Kup dowolny produkt dla kota i wpisz kod INABA, a przysmak Inaba Churu otrzymasz GRATIS!

Wyprawka dla szczeniaka (część II)

Przygotuj swój dom na nowego członka rodziny! Wyprawka dla szczeniaka to klucz do zdrowego i szczęśliwego początku waszej wspólnej drogi. Część II

jaka wyprawka dla szczeniaka

Wyprawka dla szczeniaka – co kupić?

Pojawienie się w mieszkaniu nowego członka rodziny pod postacią małego pieska to dla wszystkich domowników bardzo duża zmiana. Zwierzę, zwłaszcza szczeniak w pierwszych tygodniach wymaga opieki absolutnej. Już na starcie trzeba zaopatrzyć się w wyprawkę dla szczeniaka, czyli zestaw niezbędnych przedmiotów. Jak wiemy z pierwszej części artykułu zatytułowanego: Wyprawka dla szczeniaka (część I)”, zaliczamy do nich: specjalistyczną karmę dla szczeniąt, komplet misek (na karmę i wodę) oraz legowisko. Na tym jednak nie koniec. Już w pierwszych dniach, kiedy piesek trafi do naszego domu, potrzebne będą również: szelki lub obroża i smycz dla szczeniaka, zabawki dla szczeniąt (w tym gryzaki, a także akcesoria i środki pielęgnacyjne dla psów. Wobec tego, jak wybrać odpowiednie? Jakie kryteria powinny spełniać poszczególne? Czym się kierować przy zakupie?

Szelki lub obroża i smycz dla szczeniaka

Kolejną, obowiązkową pozycją w wyprawce dla szczeniaka są akcesoria spacerowe, czyli szelki, szeleczki dla psa lub obroża i smycz dla szczeniaka. Biorąc pod uwagę, że w pierwszych miesiącach życia pies rośnie bardzo szybko, lepsza opcją wydaje się jednak regulowana obroża, którą można stopniowo poluźniać i w ten oto sposób dopasowywać do coraz to większego psa, a więc i większego obwodu szyi. Poza tym, bardzo ważne, aby była ona wykonana z przyjemnego w dotyku, a zarazem wytrzymałego materiału. Do pary z obrożą trzeba też kupić smycz. Ta również powinna być regulowana, tzn. jej długość. W ten sposób łatwiej będzie nam uczyć młodego psa chodzenia przy nodze.

Zabawki dla szczeniąt – jaka wyprawka dla szczeniaka?

Jeśli udało nam się już wybrać odpowiednią obrożę i smycz dla szczeniaka, najwyższa pora na odrobinę rozrywki, czyli… zabawki dla szczeniąt! Różnego rodzaju gadżety na czele z psimi gryzakami nie tylko służą zabawie, ale też rozwijają zmysły, inteligencję, różne umiejętności, ćwiczą spostrzegawczość i równowagę, a także uczą sprytu. Poza tym, gryzaki dla psa oraz zabawki dla szczeniąt do szarpania przynoszą ulgę na etapie wymiany uzębienia. W związku z tym, zabawki to obowiązkowy element wyprawki dla szczeniaka.

Akcesoria i środki pielęgnacyjne dla psów

Wreszcie, listę najpotrzebniejszych przedmiotów, których nie powinno zabraknąć w podstawowej wersji wyprawki dla szczeniaka (z czasem zapewne okaże się, że potrzebujemy dużo więcej) zamykają akcesoria i środki pielęgnacyjne dla psów.

Wyprawka dla szczeniaka – lista

Do pielęgnacji psa będzie potrzebne:

  • – zgrzebło,
  • – szczotka lub grzebień,
  • – szampon i odżywka,
  • – preparaty do czyszczenia zębów dla psa,
  • – obcinaczki do pazurów,
  • – podkłady higieniczne,
  • – spraye niwelujące przykre zapachy.

I jeszcze jedno – nie zapominajmy o woreczkach na psie odchody.

Komentarze: