VETOQUINOL ipakitine 180g

Producent:VETOQUINOL

Brak w magazynie

Zobacz również

Opis

OPIS:
Ipakitine to środek witaminowy , który wspomaga funkcjonowanie nerek. Zaleca się stosować u psów i kotów w celu wspierania funkcji nerek w przypadku ich chronicznej niewydolności.
SKŁAD
Laktoza, węglan wapnia, chitosan (pochodzący ze skorupiaków morskich).
ZAWARTOŚĆ
Popiół surowy 9,9%, białko surowe 4%, wapń 3,7%, woda 1%, tłuszcz surowy 0,55%, celuloza < 0,1%, potas 0,024%, sód 0,015%, fosfor <0,01%
DZIAŁANIE
Ipakitine zawiera chitosan, który wiąże i usuwa toksyny mocznicowe. Toksyny mocznicowe są współodpowiedzialne za postępujące upośledzenie funkcji nerek.
Ipakitine zawiera węglan wapnia, mający zdolność wiązania i usuwania fosforanów występujących w pokarmie mięsnym oraz we krwi. Zrównoważony bilans fosforanów wpływa pozytywnie na pracę nerek.
Ipakitine jest proszkiem, który doskonale miesza się z wilgotną karmą, dzięki temu działa natychmiast, wiążąc fosforany.
STOSOWANIE I DAWKOWANIE
Preparat zaleca się stosować u psów i kotów w celu wspomagania funkcji nerek w przypadku ich chronicznej niewydolności. Okres stosowania: początkowo do 6 miesięcy. Przed użyciem lub przed przedłużeniem okresu stosowania zaleca się konsultację z lekarzem weterynarii oraz wykonywanie badań diagnostycznych co 6 miesięcy. Podawanie preparatu może trwać dłuższy czas.
Preparat stosować w dawce 1g / 5 kg m.c. – rano i wieczorem, wymieszany z karmą.
Kot o masie ciała ok. 5 kg – opakowanie 50 g wystarcza na 25 dni
Pies o masie ciała ok. 15 kg – opakowanie 150 g wystarcza na 25 dni
Dołączona płaska miarka zawiera odpowiednio 1 g i 2,5 g
Podczas stosowania preparatu należy zapewnić zwierzęciu w sposób ciągły wodę do picia.