Pęsety do usuwania kleszczy dla kota

Pęsety do usuwania kleszczy dla kota: niezbędny gadżet w walce z pasożytami. Skuteczne, bezpieczne i praktyczne dla każdego właściciela kota.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Usuwanie kleszcza u kota – jak zrobić to dobrze?

  Kot w ciągu całego życia (ba! Nawet w ciągu jednego roku!) może nosić na swoim ciele pokaźną sumę kleszczy. Każdy jeden mały pasożyt stanowi zagrożenie dla zdrowia zwierzęcia, dlatego jeśli zauważą Państwo wbitego w skórę kota kleszcza – należy go niezwłocznie usunąć. Wielu właścicieli nie wie jednak jak to zrobić lub robią to nieumiejętnie, przez co może dojść do rozwinięcia się infekcji. Czasami potrzebna jest nawet wizyta u weterynarza. W jaki sposób bronić swojego kota przed niechcianymi gośćmi i jak je usuwać? W naszym sklepie internetowym znajduje się wiele środków antykleszczowych i przeciwpasożytniczych, które skutecznie odstraszają kleszcze, a jeśli mimo to przyczepi się jakiś do skóry – w Zoona znajdą Państwo również pęsety dla kotów. Oprócz tego zaopatrzyć mogą się Państwo w suplementy i witaminy dla kotów, karmy, zabawki, akcesoria do higieny i pielęgnacji kota, transportery i wiele innych.

  Co na kleszcze dla kota?

  Czy istnieją dobre, domowe sposoby na kleszcze u kota?

  Usuwanie kleszcza u kota nie jest skomplikowane. Nie ma konieczności umawiania się na wiytę weterynaryjną z tego powodu. Największą trudnością może się okazać znalezienie pasożyta i prawidłowe pozbycie się go w ciągu 48 godzin. Wtedy tylko ma się pewność, że zwierzę jest uchronione przed groźnymi chorobami odkleszczowymi (np: mycoplasma czy bolerioza). Niestety, najczęściej kleszcz zostaje znaleziony w gąszczu sierści już w zaawansowanym stadium – kiedy jest już zdecydowanie większy i znajduje się w skórze wiele dni, a nawet tygodni. Wówczas również można usunąć klesza własnoręcznie, ale należy uważać, by nie urwac mu głowy.  Kleszcze lubią przede wszystkim okolice uszu, brzucha, karku i pyszczka, dlatego to właśnie tym miejscom należy się baczniej przyglądać badając swojego pupila. Kleszcz po ugryzieniu jest bardzo mały, co nie tylko utrudnia jego znalezienie, ale także wyjęcie.

  Urwany kleszcz u kota – jak uniknąć takiego problemu?

  Narzędzie do usuwania kleszczy u kota

  Po wykryciu u kota niechcianego gościa, należy być ostrożnym i delikatnym, ponieważ zbyt ostre ruchy mogą sprawić, że kleszcz zwróci treść pokarmową wraz z drobnoustrojami chorobotwórczymi do naczynia krwionośnego, co rozsieje się po całym układzie krążenia kota. Dlatego nie wolno smarować niczym kleszcza (ostrymi substancjami typu alkohol czy lakier do paznokci). W sklepie zoona.pl proponujemy sposób na wyciąganie kleszcza u kota – pęsetę, która ułatwia higieniczne złapanie pasożyta i usunięcie go. Pęseta do usuwania kleszczy u kota to strzał w dziesiątkę. Najważniejsze jest dokładne zlokalizowanie kleszcza i odsunięcie okolicznej sierści. Po złapaniu z obu stron boków pasożyta należy go powoli wykręcać. Spora część właścicieli gwałtownie wyszarpuje kleszcze, przez co ich fragmenty mogą wciąż tkwić w skórze zwierzęcia i doprowadzać do wystąpienia stanów zapalnych. Usuwanie kleszcza u kota powinno odbywać się szybko, by nie generować dodatkowego stresu swojemu pupilowi.