatocytów.
– Ograniczony poziom sodu zmniejsza nadciśnienie wrotne oraz ucieczkę płynów poza naczynia krwionośne.
– Wysoki poziom energii uzyskiwanej z tłuszczu, zapobiega nadmiernemu katabolizmowi białek, co ogranicza ryzyko rozwoju lub nasilenia encefalopatii wątrobowej.

CZAS TRWANIA TERAPII

Czas trwania terapii zależy od patologii schorzenia oraz możliwości regeneracyjnych tkanki wątrobowej. W przypadku schorzeń o przebiegu przewlekłym dietoterapia może być stosowana do końca życia zwierzęcia. Aby uniknąć silnego obciążenia wątroby po posiłku, zaleca się podzielić dzienną dawkę na kilka mniejszych posiłków.

INFORMACJE DODATKOWE

Wysoko strawne białko pochodzenia roślinnego (izolat białka sojowego) jest lepiej tolerowane przez psy z encefalopatią wątrobową. L-karnityna usprawnia katabolizm lipidów w wątrobie oraz pomaga pokryć wysokie zapotrzebowanie wątroby na energię.

SKŁADNIKI

Mączka kukurydziana (wytłaczana), ryż (wytłaczany), tłuszcz zwierzęcy, izolat białka sojowego, wątróbka drobiowa, pulpa buraczana, sole mineralne, fruktooligosacharydy (FOS), olej roślinny, tran, pierwiastki śladowe, DL-metionina, L-lizyna, tauryna, L-karnityna, wyciąg z aksamitki (bogaty w luteinę), witaminy.