GLANDEX Soft chews 60 kęsów

Producent:VETNIQUE

  • Zapewnia wsparcie zdrowiu gruczołów okołoodbytowych
  • Efekty widoczne są już po 3 – 5 tygodniach
  • Opiera się na najwyższej jakości, naturalnych surowcach

Brak w magazynie

Zobacz również

Kupowane razem

Produkty VETNIQUE

Podobne produkty

Ostatnio oglądane

Opis

GLANDEX soft chews 60 kęsów dla psów z problemami z gruczołami okołoodbytowymi. GLANDEX soft chews 60 kęsów to naukowo opracowana, innowacyjna karma uzupełniająca, która efektywnie minimalizuje problemy z gruczołami okołoodbytowymi Twojego psa, działając bezpośrednio na źródło problemu, oraz zapewniając dodatkowe wsparcie naturalnemu opróżnianiu zatok.

Unikalna formuła Glandex® to naukowy przełom, który szybko i skutecznie rozwiązuje problemy gruczołów okołoodbytowych u psów, a ponadto działanie suplementu jest znacznie efektywniejsze od manualnego wyciskania zatok okołoodbytowych. Skład GLANDEX soft chews 60 kęsów skomponowany jest w sposób umożliwiający działanie ‘od wewnątrz’ – bezpośrednio na gruczoły, a dodatkowo wspomaga naturalne opróżnianie zatok.

GLANDEX soft chews 60 kęsów – Zaufaj naukowemu podejściu do zdrowia Twojego pupila

Opracowany przez ekspertów, ten suplement oferuje więcej niż tylko szybką ulgę – dostarcza wyjątkową formułę, która jest bardziej efektywna niż manualne metody leczenia, zapewniając wsparcie zdrowiu i komfortowi Twojego czworonożnego przyjaciela.


CZYM SĄ GRUCZOŁY OKOŁOODBYTOWE?
Są to dwa gruczoły znajdujące się w zatokach okołoodbytowych, umiejscowionych po obu stronach odbytu. Gruczoły produkują lepką i płynną wydzielinę,o bardzo nieprzyjemnej woni, która u zdrowego psa, poprzez cienkie kanaliki opróżniana jest samoistnie podczas defekacji. Czasami jednak zdarza się, że zatoki okołoodbytowe z różnych przyczyn nie opróżniają się regularnie. W takim przypadku należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem weterynarii.

JAKIE SĄ PRZYCZYNY PROBLEMÓW Z GRUCZOŁAMI OKOŁOODBYTOWYMI?
Najczęstszymi przyczynami powstawania problemów z prawidłowym opróżnianiem zatok okołoodbytowych są: miękkie lub luźne stolce, problemy trawienne, alergie, infekcje, otyłość, słaba anatomia lub połączenie kilku przyczyn jednocześnie. Przepełnienie i stany zapalne zatok okołoodbytowych powodują dyskomfort i dolegliwości bólowe, które w konsekwencji mogą powodować inne problemy zdrowotne.

JAKIE SĄ OBJAWY?
Objawy związane z problemami gruczołów okołoodbytowych mogą być odmienne u różnych psów.
Najpopularniejsze to: saneczkowanie (ocieranie odbytu o podłoże, meble lub drzewa), nadmierne
wylizywanie okolic odbytu, problem z wypróżnianiem się, nieprzyjemny zapach, ból, krwawienie lub obrzęk w okolicach odbytu.

GLANDEX soft chews 60 kęsów – kiedy warto rozpocząć stosowanie?

GLANDEX soft chews 60 kęsów jest polecany dla psów borykających się z problemami gruczołów okołoodbytowych, a jego stosowanie warto rozpocząć już przy pierwszych objawach nieprawidłowości lub dla prewencji u psów rasy predysponowanej do tego typu dolegliwości.

KIEDY NALEŻY ZAREAGOWAĆ?
Jeżeli pies wykazuje jakiekolwiek z opisanych wcześniej objawów, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Nieleczone problemy z gruczołami okołoodbytowymi, w konsekwencji mogą doprowadzić do wielu poważnych schorzeń, takich jak infekcje lub powstawanie ropni, które będą wymagały zastosowania antybiotykoterapii.


JAK UNIKNĄĆ PROBLEMÓW Z GRUCZOŁAMI OKOŁOODBYTOWYMI?
Regularne stosowanie GLANDEX soft chews 60 kęsów wspiera prawidłowe funkcjonowanie i opróżnianie zatok okołoodbytowych oraz znacząco zmniejsza, a często całkowicie niweluje problemy z gruczołami. Oprócz podawania GLANDEX soft chews 60 kęsów, ważne jest zapewnienie psu dobrze zbilansowanej diety oraz utrzymanie prawidłowej wagi. Kluczowe znaczenie ma również regularna opieka weterynaryjna, w celu uniknięcia alergii i problemów trawiennych. W najcięższych przypadkach gruczoły okołoodbytowe mogą wymagać chirurgicznego usunięcia.


JAKIE SĄ WSKAZANIA DO PODAWANIA PSOM GLANDEX®?
Glandex® zaprojektowany jest z myślą o psach z problemami gruczołów okołoodbytowych. Jest doskonałym rozwiązaniem dla psów wymagających częstego, mechanicznego opróżniania zatok oraz dla tych, które są podatne na infekcje oraz stany zapalne gruczołów. Przed rozpoczęciem podawania Glandex®, warto zasięgnąć porady u swojego lekarza weterynarii.


JAK DZIAŁA GLANDEX®?
GLANDEX soft chews 60 kęsów działa od wewnątrz, wspomagając prawidłowe funkcjonowanie gruczołów okołoodbytowych. Dzięki wysokiej zawartości włókna normalizuje konsystencję kału, co umożliwia naturalne opróżnianie zatok, przy każdym wypróżnianiu. Glandex® zawiera w swoim składzie między innymi naturalne środki przeciwzapalne, a także enzymy trawienne wspomagające prawidłową pracę przewodu pokarmowego.

KORZYŚCI I ZALETY GLANDEX soft chews 60 kęsów:
wsparcie dla zdrowych gruczołów okołoodbytowych
pierwsze efekty widoczne już po 3 – 5 tygodniach
wysoka smakowitość
najwyższej jakości, naturalne surowce
nie wywołuje alergii

DOSTĘPNE OPAKOWANIA:
30, 60 i 120 sztuk wałeczków do żucia
UWAGA:

Nie należy podawać ciężarnym sukom. Produkt nie jest przeznaczony dla psów poniżej 12 tygodnia życia.

Nie należy podawać ciężarnym sukom. Produkt nie jest przeznaczony dla psów poniżej 12 tygodnia życia.

Dawkowanie

JAK PODAWAĆ GLANDEX®?
Glandex® to miękkie wałeczki, których smak pokocha każdy pies! Zaleca się podawać Glandex® raz
na dobę, zgodnie z dawkowaniem umieszczonym na etykiecie.

psy < 7 kg m.c: ½ wałeczka
psy 7 – 12 kg m.c: 1 wałeczek
psy 12 – 24 kg m.c.: 2 wałeczki
psy 24 – 35 kg m.c.: 3 wałeczki
psy > 35 kg m.c.: 4 wałeczki

DOSTĘPNE OPAKOWANIA:
30, 60 i 120 sztuk wałeczków do żucia

Skład

Do produkcji Glandex® wykorzystywane są najwyższej jakości naturalne surowce, takie jak: pestki dyni i pulpa jabłkowa (bogate w błonnik), kwercetyna (właściwości przeciwzapalne) i bromelaina (enzym trawienny).
BŁONNIK wpływa na normalizację konsystencji kału, w wyniku czego gruczoły okołoodbytowe opróżniane są w sposób naturalny podczas wypróżniania.
NATURALNE SKŁADNIKI PRZECIWZAPALNE przeciwdziałają alergiom oraz infekcjom i podrażnieniom gruczołów okołoodbytowych.
ENZYMY TRAWIENNE wspierają prawidłową pracę przewodu pokarmowego, który jest podstawą właściwego funkcjonowania gruczołów okołoodbytowych.

Najczęściej zadawane pytania

Czy GLANDEX soft chews jest bezpieczny dla wszystkich ras psów?

Tak, GLANDEX jest bezpieczny i może być używany przez psy wszystkich ras.

Czy produkt jest odpowiedni dla psów z alergiami pokarmowymi?

Tak, GLANDEX nie wywołuje alergii i jest wykonany z najwyższej jakości, naturalnych surowców.

Po jakim czasie mogę spodziewać się pierwszych efektów?

Pierwsze efekty są zazwyczaj widoczne po 3 - 5 tygodniach regularnego stosowania.

Czy mogę stosować GLANDEX soft chews jednocześnie z innymi suplementami?

Tak, jednak wszelkie zmiany lub dodatki do diety Twojego psa warto skonsultować z weterynarzem.

Więcej o produkcie na naszym blogu

Choroby psów

Choroby psów – wirusowe bakteryjne odkleszczowe

Twojego psa może dotknąć wiele chorób. Wśród nich wyróżniamy te o charakterze wirusowym, bakteryjnym oraz przenoszone przez kleszcze. Poznaj objawy, metody leczenia i zapobiegania, by chronić swojego psa przed niebezpieczeństwami.

Czytaj więcej
Co to jest BARF

Co to jest BARF?

Co to jest BARF? To nie tylko dieta, ale filozofia żywienia psa. BARF promuje naturalność i surowość składników, wprowadzając Twojego pupila w świat zdrowego odżywiania.

Czytaj więcej
Alergia pokarmowa u psa

Alergia pokarmowa u psa

Kichanie, swędzenie, nietypowe objawy? Alergia pokarmowa u psa może być bardziej powszechna niż myślisz. Dowiedz się, jak ją rozpoznać i jak skutecznie nią zarządzać

Czytaj więcej
Czy klatka dla psa to dobry pomysł?

Biegunka u psów i kotów - jak sobie radzić?

Czy Twój pies lub kot nagle zaczął mieć problemy z biegunką? To powszechne, ale niepokojące dolegliwości, które mogą mieć różne przyczyny. Sprawdź nasz najnowszy wpis, by dowiedzieć się, jak skutecznie radzić sobie z biegunką u swojego czworonoga

Czytaj więcej