Nutrie

Nutrie: duże gryzonie wodne o ciekawym wyglądzie. Żyją w środowisku wodnym, są spokojne i mogą stać się niezwykłym zwierzęciem domowym.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

  Nutrie jako zwierzę domowe

  Jeżeli wziąć pod uwagę to, jak wyglądają nutrie, może się wydawać, że nie są to zwierzęta domowe. Ten gryzoń przypominający szczura jest bowiem dość duży. Długość ciała nutrii wynosi od 40 cm do 65 cm, ale dodatkowo sam ogon ma od 30 cm do 75 cm. Z kolei masa ciała, jaką ma nutria domowa, wynosi zwykle do 9 kg, chociaż zdarzają się cięższe osobniki. Mimo wszystko nutria hodowlana jest zwierzęciem, które można coraz częściej spotkać w gospodarstwach domowych również jako zwierzę hodowane dla czystej przyjemności i satysfakcji.

  Jeżeli Państwa także interesują nutrie, hodowla tego gryzonia z oczywistych względów jest trudniejsza aniżeli chomika, myszy, szczura czy szynszyli. Jest to jednak jak najbardziej możliwe, a nutrie w domu mogą zostać pupilami domowników. W zależności od koloru okrywy barwnej zwykle wymienia się trzy odmiany tego futrzaka, tj.:

  • nutria biała,
  • nutria czarna,
  • nutria bursztynowo-złocista.

  Co je nutria hodowlana?

  Nutria to gryzoń roślinożerny. W naturalnych warunkach nutrie żywią się twardą roślinnością występującą w stawach i jeziorach. Zwierzętom smakują też młode pędy krzewów i drzew, a nawet kora. Jako że nutria zęby ma naprawdę ostre, zwierzę poradzi sobie również z małżami.

  Na farmach te duże gryzonie często karmi się pożywieniem podobnym do tego, co jadają króliki. Gryzoń nie pogardzi też warzywami, roślinami okopowymi czy strączkowymi. Sprawdzą się również pasze, tj.:

  • pasze pochodzenia roślinnego,
  • pasze pochodzenia zwierzęcego,
  • pasze dodatkowe.

  Oczywiście w sklepie Zoona.pl znajdziecie Państwo pożywienie specjalnie dla nutrii. Możecie mieć Państwo pewność, że jest to właściwa, doskonale zbilansowana karma dla nutrii.

  Jaka klatka dla nutrii?

  Jako zwierzę nutrie w Polsce wciąż dość rzadko jest domowym pupilem. Należy pamiętać, że jest to naprawdę duży gryzoń. Ma też ostre zęby, dlatego wiele osób zainteresowanych tym gryzoniem, zastanawia się, czy nutria gryzie. Obawy są bezpodstawne. Mimo dużych i ostrych zębów, jeżeli zwierzę nawet czegoś nie chce, zwykle odpycha to łapką. Nutria nie ma odruchu gryzienia, przynajmniej jeżeli nie czuje się zagrożona, aczkolwiek należy zachować ostrożność.

  Jeżeli zdecydujecie się Państwo na zwierzę, jakim jest nutria, cena artykułów i akcesoriów dla zwierzęcia jest wyższa aniżeli przy myszach czy chomikach, ponieważ zwyczajnie są one większe. Dobrym tego przykładem jest klatka dla nutrii. Najrozsądniejszym wyjściem jest duża woliera zewnętrzna, która może, ale wcale nie musi mieć dostępu do zbiornika wodnego. Przyda się też swego rodzaju piaskownica, żeby zwierzę mogło zakopać się w ściółce. Nutrie najlepiej hodować parami lub kupić samca. Jeżeli to samica, a nie chcecie Państwo jej rozrodu, nutrię należy wykastrować.

  Jesteśmy głęboko przekonani, że w naszej ofercie sklepu zoologicznego znajdziecie Państwo specjalistyczne karmy dla nutrii i akcesoria przydatne do hodowli tych dużych gryzoni. Wszystkie produkty dla nutrii w atrakcyjnych cenach są dostępne na Zoona.pl. Zapraszamy do zakupów!