Maty samochodwe dla psa

Maty samochodowe dla psa: chronią siedzenia przed zabrudzeniami, gwarantując komfort i bezpieczeństwo Twojemu pupila podczas podróży.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Przewożenie psa w samochodzie w świetle prawa? Maty samochodowe dla psa

Pies w samochodzie musi być odpowiednio zabezpieczony. Podobnie jak bagaż, zwierzę nie może zagrażać bezpieczeństwu kierowcy i pasażerów, nie może również ograniczać widoczności osoby prowadzącej auto. Z drugiej strony psa podczas transportu nie można narażać na cierpienie czy utratę zdrowia.

Jeżeli zwierzę nie jest w odpowiedni sposób zabezpieczone, stanowi poważne niebezpieczeństwo dla ludzi, którzy podróżują autem. Oprócz tego same może stracić życie. Dlatego tak ważne jest, żeby je właściwie zabezpieczyć. Optymalnie jest transport psa przeprowadzić z wykorzystaniem do tego odpowiednich akcesoriów. Jednocześnie należy im zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki podróży oraz zabezpieczyć tapicerkę przed zabrudzeniem. Dlatego polecamy m.in. legowiska, pokrowce oraz maty dla psa do samochodu.

Jak przewozić psa w samochodzie – transporter lub klatka

W zależności od wielkości psa należy go przewozić swobodnie na legowisku, w klatce lub transporterze, tj.:

  • Transport małych i średnich psów – na tylnym siedzeniu. Psy należy przymocować w taki sposób, żeby nie przesuwały się one podczas nagłego hamowania. Pasy bezpieczeństwa mają tu formę specjalnych szelek z wpięciem w klamrę pasów bezpieczeństwa. W przypadku szczeniąt można wybrać krótką smycz zapobiegającą przemieszczaniu się pieska. Oprócz tego sprawdzi się specjalny transporter dla psa dopasowany do rozmiaru czworonoga. Również takie legowisko dla psa do samochodu należy zabezpieczyć pasami.
  • Transport dużych psów – w specjalnej klatce w bagażniku, ale tylko przy samochodach typu kombi, van czy SUV, w których pies ma dostęp do świeżego powietrza. Wewnątrz klatki powinno znaleźć się komfortowa mata lub siedzisko dla psa do samochodu.

Żeby bezpiecznie i bez stresu przewozić swojego czworonoga, niezbędna jest tresura psa w tym obszarze. Warto zacząć od zachęcenia go do wejścia do środka, chociażby przez wrzucenie do środka ulubionych przysmaków dla psa. Jeżeli przyzwyczai się on do transportera, można go zamykać i wydłużać czas przebywania zwierzęcia wewnątrz. Następnym krokiem są krótkie przejażdżki.

Jaka mata samochodowa dla psa?

Niezależnie od tego, gdzie przewozicie Państwo swojego czworonoga – na tylnym siedzeniu przypiętego szelkami, w transporterze czy w klatce w bagażniku, mata dla psa do samochodu to akcesorium, które jest w takiej sytuacji bardzo przydatne. Mata do auta dla psa spełnia kilka zadań, tj.:

  • tworzy bezpieczną przestrzeń do przewiezienia czworonoga,
  • zabezpiecza tapicerkę przed brudem i sierścią psa.

Oczywiście warto wybierać maty do auta dla psa, które są antypoślizgowe oraz wodoodporne. Dobra mata dla psa nie powinna się przesuwać nawet podczas nagłego hamowania.

Maty samochodowe dla psa w sklepie Zoona.pl

Z akcesoriami ze sklepu Zoona.pl przewożenie psa w samochodzie jest łatwe, bezpieczne i przyjemne. W naszej ofercie znajdziecie Państwo solidny pokrowiec do samochodu dla psa. Zawsze jest to produkt wysokiej jakości i dostępny w atrakcyjnej cenie.

W zależności od wyboru może to być mata do bagażnika dla psa lub pokrowiec na tylne bądź przednie siedzenie. To najlepsze rozwiązanie, które chroni tapicerkę samochodu przed brudem i sierścią czworonoga. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą na samochodowe maty dla psów.